لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا (کار در کانادا)

به طور قطع کسب درآمد خوب آن هم در کشور توسعه یافته ای نظیر کانادا انگیزه بسیار مناسبی برای مهاجرت نیروی کار با تجربه و متخصص به این کشور محسوب می شود. در حال حاضر کانادا به عنوان یکی از بزرگترین و پررونق ترین کشورهای پیشرفته دنیا شناخته می شود که رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه کرده و به همین خاطر مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار در سراسر جهان قرار گرفته است.

 

با اخذ ویزای کار کانادا به شما اجازه اقامت موقت در این کشور داده خواهد شد و در این صورت می توانید از بهترین امکانات رفاهی و اجتماعی موجود در این سرزمین بهره مند شوید. در ادامه این مطلب در خصوص کار در کانادا و همچنین روش های دریافت ویزای کار کانادا توضیحاتی ارائه می گردد.

 

اخذ ویزای کار کانادا از طریق دریافت پیشنهاد کاری

یکی از روش های موجود برای دریافت ویزای کار در کانادا، گرفتن یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایان کانادایی است. با دریافت این پیشنهاد کاری، فرد متقاضی می تواند به راحتی پروسه گرفتن اجازه کار در کانادا یا همان work permit و اخذ ویزای کار را طی نماید. لازم به ذکر است حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای دریافت ویزای کار کانادا لیسانس است. در ادامه به دیگر شرایط لازم برای دریافت این ویزا اشاره خواهیم کرد.

ویزای کار کانادا

مهم ترین مدارک جهت ویزای کار کانادا

برخی از رایج ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کانادا عبارتند از

دریافت مجوز کاری کانادا برای افراد ساکن در کشور کانادا چگونه است؟

در صورتی که هم اکنون داخل کشور کانادا هستید و می خواهید برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نمایید باید حداقل از یکی از شرایط زیر برخوردار باشید:

اما برای افرادی که خارج از کانادا هستند باید گفت که تنها بعد از دریافت درخواست کار از کارفرما و گرفتن تائیدیه های لازم از  سوی مراجع قانونی، می توان برای گرفتن ویزا، آفیسر ویزا را متقاعد کرد، که در این صورت نیز بعد از پایان قرارداد کاری چنانچه ویزا تمدید نشود باید از کانادا خارج شد.

شرایط کار در کشور کانادا

فرصت های شغلی در کشور کانادا

با توجه به آماری که اخیرا در سایت کاریابی Indeed منتشر شده است، بیشترین رشد فرصت های شغلی در کشور کانادا، به ترتیب عبارتند از:

چگونه می توان مجوز کار در کانادا را دریافت کرد؟

به منظور یافتن شغل در کانادا و جلب نظر کارفرمایان برای اخذ پذیرش کاری در این کشور، در ابتدا، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات کانادایی توصیه می شود چرا که به عنوان یک مزیت بسیار مهم به شمار می آید. علاوه براین برخورداری از سابقه کاری خوب در یکی از شرکت های معتبر کانادایی نیز امتیاز بالایی جهت دریافت پیشنهادهای کاری بهتر خواهد داشت.

ویزای کار کانادا

بر این اساس باید گفت افرادی که از کشورهای دیگر به ویژه ایران وارد این کشور می شوند بدون داشتن این امتیاز ها باید زمان زیادی را برای پیدا کردن شغل صرف نمایند، بنابراین توصیه اولیه این است که در صورت امکان حتما از یکی از مدارس کانادایی مدرک تحصیلی دریافت شود. البته سایت ها و موسسات کاریابی زیادی وجود دارند که در زمینه معرفی فرد و رزومه کاری وی به کارفرمایان فعالیت موثری دارند.

به این ترتیب متقاضی می تواند از طریق همین سایت های کاریابی، کارفرمایان کانادایی را شناسایی کرده و سپس جهت ارسال مستقیم رزومه خود به شرکت های مورد نظر اقدام نماید. اما با این وجود باز هم متذکر می شویم بدون داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و  یا سابقه کار در کانادا، پیدا کردن کار در این کشور بسیار زمان بر خواهد بود.

یکی از روش های دیگری که دریافت ویزای کار کانادا را کمی آسان تر خواهد کرد تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی است. در واقع داشتن مهارت در زبان انگلیسی و فرانسوی در پیدا کردن کار در ایالت های مختلف کانادا بسیار نقش تعیین کننده ای خواهد داشت. این مهارت به ویژه برای متقاضیانی که خواهان کار تخصصی هستند می تواند یک مزیت تاثیرگذار در اخذ ویزا محسوب شود.

سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا چه تفاوتی دارد؟

در حال حاضر در برنامه مهاجرت کانادا، روش نیروی ماهر، به عنوان سیستم اکسپرس اینتری شناخته می شود. این سیستم  مهارت ها و ویژگی های افراد را از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار داده و برای هر شخص رتبه ای را در نظر می گیرد. بعد از رتبه بندی متقاضیان مهاجرت به کانادا و بررسی رقابتی آنها، برای پذیرفته شدگان مجوز اقامت دائم صادر می گردد.

شایان ذکر است، داشتن پیشنهاد کاری از سوی یکی از شرکت های معتبر کانادایی می تواند امتیاز قابل توجهی را به شما اختصاص دهد که در نتیجه آن تاثیر قابل توجهی در رقابت میان شما و دیگر اشخاص رتبه بندی شده ایجاد خواهد شد. البته در صورت نداشتن پیشنهاد کاری نیز می توان در این سیستم امتیاز خوبی را به دست آورد که مستلزم بالا بردن امتیاز در دیگر بخش ها نظیر تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و فرانسه و همچنین برخوردار بودن از سن مجاز می شود.

گفتنی است افرادی که بتوانند با استفاده از سیستم اکسپرس اینتری وارد خاک کانادا شوند، دیگر نیازی به اخذ ویزای کار کانادا نخواهند داشت، چرا که در صورت قبولی در سیستم اکسپرس اینتری فرد می تواند به راحتی برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نماید، ولی  ویزای کار کانادا برای کسانی لازم است که اقامت کانادا را ندارند.

ویزای کار کانادا

البته باید یادآور شویم که ورود به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری نمی تواند هیچ گونه ضمانتی برای داشتن کار در این کشور در بدو ورود ایجاد نماید و  با وجودی که شما طی یک سیستم ارزیابی مهارت کاری نیز وارد کانادا شده باشید، باز هم باید بعد از ورود به دنبال کار مناسب برای خود بگردید.

ولی در عین حال کسی که توانسته باشد ویزای کاری کانادا را دریافت نماید و با این ویزا وارد خاک کانادا شود به خاطر این که بر اساس  یک پیشنهاد کاری رسمی از سوی یک کارفرمای کانادایی توانسته است برای این ویزا اقدام نماید بنابراین در بدو ورود کار خواهد داشت. اقامت کاری در کانادا به صورت موقت و یک ساله خواهد بود که البته قابل تمدید است.

اطلاعاتی در خصوص اکسپرس اینتری استانی کانادا (PNP)

متقاضیان برنامه نامزد استانی که با مخفف (PNP) شناخته می شود نیز می توانند درخواست خود را از طریق اکسپرس اینتری استانی کانادا ارائه نمایند که در این صورت باید  استان یا قلمروی انتخابی آنها از طریق اکسپرس اینتری استانی کانادا در گواهی نامه نامزدی پذیرفته شده باشد. خود اشخاص می توانند این استان یا قلمرو را تایید نمایند. دو راه برای مطرح کردن درخواست نامزدی استانی کانادا وجود دارد:

در هر دو مورد عنوان شده در بالا  در طی این فرآیند، شما نیاز به ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری خواهید داشت، بنابراین بهتر است از همان ابتدا برای درست کردن آن اقدام نمایید.

مراحل لازم برای اکسپرس اینتری استانی کانادا

در این بخش مراحل مورد نیاز جهت اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی کانادا را مرور خواهیم کرد.

مرحله اول: پروفایل اکسپرس اینتری خود را ایجاد و تکمیل نمایید.

مرحله دوم: نامزدی خود را از طریق سیستم اکسپرس اینتری تایید نمایید.

مرحله سوم: پس از تایید نامزدی، دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد.

مرحله چهارم:  در این مرحله باید درخواست خود را پر کنید.

در اینجا  خوب است یک نکته مهم را یادآور شویم؛ در صورتی که با رد درخواست نامزدیتان در استان و یا قلمرویی مواجه شدید قبل از این که برای اقامت دائمی درخواست بدهید، باید در ابتدا پروفایل خود را در گروه اکسپرس اینتری بیرون بکشید و سپس اقدام به ساخت یک پروفایل جدید نمایید. همچنین چنانچه استان و یا قلمرویی نامزدی شما را بعد از این که برای اقامت دائمی درخواست داده اید رد کرد، لازم است قبل از ارسال درخواست مجدد خود، موارد زیر را رعایت نمایید.

در صورت رعایت نکردن مقرارت و شرایط فوق الذکر، امکان ورود و پذیرش درخواست شما رد خواهد شد و شما به مدت ۵ سال به هر دلیلی نمی توانید وارد خاک کانادا شوید.

تاثیر داشتن مهارت و دانش زبانی در امتیاز بندی اکسپرس اینتری

همانطور که می دانید در کشور کانادا زبان های انگلیسی و فرانسه به عنوان زبان های رسمی شناخته می شوند. متقاضیان اکسپرس اینتری در صورت داشتن آشنایی و تسلط کامل به هر کدام از این زبان ها می توانند از مزیت کسب امتیاز بالا بابت داشتن مدارک زبان مورد تایید بهره مند گردند.

در ادامه به بررسی جزئیات این امتیازبندی خواهیم پرداخت. جهت ورود به سیستم اکسپرس اینتری باید یک زبان را به عنوان زبان رسمی اول  انتخاب کرد. با توجه به این که اکثر ایرانیان زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی اول خود انتخاب می نمایند، ما نیز در این قسمت مبنا را بر روی انتخاب زبان انگلیسی می گذاریم و این زبان را به عنوان زبان رسمی اصلی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اداره مهاجرت کانادا مدرک دو آزمون را جهت پذیرش در سیستم اکسپرس اینتری خود به عنوان زبان رسمی، معتبر اعلام کرده است:

مدارک زبان معتبر برای اکسپرس اینتری

 مدرک آزمون CELPIP (Canadian English Language Proficiency Index Program) :

آزمون CELPIP  به طور مستقیم زیر نظر خود کشور کانادا و صرفا در چند کشور محدود برگزار می گردد، بنابراین برای متقاضیان ایرانی، دسترسی به این آزمون کار دشواری است و اصلا توصیه نمی شود.

مدرک آزمون آیلتس جنرال (IELTS GENERAL) :

آزمون بین المللی آیلتس به دو صورت آکادمیک و جنرال برگزار می گردد، اما لازم است بدانید که سیستم اکسپرس اینتری تنها آزمون آیلتس جنرال را می پذیرد و مدرک آزمون آکادمیک را قبول نخواهد کرد. این آزمون مرتبا در اغلب کشورها نظیر کشور ایران برگزار می گردد و نمره آن بین عدد ۰ تا ۹ اندازه گیری می شود.

ویزای کار کانادا

شایان ذکر است شما می توانید با نمره آیلتس ۶  نیز وارد سیستم اکسپرس اینتری شوید اما این نمره امتیاز قابل توجهی را به شما اضافه نمی کند و با توجه به رقابت شدیدی که در میان متقاضیان وجود دارد قطعا نمره آیلتس بالای ۷ برای متقاضیان مناسب تر خواهد بود.

 امتیاز دهی به نمره زبان با استفاده از CLB (Canadian Language Benchmark)

در این بخش روش امتیاز دهی به نمره زبان متقاضیان از طریق CLB را معرفی خواهیم کرد. در جدول پایین میزان CLB هر نمره آیلتس نشان داده شده است.

CLB 9: بهترین حالت ممکن جهت ورود به سیستم اکسپرس اینتری نمره زبان ۹ آیلتس است که در این نوع امتیازدهی تحت عنوان   CLB 9شناخته می شود. شایان ذکر است مدرک آیلتس باید از ۲ سال اعتبار برخوردار باشد و در صورتی که طی یک سالی که فایل متقاضی جهت اخذ ویزا در جریان است اعتبار نمره آیلتس وی تمام گردد باید مجددا مدرک زبان خود را به روز رسانی نماید. در ادامه سطح CLB در نظر گرفته شده بر اساس میزان تسلط بر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سطح CLB          مهارت Reading     مهارت Listening          مهارت  Speaking            مهارت  Writing

    ۷                       ۶٫۰                     ۶٫۰ – ۷٫۰                      ۶٫۰                               ۶٫۰

    ۸                     ۶٫۵                          ۷٫۵                           ۶٫۵                               ۶٫۵

    ۹                    ۷٫۰                        ۸٫۰                           ۷٫۰                               ۷٫۰

   ۱۰              ۷٫۵ – ۹٫۰                  ۸٫۵ – ۹٫۰                 ۸٫۰ – ۹٫۰                        ۷٫۵ – ۹٫۰

در امتیاز بندی زبان ذکر شده در بالا، ابتدا امتیاز تک تک مهارت ها با هم جمع شده و سپس امتیاز کل به دست می آِید .

امتیاز برخورداری از دانش زبان رسمی دوم ( زبان فرانسوی ) در اکسپرس اینتری

روش امتیازبندی برای زبان رسمی دوم (زبان فرانسوی) متفاوت است. متقاضی برای کسب امتیاز لازم در زبان فرانسوی باید در هر ۴ مهارت حداقل امتیاز را کسب نماید تا جمع کل لحاظ گردد، در غیراین صورت از بابت زبان دوم امتیاز صفر را دریافت خواهد کرد. با جمع دو امتیاز  زبان های انگلیسی و فرانسوی امتیاز کل از امتیاز زبان به دست می آید.

تاثیر دانستن زبان فرانسه در بالاتر بردن امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری کانادا

افرادی که به سطح متوسطی از زبان فرانسه تسلط دارند می توانند با کسب حداقل لازم در هر چهار مهارت، در قسمت ۶۰۰ امتیازی اول، نمره کسب کنند، اما  برای کسانی که در سطح پیشرفته ای از زبان فرانسه قرار دارند، این مهارت نه تنها امتیاز بخش اول را بالا می برد بلکه به کسب نمره در بخش ۶۰۰ امتیازی دوم نیز کمک می کند.

بنابراین برخورداری از دانش زبان فرانسه آن هم در یک سطح پیشرفته می تواند منجر به افزایش امتیاز متقاضی اکسپرس اینتری در دو مرحله شود. از این توضیحات می توان نتیجه گرفت که مطالعه زبان فرانسه و همچنین سرمایه گذاری بر روی یادگیری آن می تواند موفقیت شما در سیستم اکسپرس اینتری را تضمین نماید. مدرک زبان فرانسه TEF Canada جهت ارائه به سیستم جامع رتبه بندی، مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

تخصص های موجود در فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا

همانطور که گفته شد یکی از روش های رایج جهت مهاجرت به کانادا، اقدام از طریق دریافت ویزای کاری این کشور است. معمولا مشاغل مورد نیاز کانادا در لیستی منتشر می گردد و  اداره مهاجرت کانادا به منظور سهولت در شناسایی این مشاغل برای هر شغل موجود در این لیست، یک کد NOC در نظر می گیرد.

این کد در برنامه های مختلف مهاجرت به کانادا، برای شناسایی شغل مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در صورتی که قصد دارید با استفاده از تخصص فدرال به کشور کانادا مهاجرت نمایید، باید در نخستین گام کدهای NOC  که به عنوان شغل تخصصی در لیست مشاغل در نظر گرفته شده اند و همچنین شامل برنامه Skill Worker می شوند را شناسایی نمایید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که فقط NOC هایی که در سطوح صفر، A و B قرار دارند، برنامه نیروی متخصص یا همان Skill Worker را شامل می شوند.

این مسئله برای مهاجرت استانی کانادا که مربوط به برنامه های مهاجرت به ایالت های کانادا می شود نیز صدق می کند و ایالت های این کشور نظیر ایالت ساسکاچوان هر ساله با توجه به مشاغل مورد نیاز، فهرستی از مشاغل دارای اولویت در برنامه های مهاجرتی را ارائه می دهند که ممکن است هر بار برخی از مشاغل از آن حذف شده  باشد و یا مشاغل جدیدی به آن اضافه گردد. بنابراین چنانچه قصد دارید از طریق ویزای کار کانادا به این کشور مهاجرت نمایید حتما به لیست جدید NOC اعلام شده در هر سال توجه نمایید.

واضح است که وضعیت بازار کار کانادا و همچنین اقتصاد این کشور تاثیر بسیار زیادی بر روی تغییرات فهرست NOC خواهد داشت. برای مثال با رشد اقتصادی در برخی سال ها، شاهد جذب بیشتر نیروهای کار جوان و با تجربه خارجی در این کشور هستیم و یا برعکس گاهی اوقات به دلیل رکود اقتصادی و افزایش بیکاری ، پذیرش متخصصان خارجی کمتر و سخت تر می گردد. برای روشن تر شدن این موضوع در ادامه به دسته بندی سطوح مشاغل مورد نیاز کشور کانادا که در سال ۲۰۱۸ منتشر گردیده است اشاره خواهیم کرد.

دسته بندی سطوح مشاغل مورد نیاز کانادا

۱-  سطح ۰ ( صفر ) : این سطح مربوط به مشاغل مدیریتی نظیر مدیریت رستوران، مدیریت معدن و… می باشد.

۲- سطح A  : سطح A برای مشاغل حرفه ای که اغلب نیاز به مدرک دانشگاهی دارند  همچون پزشکی، معماری و… در نظر گرفته می شود.

۳- سطح B : مشاغل تکنیکی و تخصصی که معمولا نیاز به  مدارک دیپلم آن رشته و یا دوره های کارآموزی دارند در سطح B قرار می گیرند. برخی از این مشاغل عبارتند از سرآشپزی، لوله کشی، برق کاری و…

۴- سطح C : شامل مشاغل متوسطی می شود که معمولا نیاز به مدرک دبیرستانی و یا آموزش مخصوص دارند. این مشاغل عبارتند از: راننده ماشین های سنگین، قصابی و …

۵- سطح D : سطح D مربوط به کارهای پرزحمت است. این مشاغل عموما دارای آموزش های لازم جهت به دست آوردن مهارت های لازم هستند، از این مشاغل می توان کارگران حوزه نفتی، میوه چینی، کارگران نظافتی و… را مثال زد.

جدیدترین فهرست منتشر شده از بهترین مشاغل برای مهاجرت کاری به کشور کانادا

به طور کلی کشور کانادا از فرصت های کاری بی شماری برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر برخوردار است. چرا که آمارها نشان می دهد جمعیت کشور کانادا رو به پیر شدن است و از ۳۶٫۲۶ میلیون جمعیت کانادا، ۵٫۹ میلیون نفر بالای ۶۵ سال سن دارند که این رقم چیزی در حدود ۱۶ درصد جمعیت کانادا را تشکیل می دهد.

از طرف دیگر کشور کانادا پایین ترین نرخ زاد و ولد در جهان را داراست که این شرایط منجر به کاهش نیروی جوان کافی در بازار کار این کشور شده است. در حال حاضر ۲۶ درصد نیروی کار کانادا را مهاجران تشکیل داده اند. به عبارت دیگر می توان گفت از هر ۴ نفر در کانادا، یک نفر نیروی کار مهاجر می باشد. این موضوع می تواند یک خبر بسیار خوب برای افرادی باشد که خواهان مهاجرت کاری به کشور کانادا هستند.

اما پیش از آن که برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام نمایید باید در خصوص بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا مطلع گردید. برخی از این مشاغل عبارتند از: جوشکار، راننده، دستیار فروش، کارمند اداری، پرستار، طراح و توسعه دهنده وب، مربی کالج، مسئول پذیرش، صندوق دار، دستیار فیزیوتراپ، کارگر ساده، مهندس هوا فضا، مدیر پروژه، داروساز، حساب دار، لوله کش و مکانیک دستگاه های بخار، مهندس الکترونیک، ناظر ساختمان، روانشناس و خلبان. در بخش پایانی این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از رایج ترین مشاغل مورد نیاز کشور کانادا که در لیست مذکور نیز به آنها اشاره شده است بپردازیم.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق داشتن مهارت جوشکاری

 یکی از بهترین و معروف ترین مشاغل جهت مهاجرت کاری به کانادا تسلط بر حرفه جوشکاری است. استان هایی نظیر کبک و بریتیش کلمبیا به خاطر رشد صنایع ساختمانی و همچنین افزایش پروژه های خانه سازی، بیشترین نیاز را به جوشکاران حرفه ای دارند. درآمد یک جوشکار حرفه ای در کانادا، سالانه در حدود ۵۲۰۰۰ الی ۶۵۰۰۰  دلار خواهد بود. استان آلبرتا نیز مزیت های بی شماری برای جوشکاران در نظر گرفته است.

به طوری که به یک کارگر جوشکار سالانه ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار حقوق پرداخت می کند. به منظور اخذ ویزای کار کانادا از طریق این حرفه باید حداقل دو سال سابقه کاری مفید و همچنین پروانه کسب سه ساله داشته باشید. علاوه بر این یک سری دوره های آموزشی عملی نیز در کانادا برای شما برگزار خواهد شد و بعد از آن می توانید به عنوان نیروی کار متخصص جوشکاری در کانادا استخدام شوید.

مهاجرت کاری به کانادا به عنوان یک راننده

از آنجایی که اکثر رانندگان جاده ای کانادایی طی ده سال آینده بازنشست خواهند شد. کانادا به طور جدی در این زمینه به دنبال نیروی کار جوان و با سابقه می باشد. خوب است بدانید یک راننده کامیون در کانادا سالانه در حدود ۵۴۵۰۰ الی ۸۶۵۰ هزار دلار درآمد خواهد داشت.  اگر شما هم به دنبال این حرفه در کانادا هستید می توانید از طریق استان های کبک، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و اونتاریو اقدام نمایید. البته برای استخدام شدن در این حرفه حتما باید دارای مدرک زبان باشید و مدرک گواهی نامه رانندگی را نیز از کانادا اخذ نمایید.

اخذ ویزای کار کانادا به عنوان دستیار فروش

اگر در حرفه بازاریابی و قانع کردن مشتری برای خریداری یک محصول استعداد ویژه ای دارید، می توانید به عنوان یک فروشنده در کانادا استخدام شوید.  بر این اساس در صورتی که در زمینه B2B و یا B2C دارای سابقه کاری مفیدی هستید می توانید به عنوان یک دستیار فروش حرفه ای به کانادا مهاجرت نمایید.

برخی از استان های کانادایی نظیر اونتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و بورنویچ دارای بیشترین متقاضی نیروی کار مهاجر در شغل دستیار فروش هستند. درآمد یک دستیار فروش در کانادا سالانه در حدود ۲۱۰۰۰  دلار به عنوان یک تازه کار و ۴۰۳۰۰ دلار به عنوان فروشنده فصلی و حرفه ای می باشد. البته استخدام در حیطه فروش کانادا نیز مستلزم گذراندن دوره های آموزشی کانادا می باشد و بعد از دریافت سرتیفیکیت معتبر و همچنین دانش زبان کافی می توانید در کانادا استخدام شوید.

کار در کانادا به عنوان کارمند اداری

حرفه کارمند اداری برای اشخاصی که روحیه مدیریتی و کاغذبازی دارند مناسب خواهد بود. بنابراین اگر دارای تجربه کاری کافی در این حیطه کاری هستید می توانید به عنوان یک کارمند ادارای به کانادا مهاجرت نمایید. حقوق و درآمد کارمندان اداری کانادا سالانه چیزی در حدود ۴۰۰۰۰ دلار خواهد بود.

بریتیش کلمبیا، اونتاریو، آلبرتا و مونیباتو دارای بیشترین درخواست برای استخدام کارمند اداری هستند. جهت استخدام در یکی از ادارات کانادایی باید دارای مدرک زبان بوده و مدارک تحصیلی کانادا را کسب کرده باشید. همچنین در برخی موارد نیز باید در آزمون ورودی اداره مورد نظر شرکت کرده و نمره قبولی بیاورید.

اخذ ویزای کاری کانادا به عنوان پرستار

همانطور که اشاره شد کشور کانادا طی سال های آتی با جمعیت مسن رو به رو خواهد شد، بنابراین بیش از هر زمان دیگری به پرستار نیاز خواهد داشت. یک پرستار در کانادا حتی در صورتی که تازه کار هم باشد می تواند در سال حقوقی معادل ۵۸۰۰۰ دلار دریافت نماید و در صورتی که دارای ۵ سال سابقه کاری باشد درآمد وی به ۸۵۰۰۰ دلار در سال نیز خواهد رسید.

در حال حاضر برخی از استان های کانادایی همچون کبک، ساسکاچوان، اونتاریو، نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا و … به شدت به دنبال نیروی کار پرستار می باشند.

بنابراین پرستارانی که از سابقه کاری پرستاری برخوردار هستند و همچنین دارای مدرک زبان معتبر هستند می توانند بدون گذراندن دوره های آموزشی به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت نمایند.

اخذ ویزای کاری کانادا به عنوان طراح و توسعه دهنده وب (برنامه نویسی وب)

شهر تورنتو کانادا از شرایط بسیار مناسبی برای طراحان و توسعه دهندگان وب برخوردار است. شما با این حرفه در تورنتو می توانید سالانه ۶۵۰۰۰ دلار درآمد داشته باشید و هر چه در این زمینه سابقه کاری بیشتری داشته باشید درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد. اگر قصد دارید به عنوان یک برنامه نویس و یا توسعه دهنده وب به کانادا مهاجرت نماید باید بعد از گذراندن یک دوره آموزشی در کانادا وارد بازار کار شوید.

اخذ ویزای کار کانادا به عنوان مربی کالج

مربی کالج  نیز به عنوان یکی دیگر از بهترین مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۱۹ معرفی شده است. بر اساس آمارها کانادا از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ با کمبود مربی کالج رو به رو خواهد شد. حقوق و درآمد این حرفه در ابتدای ورود چیزی در حدود ۴۳۲۵۰ دلار در سال می باشد. اما پس از گذشت چند سال این حقوق به ۷۲۵۰۰ دلار  نیز خواهد رسید. بهترین استان های کانادا برای مهاجرت کاری به عنوان مربی کالج، استان های ساسکاچوان، یوکان و آلبرتا و قلمروهای شمال غرب (NorthWestern Territories) می باشند.

همانطور که در معرفی هر کدام از این مشاغل نیز به آن اشاره شد برای برخی مشاغل باید دوره های آموزشی را قبل از استخدام گذرانده باشید و تنها برای تعداد محدودی از مشاغل می توان  بدون داشتن مدرک سرتیفیکیت کانادا و  تنها با داشتن سابقه کار در کشور مبدا به صورت کاری مهاجرت کرد.

همچنین درصورتی که می خواهید خیلی آسان و سریع به بازار کار کانادا وارد شوید، توصیه می شود در دوره های آموزشی کانادا که در کالج ها و دانشگاه های معتبر این کشور برگزار می گردد، شرکت کرده و مدرک تحصیلی کانادایی دریافت نمایید و سپس با در اختیار داشتن این مدرک تحصیلی، ویزای کار کانادا را دریافت نموده و برای اقامت دائم کانادا نیز اقدام نمایید.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021