لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین : چین از جمله کشورهای پیشرفته آسیای شرقی است که همه ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل به این کشور مهاجرت مینمایند. اکثر دانشگاههای کشور چین دارای رنک بالایی در سطح دنیا هستد و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشند. از این حیث دانشجویان ایرانی بسیاری مهاجرت تحصیلی به این کشور را انتخاب می کنند.که این امار همه ساله رو به رشد است.

 

دلایل مهاجرت تحصیلی به چین

علاوه بر کیفیت بالای آموزش در دانشگاههای چین، از دیگر عوامل مهم که دانشجویان متقاضی، کشور چین را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند، می توان به برنامه های حمایتی این کشور از دانشجویان بین المللی اشاره نمود.منظور بورسیه های تحصیلی است به دانشجویان همه ساله اعطا می شود .

 

ویزای تحصیلی چین

از جمله حمایت های دولت از دانشجویان خارجی، کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه هایی است که به آن ها اعطا می گردد. این برنامه ها، کمک های مالی را درجهت تامین هزینه های شهریه دانشگاه، هزینه اقامت، هزینه زندگی دانشجو و بیمه دانشجو را در دستور کار دارند.

یکی دیگر از دلایل مهاجرت تحصیلی دانشجویان به این کشور این است که علی رغم بالا بودن هزینه های زندگی در چین، این هزینه ها در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است.

همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. تمامی این عوامل در مهاجرت تحصیلی دانشجویان به کشور چین نقش بسزایی دارند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور چین را دارند باید ویرای تحصیلی چین را اخذ نمایند.که گرفتن ویزای تحصیلی این کشور به دلیل روابط سیاسی خوب شانس بالایی دارد.

انواع ویزای تحصیلی در چین

متقاضیان تحصیل در کشور چین قادرند دو ماه ویزا اخذ نمایند که به صورت ویزای x1 و ویزای x2 می باشد. موارد استفاده و اخذ هر کدام از این دو ویزای مذکور متفاوت و به شرح زیر است:

نوع ویزا توضیحات
ویزای تحصیلی x1 افرادی که قصد ادامه تحصیل در سطوح مطالعات پیشرفته در کشور چین را دارند می توانند این ویزا را اخذ نمایند. مدت اعتبار این ویزا بیش از 6 ماه می باشد و در واقع این ویزا برای اقامت های بیش از 6 ماه قادر به اخذ می باشد. متقاضیانی که درخواست رسمی نمایند، قادر به انجام کار پاره وقت در این کشور می باشند اما نمی‌توانند به طور تمام وقت مشغول به کار شوند. افرادی که خواستار مجوز این کار هستند. این مجوز اقامت با اعتبار 180 روز تا 5 سال به متقاضیان اعطا می گردد.
ویزای تحصیلی x2 این ویزا بیشتر برای متقاضیان با مدت تحصیل کمتر از 6 ماه توصیه می گردد. اعتبار این ویزا نیز برای کوتاه مدت و کمتر از 180 روز می باشد. در واقع این ویزا بیشتر مناسب برای افرادی است که قصد شرکت در دوره های خاصی در کشور چین را دارند.

ویزای-تحصیلی-چین

مراحل اخذ ویزای تحصیلی چین

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین و تحصیل در دانشگاههای این کشور را دارند، ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایند و تمامی مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مربوطه را ارسال نمایند.که اخذ پذیرش از این دانشگاه ها مخصوصا رشته های پزشکی و دندان پزشکی نیاز به مکاتبات تخصصی با دانشگاه دارد.

پس از تایید مدارک دانشجو از طرف دانشگاه مورد نظر، دانشجو نامه پذیرش خود را اخذ می نماید. متقاضی بایستی نامه پذیرش خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز را جهت اخذ ویزای تحصیلی چین به سفارت این کشور در ایران ارائه دهد.

در رابطه با ویزای تحصیلی چین دانشجویانی که قصد اقامت بالای 6 ماه را در کشور چین دارند بایستی فرم ویزای (x-visa) را در سفارت چین پر نمایند؛ اما دانشجویانی که قصد اقامت در کشور چین برای کمتر از 6 ماه را دارند نیازی به ویزای دانشجویی چین (x-visa) ندارند و بایستی برای ویزای (F-visa) اقدام نمایند. اعتبار ویزای تحصیلی چین از 6 ماه تا یک سال می باشد.

اما دانشجویان پس از مهاجرت به کشور چین در صورت اتمام اعتبار می توانند نسبت به تمدید اعتبار ویزای خود در این کشور اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی چین

متقاضی اخذ ویزای تحصیلی چین بایستی تمامی مدارک شناسایی خود و کپی آن ها را به همراه گذر نامه ای که حداقل 6 ما ه از اعتبار آن باقی مانده باشد را به سفارت چین در ایران ارائه دهد و در آن جا فرم اخذ ویزای Q1 را پر کند. ارائه اصل و کپی نامه پذیرش دانشجو از دانشگاه چین نیز، از دیگر مدارک مورد نیاز است.

همچنین ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی و گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن که به تایید وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد و گواهی تایید سلامت از دیگر مدارک مورد نیازی است که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی چین بایستی به سفارت این کشور در ایران ارائه دهد.

هزینه صدور ویزای تحصیلی برای (x-visa) 114 دلار و هزینه صدور ویزای (F-visa) 73 دلار می باشد. زمان صدور ویزای تحصیلی چین معمولا از 4 تا 7 روز کاری است .میتوان گفت ویزای تحصیلی چین محدودیت سنی ندارد.

حصیل در کشور چین – تحصیل در مقطع کارشناسی کشور چین

تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی در حدود ۴ سال است.کشور چین دارای دانشگاه های ممتاز جهانی زیادی است. تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی عمدتا به زبان انگلیسی ارائه می شود.برای اقدام در مقطع کارشناسی کشور چین شما نیاز به ارائه دادن مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس یا تافل) خواهید داشت.در کنار مدرک زبان نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط با رشته درخواستی خواهید داشت.معدل شما برای اقدام نباید کمتر از ۱۴ باشد.برای اقدام افرادی که سنشان زیر ۲۵ سال باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهند داشت. هزینه های تحصیل در کشور چین مناسب است و کشور چین در لیست ارزانترین کشورها برای تحصیل قرار گرفته است

هزینه تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی حدودا ۳۰۰۰  دلار در سال است. البته این مبلغ با توجه به رشته و دانشگاه مشخص می شود. با توجه به گزارشات ارائه شده در سال ۲۰۱۲ میلادی چین در جایگاه پنجمین کشور مورد علاقه دانشجویان امریکایی قرار داشته است. در مقابل نیز یکی از کشورهای متقاضی برای تحصیل در امریکا، مردمان کشور چین هستند. دولت چین در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور را به نیم میلیون برساند

تحصیل در کشور چین – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور چین

اگر متقاضی تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی ارشد هستید ، باید دارای مدرک کارشناسی مرتبط با رشته درخواستی را داشته باشید و معدل شما حداقل باید ۱۴ باشد . بهتر است که برای تحصیل از اساتید مقطع کارشناسی خود توصیه نامه داشته باشید. تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و چینی امکان پذیر است . طول این مقطع در کشور چین 2 تا 3 سال است . شانس افرادی که تا قبل از سن ۳۵ سالگی اقدام به ارسال مدارک جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند، بیشتر است . هزینه تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی ارشد حدودا 3000 تا ۵۰۰۰ دلار در سال است . این مبلغ با توجه به رشته و دانشگاه مشخص خواهد شد

تحصیل در کشور چین – تحصیل در مقطع دکتری کشور چین

تحصیل در مقطع دکتری در کشور چین به زبان انگلیسی ارائه می گردد.در برخی از دانشگاه ها دروس هم به زبان چینی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دوره دکتری شامل دو دوره میباشد.در دوره اول فرد به گذراندن واحد های مربوط به رشته خود می پردازد و در دوره دوم پایان نامه خود را زیر نظر استاد راهنما به انجام میرساند. طول مدت تحصیل در چین در مقطع دکترا عموماً 3-4  ساله و شهریه دانشگاه ها در حدود ۵۰۰۰ دلار در سال است. هزینه تحصیل در کشور چین در مقطع دکتری حدودا  2,462-7,822 دلار در سال است . در حالت کلی تحصیل در کشور چین جهت مطالعه رشته های خاص و همچنین تحصیل دکترا همراه با بورسیه بسیار پرطرفدار است.

گروه اعزام دانشجو آتیه آفرینان با سال ها تجربه کاری و داشتن بیش از هزار پرونده موفق شما را در امر ادامه تحصیل یاری می رساند.سیاست اصلی ما بیان صادقانه تمام واقعیات(و نه تنها بخشی از آن)است.هدف ما تنها کمک برای گرفتن پذیرش و ویزای شما  نمی باشد، بلکه بوجود آوردن زمینه هایی برای زندگی بهتر در خارج از کشور و پشتیبانی شما می باشد.

برای اخذ پذیرش تحصیلی چین از هر رشته ای در هر دانشگاهی مدارک متفاوتی باید تهیه گردد منتهی اصلی ترین آن ها عبارت هستند از:

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی چین توضیحات
CV دانشجو باید CV خود را که شامل تمامی دستاوردهای تحصیلی و تجارب شغلی وی است به زبان انگلیسی تهیه کند.
ترجمه رسمی ریز نمرات ریز نمرات مقطع قبلی تحصیلی باید به انگلیسی ترجمه رسمی شود.
ترجمه رسمی مدارک تمامی مدارکی که در CV به اخذ آن ها اشاره شده است از جمله مدرک تحصیلی باید به انگلیسی ترجمه رسمی گردد.
توصیه نامه از اساتید برای اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در چین باید حداقل از 2 تن از اساتید مقطع قبلی توصیه نامه گرفت.
قبولی در آزمون ورودی برای اخذ پذیرش از مقطع کارشناسی چین علاوه بر توصیه نامه از 2 استاد پیشین، قبولی در آزمون ورودی ضروری است.
انگیزه نامه دانشجو باید انگیزه نامه (motivational letter) خود را به زبان انگلیسی و در نهایت صداقت نگارش کند.
مدرک زبان داشتن مدرک زبان چینی برای دوره های چینی زبان یا مدرک آیلتس یا تافل برای دوره های انگلیسی زبان ضروری است.
پرداخت هزینه بررسی مدارک هزینه بررسی مدارک یا Application fee در هر کدام از دانشگاه های چین متفاوت است که باید به دانشگاه پرداخت شود.

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید