لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

چرا تحصیل در ایتالیا ؟

مشاهده اطلاعات کامل ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشور هایی است که طرفدار زیادی برای ادامه تحصیل دارد. کشور ایتالیا کشوری شناخته شده می باشد که افراد زیادی از ایران و یا سایر کشور های دیگر در آن مشغول به تحصیل هستند.

 

چرا تحصیل در ایتالیا ؟

تحصیل در ایتالیا دارای امتیازات مثبت زیادی است. ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در ایتالیا و یا در دوره های لیسانس و فوق لیسان و حتی دکترا بسیار رایج است. از مزایای زیاد تحصیل در این کشور می توان به مناسب بودن هزینه های تحصیلی در کشور ایتالیا اشاره نمود. از آن جا که کشور ایتالیا کشوری با سیستم آموزشی بسیار عالی در میان کشور های دیگر است پس می توان ادامه تحصیل در ایتالیا را برای افراد بسیار پر سود دانست. شهریه ها و هزینه های تحصیلی در ایتالیا با توجه به کیفیتی که دارد بسیار مناسب است. هزینه ها در این کشور حتی نسبت به کشور های آمریکا، اروپا و یا سایر کشور های دیگر پایین تر است. علاوه بر پایین بودن شهریه ها این کشور با ارائه ی خدمات عالی تحصیلی و همچنین کمک هزینه های فراوانی که به دانشجویان ارائه می دهد جار هیچ نگرانی برای افراد خواهان تحصیل در این کشور را نمی گذارد.

 

تحصیل در ایتالیا

دانشگاه های کشور ایتالیا در مقایسه با کشور های دیگر از اعتبار خیلی بالایی برخوردار است. علاوه بر این برخورداری از کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی ایتالیا هیچ گونه نیازی به معدل بالا نخواهد داشت و هیچ شرط معدلی در این رابطه وجود ندارد این در صورتی است که سایر کشور های دیگر برای ارائه ی بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی موضوع شرط معدل را مطرح می کنند. بیشتر دانشگاه ها در کشور ایتالیا رتبه ای زیر ۹۰۰ در میان دانشگاه های برتر دارند. یکی از مزایای مهم تحصیل در ایتالیا قبولی مدرک دانشگاهی در سایر کشور های جهان به خصوص کشور های آمریکا، اروپا و کانادا می باشد. کشور ایتالیا در ادامه تحصیل در برخی رشته ها دارای شهرت جهانی است.

 

چرا-تحصیل-در-ایتالیا-؟

 

یعنی برای تحصیل در رشته های معماری در ایتالیا و یا حتی هنر بهترین کشور را برگزیده اید. سیستم آموزشی در ایتالیا به گونه ای است که به دانشجویان در این رشته ارزش و احترام زیادی قائل بوده و موفقیت دانشجویان را در این رشته ها تضمین می نماید. اما ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی در ایتالیا و همچنین در رشته های مهندسی به خوبی امکان پذیر بوده و از شرایط عالی برخوردار است. کیفیت زندگی در کشوری همچون ایتالیا بسیار بالا است. فرهنگ مردم در ایتالیا به گونه ای است که مردم آن در برابر افراد خارجی و دانشجویان بین المللی کاملا خونگرم برخورد می کنند. بنابراین در این کشور نگران هیچ مسئله ای نباشید چرا که با تحصیل در آن می توانید به موفقیت های بالایی دست یابید. میزان کمک هزینه های تحصیلی که به دانشجویان ایرانی ارائه می شود در حدود ۵۰۰۰ یورو در سال تحصیلی است در واقع این میزان برای دانشجویان در مقایسه با کشور های دیگر بسیار عالی است.

 

هزینه زندگی در ایتالیا

زندگی در کشور ایتالیا به عنوان کشوی پیشرفته و مناسب برای زندگی معمولا هزینه های خاص خود را به همراه دارد. بیشتر هزینه هایی که در این کشور شما می بایست صرف زندگی نمایید مربوط به هزینه های روز مره است. اما محل و سبک زندگی شما در هزینه ی زندگی در ایتالیا اثر گذار است . اطلاع از هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا به این صورت است که ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید برای اقامت از خوابگاه های دانشجویی استفاده نمایید و یا خانه ای اجاره کنید. در صورتی که بخواهید خانه ی شخصی اجاره کنید معمولا هزینه های زندگی شما اندکی بالا می رود بنابراین ما به شما استفاده از خوابگاه های دانشجویی در ایتالیا را پیشنهاد می کنیم تا بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. همچنین می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مقداری از پول خود را پس انداز نمایید. شما با حق کاری که در دوران دانشجویی در این کشور دارید و یا کمک هزینه هایی که به شما داده می شود می توانید با راحتی بخش زیادی از هزینه های زندگی خود را در این کشور پوشش دهید. البته هزینه ی زندگی در کشور ایتالیا بسیار مناسب است بنابراین جای هیچ نگرانی نیست. چرا که شما به راحتی با کار کردن می توانید از عهده ی هزینه های زندگی بر بیایید و با هیچ گونه مشکل مالی مواجه نخواهید شد. همچنین در صورت فارق التحصیلی با معدل بالا شانس پیدا کردن یک کار دائم در این کشور برای شما بسیار زیاد است و آینده ی شغلی شما را تامین می کند. برای اخذ بورسیه های تحصیلی می توانید با مراجعه به وب سایت دانشگاه مربوطه برای اخذ بورسیه اقدام نمایید.

 

شهریه دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های کشور ایتالیا از شهریه های مناسبی برخوردار هستند. عوامل زیادی در هزینه های دانشگاهی در این کشور اثر گذار هستند. بنابراین نرخ شهریه ها ممکن است در دانشگاه های ایتالیا متفاوت باشد. در صورت تحصیل در مقاطع لیسانس و یا ادامه تحصیل در مقاطع فوق و دکترا در ایتالیا شهریه ای که شما باید پرداخت نمایید مبلغی در حدود ۴۵۰ تا ۳۰۰۰ یورو در طول یک سال تحصیلی است. قیمت مناسب شهریه ایتالیا سبب شده است که سالیانه افراد زیادی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. همچنین شرایط پذیرش دانشجو در ایتالیا به گونه ای است که هیچ گونه دشواری در روند پذیرش نخواهید داشت. جالب است بدانید که اخیر کشور ایتالیا برای جذب دانشجویان بیشتر از بیشتر هزینه های دانشگاهی صرفه نظر کرده است و نرخ شهریه ی سالانه در کلیه ی مقاطع را در حدود ۵۰۰ یورو پایین آورده است. همچنین شما در صورتی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی ایتالیا شوید می توانید با قیمت های خیلی کم تر از قیمت های گفته شده در این کشور ادامه تحصیل دهید. به این معنی که شهریه ی دانشگاه های دولتی در ایتالیا در حدود ۱۴۰ تا ۵۰۰ یورو در سال است و این موضوع یک مزیت عالی برای تحصیل به شمار خواهد آمد. لازم به ذکر است که در صورتی که شما قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم انسانی در ایتالیا را داشته باشید شهریه ی ثابت شما خیلی کم تر از مبلغ گفته شده است. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا امکان گرفتن تخفیف از دانشگاه های می باشد. شما با اخذ ای تخفیف می توانید تا حد زیادی در هزینه های دانشگاهی صرفه جویی کنید. این تخفیف به میزان حداقل ۵۰۰ یورو در سال است و این یعنی یک نکته ی بسیار مثبت برای تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا. همین موضوع باعث شده است که گذراندن تحصیلات دانشگاهی در این کشور بسیار کم هزینه تر از کشور های دیگر باشد.

 

دانشگاه های برتر ایتالیا

کشور ایتالیا به سبب دارا بودن سطح و کیفیت بالای آموزشی دانشگاه های معتبر زیادی دارد. بیشتر دانشگاه های کشور ایتالیا به تایید وزارت علوم در ایران رسیده است به همین دلیل بیشتر افراد کشور ایتالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. اولین دانشگاهی که در کشور ایتالیا بسیار معتبر و معروف است دانشگاه میلان می باشد. این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های کشور ایتالیا است. دانشگاه میلان در انواع رشته های تحصیلی پزشکی و سایر رشته های فنی و نظری پذیرای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه برای تحصیل پزشکی در ایتالیا از اعتبار بالایی برخودار است. دانشگاه پلی تکنیک یکی دیگر از دانشگاه هایی است که در این کشور از شهرت بالایی برخودار بوده و بسیاری از متقاضیان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. در این دانشگاه تعدادی از رشته ها نیز به زبان انگلیسی ارائه داده می شوند و این موضوع امتیازی مثبت برای این دانشگاه به شما می آید. دانشگاه ساپینزا رم از بزرگ ترین و بهترین دانشگاه های ایتالیا است. در این دانشگاه در حدود ۳۰۰۰۰ دانشجو در رشته های پزشکی،مهندسی و سایر رشته ها مشغول به تحصیل هستند. بنابراین بیشتر افراد برای تحصیل در رشته ی مهندسی در ایتالیا این دانشگاه را انتخاب می کنند. دانشگاه بولونیا از دیگر دانشگاه هایی است که به تایید وزارت علوم رسیده است. دانشگاه بولونیا دارای چندین پردیس بوده و یک دانشگاه بین المللی است. دانشگاه فلورانس دانشکده ی دیگری با سایر رشته های تحصیلی است که اعتبار بالایی نیز دارد. اما اخذ پذیرش از این دانشگاه اندکی دشوار بوده و می بایست برای پذیرش راه های زیادی را گذراند.

 

بهترین شهر های ایتالیا

ایتالیا کشوری بسیار زیبا با جاذبه های گردشگری فراوانی است. این کشور هم از نظر تحصیلی و هم از نظر زیبایی در رتبه ی بالایی قرار دارد. شما برای تحصیل در کشور ایتالیا خوب است که با شهر های معروف در این کشور نیز آشنا شوید تا در زمان اقامت در ایتالیا بتوانید از آن ها دیدن نمایید. همچنین آشنایی با هر یک از شهر ها شما را برای پیدا کردن شهر و کاری خوب آماده می سازد. در این قسمت شهر های معروف ایتالیا را برایتان معرفی خواهیم کرد.
اولین شهر زیبا در این کشور شهر رم می باشد این شهر آب و هوای بسیار عالی دارد و پایتخت کشور ایتالیا نیز می باشد. شهر رم از شرایط اقتصادی عالی بهره مند بوده و شهر خوبی برای کار کردن است. بانکداری در این شهر رونق فراوان دارد. شهر ونیز شهری بر روی آب است این شهر حیرت انگیز است و یکی از جاذبه های گردشگری مهم در این کشور به شمار می آید. شهر میلان شهری دیگر است که به شهر دانشگاهی ایتالیا معروف است این شهر دانشگاه میلان را در خود جای داده است. شهر میلان پر از جاذبه های گردشگری و تاریخی است. شهر فلورانس یک شهر پر جمعیت و زیبای دیگر در ایتالیا می باشد. در این شهر آب و هوا دلپذیر دارد و شرایط اقتصادی بالایی در این شهر حکم فرماست.

 

ویزای تحصیلی ایتالیا

در صورتی که بخواهید در مدت زمانی بیش از چند ماه در کشور ایتالیا اقامت داشته باشید باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نمایید. برای دریافت ویزای تحصیلی در این کشور می بایست ابتدا پذیرش دانشگاهی ایتالیا را بگیرید تا بتوانید برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست دهید.

برای اخذ این ویزا شما به مدارکی نیازمند هستید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا به صورت زیر است:

• کپی از مدارک شناسایی و پاسپورت
• ترجمه ی شناسنامه به زبان ایتالیایی
• ارائه ی گواهی تمکن مالی
• پرداخت شهریه ی دانشگاهی
• پرینت حساب بانکی خود دانشجو
• پرینت از رزرو هتل
• بلیط پرواز

با ارائه ی مدارک بالا شما می توانید به راحتی ویزای تحصیلی کشور ایتالیا را اخذ نمایید. این ویزا به شما امکان می دهد تا پس از چند سال بتوانید اقامت دائم ایتالیا را نیز اخذ نمایید. به طور کلی تحصیل در کشور ایتالیا از جنبه های گوناگون برای افراد سودمند می باشد. کم بودن هزینه های تحصیلی ایتالیا مهم ترین مزیتی است که افراد برای تحصیل در خارج این کشور را انتخاب می نمایند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. مصطفی گفت:

  تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس شرایط سنی داره؟ من ۳۳ سال دارم و دیپلم علوم تجربی با معدل ۱۴ دارم. در شهر میلان یا شهرهای کوچکتر قصد تحصیل دارم در رشته های زیست شناسی

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   سلام روزتون بخیر،
   خیر،‌تحصیل در ایتالیا شرایط سنی نداره و اکثرا به زبان ایتالیایی برگزار میشه. لازم به ذکر هست که تحصیل در ایتالیا فقط در رشته ها ی مدیریت به زبان انگلیسی هست.
   در صورت تمایل میتونین با شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره کامل همکاران ما در زمینه تحصیل در ایتالیا استفاده کنید

 2. حسن گفت:

  سلام
  امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری مدیریت در دانشگاه های ایتالیا چقدر است ؟ واسه گرفتن بورسیه تلاش و برنامه ریزی ونیم یا نمیشه گرفت ؟
  در کدام کشور بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری میشه دریافت کرد

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021