لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

چرا تحصیل در لهستان؟

کشور لهستان یکی از کشور هایی است که سالانه افراد زیادی را برای تحصیل به سمت خود جذب می کند این طرفداری زیاد و مهاجرت تحصیلی به لهستان بیشتر به دلیل مزایای تحصیلی در لهستان است. نظام آموزشی کشور لهستان یک نظامی عالی و با کیفیت بالای تدریس است. این کشور برای دانشجویان و دانش آموزان داخلی و یا بین المللی احترام زیادی قائل بوده و تمامی افرادی که برای تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف به لهستان سفر می کنند را راضی نگه می دارد. یکی از مزایای خیلی مهمی که باعث شده است که بیشتر افراد کشور لهستان را برای تحصیل انتخاب نمایند علاوه بر کیفیت بالای آموزشی کم بودن هزینه های تحصیل در لهستان نسبت به سایر کشور های دیگر است. این موضوع به قدری مهم و برجسته است که کشور لهستان را به کشور مناسب برای تحصیل تبدیل کرده است و تمامی افراد به راحتی می توانند با بهره گیری از بهترین و مناسب ترین سیستم آموزشی و با پرداخت هزینه ی کمی به ادامه تحصیل بپردازند. یکی دیگر از دلایل انتخاب این کشور توسط بسیاری از افراد علاقه مند وجود دانشگاه های معتبر در کشور لهستان است به طوری که بیشتر دانشگاه های این کشور به تائید وزارت علوم رسیده اند. همچنین شما برای تحصیل در کشور لهستان می توانید تحصیل با مدرک زبان انگلیسی لهستان را انتخاب نمایید و این یک امتیاز مثبت برای دانشجویان بین المللی است چرا که یادگیری زبان رسمی مردم لهستان مقداری مشکل است پس افراد امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در دانشگاه های لهستان دارند. کیفیت سیستم آموزشی کشور لهستان توسط کمیته ی مربوط هر ساله بررسی می شود و طبق بررسی ۸۰ درصد از دانشگاه های این کشور در وضعیت مطلوب قرار دارند.

 

تحصیل در لهستان

تحصیلات دانشگاهی در کشور لهستان از سابقه ی بالایی برخوردار بوده و این موضوع تحصیل در لهستان را معروف و پر طرفدار کرده است. اکثر افرادی که در رشته های پزشکی و روانشناسی و یا داروسازی مشغول به تحصیل هستند و خواهان ادامه تحصیل در خارج می باشند این کشور می تواند یک گزینه ی بسیار عالی برای آن ها باشد چرا که تحصیل در لهستان در رشته ی پزشکی و یا سایر رشته های گفته شده به زبان انگلیسی حتی در دوره های پایین مانند تحصیل لیسانس در لهستان امکان پذیر می باشد. در کشور لهستان همانند سایر کشور های دیگر تحصیلات و سال تحصیل به دو ترم تقسیم می شود و در پایان هر ترم از دانشجویان امتحان پایان ترم گرفته می شود. همچنین در صورتی که شما احیانا مدرک زبان را در کشور خود اخذ ننموده باشید این کشور با برگزاری دوره های زبان در لهستان به شما امکان دریافت مدرک در این کشور را می دهد. یکی دیگر از مزایای عالی در این کشور معیار نبودن معدل برای تحصیل است یعنی شما حد و حدودی برای معدل خود نداشته و می توانید به راحتی تحصیل کنید. اگرچه امکان دریافت بورسیه های تحصیلی در کشور لهستان اندکی مشکل است اما دریافت کمک هزینه های تحصیلی در حین تحصیل امکان پذیر است. البته هزینه های کم تحصیلی در این کشور باعث شده است که اکثر افراد نیازی به دریافت کمک هزینه های تحصیلی و یا بورس نداشته باشند اما در حالت کلی امکان دریافت کمک هزینه مانند اراسموس امکان پذیر است.

 

چرا-تحصیل-در-لهستان؟

هزینه زندگی در لهستان

کشور لهستان از نظر هزینه های زندگی خیلی کشور مناسبی است. این یکی از دلایل مهم برای تجمع دانشجویان در لهستان می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در لهستان نسبت به کشور های دیگر خیلی تفاوت داشته و به میزان چشم گیری کم تر است. شما برای اقامت دانشجویی در لهستان دو انتخاب دارید و می توانید هم از خوابگاه های دانشجویی لهستان استفاده کنید و هم به اجاره ی مکانی بپردازید. این در حالی است که انتخاب خوابگاه دانشجویی هزینه ای بسیار مناسب دارد. هزینه ای که شما برای یک خوابگاه باید پرداخت نمایید مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو برای خوابگاه های معمولی تر و ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو برای خوابگاه های عالی تر است.  شما همچنین می توانید در طول تحصیل در لهستان به کار دانشجویی با اجازه و حق کاری که دارید بپردازید. که این خود از مزیت بالایی برخوردار بوده و شما در صورت کار پس از پایان تحصیل در لهستان می توانید از طریق استخدام پس از ۵ سال به اخذ اقامت دائم در لهستان بپردازید. این موضوع مزیت بزرگی برای کار و تحصیل در این کشور به شمار می آید. هزینه های دیگر شامل هزینه های ثبت نام در دانشگاه و یا دیگر هزینه هایی نظیر هزینه های خورد  و خوراک و یا حمل و نقل نیز در این کشور پایین است پس شما نگران هیچ چیزی نباشید چرا که اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب نموده اید مطمئنا از نظر هزینه های زندگی بهترین کشور را برگزیده اید. مبلغی که شما برای بیمه ی دانشجویی نیز می بایست پرداخت نمایید در حدود ۱۲ یورو در ه سال تحصیلی است.

 

شهریه دانشگاه های لهستان

شهریه دانشگاه های لهستان به چند عامل بستگی دارد اولین عامل مقطع تحصیلی شما و دومین عامل نوع دانشگاهی است که در آن تحصیل می کنید. اما به طور کلی شهریه دانشگاه ها در این کشور از سایر کشور ها بسیار پایین تر است و پرداخت آن برای هر فردی امکان پذیر است. به این صورت که فرد برای تحصیل در لهستان با مدرک دیپلم و برای تحصیل در مقطع لیسانس شما باید در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو برای دانشگاه های خصوصی در هر ترم پرداخت نمایید اما این شهریه مخصوص دانشگاه های آزاد است و در صورتی که شما بخواهید در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو در ترم می باشد. در صورتی که شما قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لهستان را داشته باشید شهریه ی پرداختی شما در همین حدود می باشد. شهریه های دانشگاهی در کشور لهستان از کشور های دیگر پایین تر است یعنی می توانید با کم ترین هزینه در سایر رشته در لهستان ادامه تحصیل دهید و همین مزیت بزرگ باعث شده است تا افراد زیادی تصمیم به تحصیل در لهستان بگیرند.

 

دانشگاه های برتر لهستان

همان طور که گفته شد کشور لهستان کشوری است که تحصیل در آن بسیار سودمند است . سیستم آموزشی در کشور لهستان برای دانشجویان داخلی و یا خارجی به صورتی است که بهترین شرایط را فراهم کرده است. شما اگر بخواهید در خارج از کشور تحصیل کنید کشور لهستان می تواند بهترین گزینه ی تحصیلی برای شما باشد. در کشور لهستان دانشگاه های زیادی وجود دارد. در حدود ۵۰۰ دانشگاه در کشور لهستان موجود است که در بین این ۵۰۰ دانشگاه بیشتر آن ها در بخش های خصوصی مشغول به فعالیت هستند. اما در این بین ۱۲ دانشگاه از بین دانشگاه های لهستان در جمع ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. از مهم ترین دانشگاه های کشور لهستان که از اعتبار بالایی نیز برخودار است می توان به دانشگاه ورشو اشاره نمود. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی می باشد و کسی که موفق به ادامه تحصیل در این دانشگاه شود به طور قطعی آینده ی تحصیلی و شغلی خود را تضمین کرده است. دانشگاه ورشو در رتبه بندی  دانشگاه های اروپا در ردیف ششم قرار دارد. دانشگاه یوگیلونیا یکی دیگر از دانشگاه های معتبر در لهستان است. این دانشگاه نیز در ردیف دانشگاه های برتر لهستان  ردیف سوم را به خود اختصاص داده است. بیشتر دانشجویانی که قصد تحصیل در لهستان را دارند سعی در اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را دارند چرا که دانشگاه بسیار خوبی در انواع رشته های تحصیلی است. از دیگر دانشگاه های معتبر در لهستان می توان به دانشگاه لودز اشاره کرد که بعد از دو دانشگاه گفته شده از اعتبار بالایی در این کشور برخودار بوده و دانشجویان بین المللی زیادی در آن تحصیل می کنند.

 

بهترین شهر های لهستان

با توجه به شرایط تحصیل در کشور لهستان خوب است که از شهر های معروف و زیبای این کشور دیدنی نیز اطلاعاتی داشته باشید. تا علاوه بر تحصیل بتوانید از جاذبه های گردشگری در این کشور مطلع شده و شهر های پر درآمد در این کشور را نیز بشناسید. کشور لهستان به طور کلی دارای شهر های زیبایی است. این کشور از لحاظ اقتصادی نیز شرایط خوبی دارد بنابراین بازار کار در آن عالی است و می تواند به راحتی آینده ی شغلی خوبی را برایتان فراهم سازد. اما یکی از شهر های معروف این کشور شهر گدانسک است. این شهر از جاذبه های توریستی لهستان است. آب و هوای معتدل این شهر باعث تجمع افراد زیادی در آن شده است. شهر وروسلاو از شهر های معروف لهستان است این شهر از زیبا ترین شهر های دنیا است که بیشتر افراد توریست علاقه مند به بازدید از این شهر هستند. اگر به دنبال شهری آرام هستید شهر وروسلاو می تواند بهترین گزینه برای زندگی باشد. شهر زاکوپان یکی دیگر از شهر های معروف لهستان است. این شهر در بیشتر روز های سال پوشیده از برف می باشد. غذا های این شهر بسیار معروف بوده و غذا های لذیذی دارد. یکی از زیبا ترین مراکز دنیا برای مهاجرت شهر  زاکوپان است.

 

ویزای تحصیلی لهستان

 

 

اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل رایگان در لهستان و یا تحصیل طولانی در این کشور مدت مورد نیاز است. کشور لهستان نسبت به کشور های دیگر که افراد برای تحصیل به آن جا مهاجرت می کنند از شرایط آسان تری برای دریافت ویزا برخوردار است. شما با دریافت ویزای تحصیلی لهستان می توانید به راحتی پس از چند سال حتی اقدام به دریافت اقامت دائم لهستان نمایید. اولین قدم برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان گرفتن وقت مصاحبه و پر کردن فرم درخواست ویزا می باشد. به این ترتیب شما می توانید با مراجعه به سفارت لهستان و ارائه ی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا به راحتی ویزای لهستان را کسب کنید. اما سایر مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان مورد نیاز است شامل موارد زیر است:
• ارائه ی گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
• تاییدیه ی بیمه ی مسافرتی
• ارائه ی بلیط پرواز
• ارائه ی مدرک تمکن مالی
• سایر مدارک شناسایی
این مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان بسیار مهم است. با توجه به متنی که گفته شد کشور لهستان بهترین گزینه برای تحصیل است. این را به ای دلیل می گوییم که از هر نظری سودمند خواهد بود. شما برای تحصیل در مقاطع داشگاهیی در هر کشور دیگری باید مبالغ زیادی پرداخت کنید. اما هزینه های تحصیلی در کشور لهستان پایین است. علاوه بر این هزینه ی زندگی و مهاجرت در این کشور نسبت به کشور های اروپایی کاملا پایین می باشد. ای موضوع را از آن جهت می توان بیان کرد که مشکل اصلی بیشتر افراد هزینه های ناشی از تحصیل است. انتخاب کشور  لهستان برای تحصیل از همه جهات برای فرد امتیاز آور است. فرد می تواند با کم ترین هزینه در کشوری که کیفیت آموزشی در آن بسیار بالا است تحصیل نماید. مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در سراسر جهان معتبر است.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021