لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال

افراد خارجی که به هر دلیلی قصد مهاجرت به کشوری را دارند، باید در جهت دریافت ویزا یا همان روادید آن کشور اقدام کنند؛ چرا که بدون داشتن آن حق ورود به کشور را نخواهند داشت.

کشور پرتغال از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر از لحاظ سطح علمی در دانشگاه ها پیشرفت چشم گیری داشته و در رتبه بندی های جهانی جایگاه های خوبی را به دست آورده است. همین امر باعث افزایش تعداد مهاجرت دانشجویی به این کشور شده، به گونه ای که دریافت ویزای تحصیلی پرتغال یکی از پر طرفدارترین ویزاها جهت ورود به این کشور می باشد. در عین این که می توان گفت دریافت این ویزا یکی از مقدمات و آسان ترین راه های اخذ اقامت دائم کشور پرتغال می باشد.

اخذ پذیرش از دانشگاه مدنظر در کشور فوق الذکر، به عنوان اولین قدم قبل از دریافت ویزای تحصیلی این کشور شناخته شده است. به این معنا که دانشجو بعد از اینکه از رشته و محل تحصیل خود در کشور مبدا اطمینان پیدا کرد، می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال اقدام نماید.
برای دریافت این ویزا فرد دانشجو باید مراحلی را سپری کرده و یک سری مدارک را جهت صدور ویزا به سفارت تحویل دهد.

تحصیل در پرتغال برای علاقه مندانی که قصد تحصیل در اروپا با هزینه پایین در دانشگاه های با رنک خوب را دارند، یکی از بهترین انتخاب‌ها است. اگر هدف شما ادامه تحصیل در اروپا باشد و بدنبال آب و هوای مرطوب یا سواحل باور نکردنی و صخره های تماشایی هستید، بی شک ادامه تحصیل در کشور پرتغال انتخابی مناسب برای شما خواهد بود. همان طور که ذکر شد، یکی از مهمترین فواید تحصیل در پرتغال هزینه های پایین زندگی و تحصیلی پرتغال به نسبت سایر کشورهای اروپایی است.

موسسه مهاجرتی ویزا موندیال از علاقه مندان به تحصیل در کشور پرتغال دعوت می‌کند تا برای بررسی دقیق شرایط خود، رزومه خود را به آدرس ایمیل ارسال کنند. ویزا موندیال در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های ممتاز و خوب کشور پرتغال با در اختیار داشتن نماینده های فعال در این کشور فعال بوده و پذیرش متقاضیان را تضمین میکند. امکان اقامت پس از تحصیل نیز در کشور پرتغال وجود دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال عبارتند از:

۱٫ گرفتن وقت قبلی برای مصاحبه و ارائه ی مدارک در سفارت
۲٫ تحویل مدارکی مانند پاسپورت و شناسنامه که نشان دهنده ی هویت فرد هستند
۳٫ ارائه مدارک مالی و پرینت حساب بانکی، که نشان دهنده ی تمکن فرد برای ادامه ی تحصیل و زندگی در کشور پرتغال می باشند.
۴٫ ارائه ی نامه پذیرش از دانشگاه های کشور پرتغال
۵٫ هزینه ی دریافت ویزا

نکات مهم در رابطه با مدارک اخذ ویزای تحصیلی پرتغال:

از آن جا که دولت این کشور حق کار دانشجویی را برای افراد به رسمیت شناخته است، دانشجو می تواند در هر هفته به تناسب مقطع تحصیلی خود، حدود ۲۰ تا ۳۰ ساعت به کار بپردازد و در مقابل آن حقوقی مکفی دریافت کند و از این طریق به پرداخت هزینه های زندگی در پرتغال کمک کند. به علاوه، این امکان برای فرد دانشجو وجود دارد که در صورت تمایل و دریافت پیشنهاد کاری در این کشور، حتی بعد از تحصیلات بتواند با تبدیل ویزای تحصیلی پرتغال به ویزای کار در این کشور، اجازه ی اقامت بیشتر را در پرتغال داشته باشد. با این روش می تواند بعد از مدتی اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کند

مزایای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال در سال ۲۰۲۰

همانطور که گفته شد یکی از روش های اخذ اقامت این کشور، مهاجرت تحصیلی به این کشور و اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. به صورت کلی اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور برای ایرانیان راحت بوده و ورود به این دانشگاه ها کار چندان سختی نیست. اخذ ویزای تحصیلی این کشور دارای مزایای بسیاری است. برای مثال با دریافت این ویزا که ویزای شنگن می باشد می تواند به کشورهای دیگر اروپا بدون ویزا سفر کنید. علاوه بر این در این کشور می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و در کنار آن زبان پرتغالی را بیاموزید. به صورت کلی مزایای اخذ ویزای تحصیلی این کشور ذکر شده است:

مقطع کارشناسی در پرتغال

به طور معمول در اکثر کشورها دروس در مقطع کارشناسی به زبان رسمی خود کشور ارائه می شود، در کشور پرتغال نیز این مقطع به زبان پرتغالی و اسپانیایی ارائه شده و دانشجویان ۳ تا ۴ سال به تحصیل کارشناسی در کشور پرتغال می پردازند. از مدارکی که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مورد نیاز است اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (دیپلم ۱۲ ساله) به همراه ترجمه، مدرک زبان اسپانیایی، گواهی تمکن مالی (برای اخذ ویزا)، گواهی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه و … می باشد که باید برای پذیرش از دانشگاه ارائه گردد، هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور پرتغال در مقطع کارشناسی به طور میانگین بین ۹۸۰€ تا ۱۲۵۰€ (یورو) در سال می باشد و دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل ۱۰ ساعت در هفته به کار بپردازند و بخشی از هزینه های خود را از طریق کار پاره وقت تامین نمایند.

مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال

در مقطع کارشناسی ارشد دروس به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه میشوند و دانشجویان میتوانند با ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس ۶ یا ۶٫۵ نسبت به اخذ پذیرش از این کشور اقدام نمایند، افرادی که سطح زبان لازم برای اخذ پذیرش را ندارند میتوانند در دوره های زبان ارائه شده در این کشور شرکت نموده و پیش از شروع تحصیلات دانشگاهی، سطح زبان خود را به سطح مورد نظر برسانند و علاوه بر زبان انگلیسی، زبان پرتغالی نیز در این کشور ارائه می گردد. پیش از اقدام برای دوره های زبان در کشور پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال لازم است شانس ویزای این پروسه توسط وکیل مهاجرتی مورد بررسی قرار گیرد.

ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع دکتری

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال هستند، توجه کنند که تحصیل در مقطع دکتری تنها در دانشگاه های آکادمیک این کشور امکان پذیر است و دانشگاه های پلی تکنیک مقطع دکتری را ارائه نمی دهند. مقطع دکتری در پرتغال، ساختار آموزشی بولونیایی دارد که مشابه سیستم آموزشی انگلیس می باشد. مدت زمان تحصیل در این مقطع بین ۳ تا ۴ سال (۸-۶ سال) می باشد. در ترم های نخستین شما کلاس های آموزشی بیشتری دارید و در ترم های آتی باید بیشتر تحقیقات انجام دهید و روی تز دکترای خود کار کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع دکتری، شما نیاز به یک سوپروایزر دارید. یعنی باید بتوانید یک استاد راهنما پیدا کنید تا پس از قبول شرایط و ویژگی های تان، به شما پذیرش دهند. برای اینکه بتوانید یک سوپروایزر پیدا کنید باید یک رزومه تحصیلی و کاری درخشان به همراه نمره آیلتس حداقل هفت و مقالات ISI ارائه دهید. به غیر از موارد گفته شده، ممکن است برخی از اساتید از شما مواردی دیگر از قبیل کتاب چاپ شده و … نیز درخواست کنند

ویزای تحصیل پرتغال و کار دانشجویی

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند، می توانند به صورت پاره وقت در دوران دانشجویی شان کار کنند. افراد زیر ۱۸ سال که با ویزای دانش آموزی به پرتغال می آیند، اجازه کار قانونی ندارند و می بایست به سن قانونی برسند. آن دسته از دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، می توانند ۱۰ ساعت در هفته به صورت قانونی کار کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان دکتری تا ۳۰ ساعت در هفته امکان کار پاره وقت را دارند. البته در تمامی مقاطع تحصیلی، نیاز است که دانشجویان اجازه کار را از اداره مهاجرت و اداره کار پرتغال دریافت کنند. دانشجویان همچنین مجاز به انجام کار تحقیقاتی، آموزش، انجام فعالیت های حرفه ای و … هستند. بسیاری از دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند تا بتوانند درصدی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند

۱۱ دلیل تحصیل در کشور پرتغال

پکیج کامل تضمینی ویزا موندیال برای متقاضیان تحصیل در پرتغال

قبل از اخذ ویزا

پس از اخذ ویزا

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021