لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

چرا تحصیل در آلمان؟

مشاهده اطلاعات کامل آلمان

چرا تحصیل در آلمان؟Reviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 11Rating: 5.0چرا تحصیل در آلمان - مزایای تحصیل در آلمان - ویزای تحصیلی آلمان - دانشگاه های آلمان.چرا تحصیل در آلمان؟

چرا تحصیل در آلمان

کشور آلمان جزو کشور هایی می باشد که در میان سایر کشور ها از لحاظ تحصیلی برتری بسیار بالایی دارد. تحصیل در آلمان که دانشگاه های آن در میان دانشگاه های برتر قرار دارد برای هر فردی بسیار عالی و مثبت می باشد. از این رو مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در سال های اخیر پیشرفت و رونق زیادی داشته است و این ها همه به خاطر مزایای مثبتی از جمله دریافت بورسیه تحصیلی رایگان در آلمان می باشد.

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله تحصیل دکتری در آلمان و یا ادامه تحصیل در آلمان با دیپلم در سایر دانشگاه های برتر آلمان امکان پذیر می باشد. در کشور آلمان در حدود 300 مرکز علمی با بهترین امکانات و شرایط تحصیلی وجود دارد. در کشور آلمان دانشگاه های دولتی برای افرادی که قصد تحصیل رایگان در این کشور را دارند وجود دارد. بنابراین شرایط تحصیل در آلمان به صورت رایگان وجود دارد.

چرا تحصیل در آلمان

البته در صورت اخذ ترم تابستانی افراد باید مبلغی شهریه به دانشگاه پرداخت نمایند. اما این مبلغ زیاد نبوده و تقریبا رایگان تلقی می شود. بنابراین تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم  و یا ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس و دکتری بسیار ارزان می باشد و کشور آلمان بهترین گزینه ی تحصیلی برای این افراد است. یکی از مزایای تحصیلی در کشور آلمان وجود 83 دانشگاه انگلیسی زبان می باشد که تعدادی از این دانشگاه ها پس از گذراندن 4 تا 6 ترم به دانشجو این امکان را می دهند که در دانشگاه های کشور های آمریکا، استرالیا و یا کانادا انتقالی بگیرند.

چرا تحصیل در آلمان

تعدادی از این دانشگاه ها نیز در لیست دانشگاه های رایگان آلمان قرار گرفته اند. نکته ی مهم در این قسمت این است که این دانشگاه ها نیازمند دارا بودن مدرک تافل می باشند. البته تعدادی از آن ها نیز دارای دوره های زبان در خود دانشگاه می باشند و فرد می تواند تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را تجربه نماید. این در حالی است که بیشتر کشور ها نظیر امریکا و یا کشور های دیگر این امکان را برای دانشجویان خارجی فراهم نکرده اند.

هزینه زندگی در آلمان

تحصیل در آلمان به دلیل متقاضیان فراوان معمولا هزینه های متوسطی برای زندگی دارد. این کشور از لحاظ صنعتی در ردیف بالایی قرار گرفته است. این دلیل بسیار بزرگی برای تحصیل در این کشور و همچنین برخورداری از مزایایی است که فرد با تحصیل می تواند آن را کسب کند.

فرد دانشجو در این کشور می تواند در کنار تحصیل ساعاتی را به کار کردن بپردازد. یکی از مزایای تحصیل و کار در کشور آلمان این است که هزینه ی زندگی در آلمان با حقوق دریافتی تطابق داشته و فرد می تواند از عهده ی هزینه های زندگی بر بیاید. حقوق ماهیانه ای که فرد دانشجو به ازای هر یک ساعت کار دریافت می کند در حدود 8.50 یورو می باشد.

البته درآمد فرد تا حد زیادی به رشته ی تحصیلی وی و کاری که مطابق با رشته ی خود انتخاب می کند بستگی دارد. سابقه ی کاری افراد نیز در این زمینه مهم می باشد. به طور مثال شرایط ادامه تحصیل در رشته حقوق در آلمان به این گونه است که فرد در اوایل کار حقوقی در حدود 4000 تا 5000 یورو در ماه ممکن است داشته باشد در حالی که با افزایش مدت زمان حقوق بسیار بالایی را دریافت خواهید کرد و یا شرایط تحصیل در رشته پزشکی در آلمان به گونه ای است که فرد پس از فارغ التحصیل  شدن و یا در حین تحصیل می تواند حقوق بسیار بالایی را در ماه دریافت نماید.

چرا که تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور آلمان با توجه به متقاضیانی زیادی که دارا است در آمد بالایی نیز دارد. به طور کلی بسیاری از افرادی که به قصد ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند تا حدود زیادی نگران هزینه های زندگی خود هستند اما نگران نباشید هزینه ی زندگی در آلمان با توجه به شهریه های کم دانشگاه های دولتی متوسط می باشد و چرا تحصیل در آلمان شما می توانید با زندگی کردن در شهر های معمولی تر هزینه ای در حدود 600 تا 800 یورو پرداخت نمائید. البته این مبلغ با توجه به شرایط عالی تحصیل و زندگی در آلمان بسیار عالی است.

شهریه دانشگاه های آلمان

به طور کلی شما می توانید با اخذ پذیرش و قبولی در دانشگاه های دولتی آلمان هزینه های زندگی و تحصیلی را در این کشور کاهش دهید. تحصیل در این کشور با توجه به ویژگی های مثبت زیادی که دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان است. در دانشگاه های دولتی تقریبا تحصیل در آلمان رایگان است.

اما در دانشگاه های بسیار عالی که از مزایای زیادی برخوردارند هزینه و شهریه ی دانشگاهی در حدود 500 یورو در هر ترم می باشد. این هزینه برای دانشگاه هایی مثل دانشگاه های آلمان که از اعتبار بالایی برخودار هستند بسیار عالی است. این هزینه مربوط به شهریه می باشد و برای هزینه های جانبی در هر ترم حدود 100 تا 150 یورو لازم است. همچنین شما می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از هزینه های خود بکاهید.

شما به راحتی می توانید با استفاده از شرکت در کنکور سراسری در ایران و اخذ قبولی در کنکور از شرایط مثبت پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان برخوردار شده و همچنین بتوانید در این کشور تحصیلی رایگان داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان با مشاوران لیگال اپلای در تماس باشید

021-88288200

دانشگاه های برتر آلمان

کشور آلمان دارای تعداد زیادی دانشگاه می باشد که مورد تائید وزارت علوم هستند. این دانشگاه ها مدرکی را ارائه می دهند که در سراسر دنیا معتبر است. یعنی شما با تحصیل در این کشور و دانشگاه های برتری که دارد می توانید علاوه بر برخوداری از مزایای فراوان این دانشگاه ها مدرکی معتبر کسب نمایید.

اما اخذ پذیرش و شرایط ویزای تحصیلی در این کشور به گونه ای است که شما نیازمند یک سری مدارک می باشید. اما قبل از شرح مدارک لازم به بررسی و معرفی این دانشگاه ها می پردازیم. یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه برلین می باشد.

برلین دانشگاهی است که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را برای متقاضیان فراهم می کند. دانشگاه فریه یکی دیگر از دانشگاه های برتر بوده که در دنیا رتبه ی 87 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی یکی از بهترین دانشگاه های آلمان می باشد که در دنیا اعتبار بالایی دارد. از جمله دانشگاه های برتر دیگر می توان به دانشگاه هومبولت، مونیخ  و فنی مونیخ اشاره نمود.

و اما برای تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان که اعتبار بالایی  داشته و فارغ التحصیلی از آن ها شانس داشتن شغلی پر در آمد را فراهم می کند نیازمند مدارکی است. مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان شامل پاسپورت، گواهی پایان دوره ی دبیرستانی، فرم ویزا، شناسنامه و کارت ملی به همراه دو کپی، عکس رنگی، گواهی پشتیبانی مالی، انگیزه نامه می باشد.چرا تحصیل در آلمان

البته لازم به ذکر است که برای تحصیل در این کشور حتما لازم نیست که مدرک زبان داشته باشید و می توانید آن را در کشور آلمان نیز کسب نمایید. این یکی از مزایای عالی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور است. بنابراین دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان در دانشگاه های برتر این کشور امکان پذیر می باشد.

از آن جا که معمولا افراد برای تحصیل در مقطع دکترا و تحصیلات تکمیلی وارد کشور آلمان می شوند می بایست با شرایط تحصیل در آلمان در مقطع دکتری در آلمان آشنا شوند. ابتدا باید گفت که تحصیل در این مقطع در آلمان علی رغم دشواری پذیرش رایگان است و این موضوع افراد را برای تحصیل در این کشور مصمم تر می سازد.

برای تحصیل در این مقطع نیازی به کنکور نمی باشد و تنها معدل فرد در دوره ی قبل باید بین 16 تا 17 باشد. همچنین فرد باید یک استاد راهنما برای کارهای پایان نامه داشته باشد. شما برای تحصیل در این مقطع به مهم ترین چیزی که نیازمند هستید اخذ پذیرش دانشگاهی است و پس از آن شرایط آسان خواهد بود.

طول دوره ی دکتری در آلمان معمولا 1 سال و نیم است. اما در بعضی رشته ها ممکن است این مدت اندکی متغیر باشد مثلا تحصیل در رشته های پزشکی، حقوق و یا تحصیل فیزیوتراپی در آلمان این دوره ممکن است اندکی بیشتر باشد.

بهترین شهر های آلمان

برای تحصیل در کشور آلمان می بایست از شهر های مهم در این کشور نیز مطلع بود. کشور آلمان علاوه بر این که از لحاظ تحصیلی در سطح بالایی قرار گرفته است شهر های بسیار معروف و دیدنی نیز دارا می باشد. در کل کشور آلمان به عنوان کشوری زیبا و از هر لحاظ پیشرفته در سراسر جهان شناخته می شود.

این کشور با شهر های زیبایی که دارد طبیعت عالی را در آلمان پدید آورده است که همین موضوع باعث جذب گردشگران فراوانی به این کشور شده است. اما شهر های معروف و بسیار دیدنی در این کشور شامل شهر زیبای مونیخ که از لحاظ تحصیلی نیز پیشرفته بوده و دارای دانشگاه های زیادی است، شهر ارلانگن، شهر بولینگن، شهر دارم اشتارت، شهر ولفسبورگ و بسیاری از شهر های دیدنی دیگر می باشد که در میان آن ها این چند شهر بسیار معروف و پر بازدید هستند.

مونیخ در بین شهر های آلمان در ردیف 2 در لیست کلی و در ردیف 1 در لیست نوآوری در آلمان وجود دارد. این شهر نیز از نظر بازار کار در ردیف بالایی است. به طور کلی شهر های گفته شده علاوه بر این که از سطح بالایی برای تحصیل و زندگی برخودار هستند از نظر کسب و کار نیز بسیار پیشرفته می باشند و شغل هایی با در آمد بالایی دارند.

ویزای تحصیلی آلمان

چرا تحصیل در آلمان

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از علاقه مندان برای تحصیل در کشور آلمان را مشغول کرده است اخذ  ویزای تحصیلی می باشد. اما نگران نباشید با ارائه ی مدارک خود به راحتی می توانید موفق به اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در این کشور شوید به علاوه شما می توانید از طریق اطلاع از شرایط ویزای همراه و اخذ آن در صورت تاهل همسر و یا خانواده ی خود را با خود همراه کنید.

در متن بالا مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان را گفتیم. شما به راحتی با ارائه ی آن ها می توانید ویزای تحصیلی را در آلمان کسب کنید. اما نکته ی قابل ذکر این است که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست ترجمه شده باشند. بر خلاف ذهنیتی که افراد از دریافت ویزای تحصیلی و یا سایر ویزاها همچون ویزای همراه در آلمان دارند. دریافت هر نوع ویزا به ویژه ویزای تحصیلی در این کشور بسیار راحت می باشد. بنابراین شما با دریافت وقت قبلی می توانید در سفارت حضور پیدا کرده و مدارک خود را ارائه دهید. در این صورت شما به راحتی می توانید موفق به اخذ ویزا شوید.

به طور کلی تحصیل در کشور آلمان با توجه به وجود دانشگاه های عالی و شرایط عالی تحصیلی و همچنین احترامی که دولت این کشور برای متقاضیان دانشجو قائل می باشد بسیار سودمند می باشد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021