لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان : یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای اقامت و مهاجرت به هر کشوری، استفاده از شرایط اخذ ویزای تحصیلی آن کشور می باشد؛ که در این مورد کشور مجارستان هم جزء کشورهای اروپایی است که درخواست ویزای تحصیلی آن، مخاطبان زیادی از سراسر دنیا دارد.مجارستان به دلیل داشتن دانشگاه های ممتاز و معتبر همیشه مورد توجه دانشجویان بوده است.

ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل در تمام رشته های دانشگاهی به خصوص رشته های پزشکی و دندان پزشکی، در کشور مجارستان در سالیان اخیر مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است و به همین دلیل تعداد زیادی دانشجو در هر سال در دانشگاه های این کشور، مورد آموزش یا بالاترین سطح کیفیت آموزشی، قرار می گیرند.

امکاناتی مانند هزینه ی تحصیل پایین، رنک خوب دانشگاه ها در دنیا، عدم نیاز به ارائه ی مدرک زبان و امکان کار دانشجویی توام با تحصیل، امکان سفر به دیگر کشورهای اتحادیه ی اروپا با همبن ویزای مجارستان، و در نهایت آسان بودن یورسیه ی اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، عواملی هستند که سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را تشویق به مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند.

دانشجویی که قصد ادامه ی تحصیل در مجارستان را دارد، باید در اولین اقدام بعد از پذیرش از دانشگاه های این کشور، به فکر انجام مراحل و ارائه ی مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی مجارستان باشد. چون در غیر این صورت و بدون داشتن ویزا نمی تواند، وارد کشور بشود.

دانشجو باید یک سری مدارک را آماده کرده ودر روز مصاحبه، به سفارت این کشور تحویل دهد و منتظر طی شدن روال اداری برای صدور روادید کشور مجارستان بماند.از جذابیت های ویزای مجارستان میتوان به نداشتن محدودیت سنی هم اشاره کرد.

 

ویزای-تحصیلی-مجارستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان:

۱٫ فرم امضا شده ی درخواست ویزا

۲٫ نامه ی پذیرش از دانشگاه مجارستان

۳٫ ۶ قطعه عکس رنگی ۴*۶

۴٫ پرداخت نقدی هزینه ی صدور ویزا

۵٫ گواهی تعهد به پرداخت هزینه های تحصیل

۶٫ گواهی اشتغال به کار پدر یا قیم دانشجو به همراه جواز کسب و کپی از آن

۷٫ فیش واریز شده ی شهریه ی دانشگاه مجارستان

۸٫ گواهی تمکن مالی

۹٫ اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی آن ها

۱۰٫ اصل پاسپورت

۱۱٫ ارائه ی بلیط رفت و برگشت

افرادی که با مدرک دیپلم درخواست پذیرش در دانشگاه های این کشور را داده اند، باید حداقل یک ماه و دانشجویان فوق لیسانس باید حداقل دو ماه در صف انتظار صدور ویزای تحصیلی مجارستان بمانند.

نکاتی در مورد ویزای تحصیلی مجارستان

 دانشجو باید در وقتی که اداره ی سفارت تعیین کرده، برای انجام مصاحبه، شخصا به محل تعیین شده برود و به سوالات مطرح شده توسط کارمند سفارت پاسخ بدهد.که برای ان روز از قبل توسط مشاورین و نمایندگان امادگی های لازمه انجام میشود.
 حداقل زمان لازم برای صدور این ویزا ۴ هفته می باشد.

 دانشجو بعد از ورود به کشور مجارستان باید یک سری آزمایش را در خود کشور انجام دهد. چرا که آزمایشات گرفته شده در ایران، مورد پذیرش در این کشور نمی باشند.

 دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه بوداپست با مدرک دیپلم را دارند باید زیر ۳۰ سال باشند.

 برای دانشگاه های بوداپست، سپرده ی ارزی به مبلغ ۱۲۰۰۰ یورو و برای دانشگاه های دیگر ارائه ی پرینت حساب سه ماه آخر قیم دانشجو با حداقل ۱۰۰ میلیون تومان موجودی، الزامی می باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل در مجارستان امکان تحصیل در دوره لیسانس را دارند. دوره تحصیل در مقطع لیسانس معمولا ۳ ساله می باشد. مجارستان دوره های آمادگی برای ورود به مقطع لیسانس ارائه می دهد که امکان ثبت نام در آن ها نیز وجود دارد و می تواند امکان تحصیل در مقطع لیسانس را تضمین کند.

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مطالعات دامپزشکی و مهندسی از محبوب ترین زمینه هایی است که برای خارجی ها در بوداپست امکان تحصیل وجود دارد. طیف وسیعی از گزینه های دیگر از جمله بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مطالعات بین الملل، علوم محیطی و هنرهای تجسمی نیز وجود دارد.

برای تحصیل در رشته های شاخه پزشکی شما باید آزمون ورودی دهید. برای تحصیل پزشکی در مجارستان شما می توانید در کشور مجارستان دوره پیش پزشکی را بگذرانید و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید. متقاضایان تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون آلمان، اتریش و انگلستان نیز می توانند در کشور مجارستان دوره پیش پزشکی را بگذراند و سپس در کشور مورد نظر خود در آزمون ورودی شرکت نمایند

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اگر تصمیم به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های مجارستان را دارید، باید مدارکی را که دانشگاه درخواست می کند فراهم کنید. معمولا اطلاعاتی همچون اطلاعات هویتی، مدارک تحصیلی قبلی، اطلاعات مالی و انگیزه نامه شخصی درخواست می شود. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارید باید مدرک زبان نیز ارائه دهید. معمولا سطح مورد نیاز برای زبان توسط دانشگاه اعلام می شود، اما مدرک زبان باید حداقل در دو سال اخیر کسب شده باشد. اگر مهارت کافی برای زبان نداشته باشید می توانید در دوره های آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کنید. دوره تحصیل فوق لیسانس ۲ ساله می باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع دکترا

دوره تحصیل در مقطع دکترا معمولا ۴ ساله می باشد. تحصیل دکترا در مجارستان یک ترکیب نوآورانه از آموزش آکادمیک و تحقیقات آکادمیک است که در طیف گسترده ای به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همه این ها باعث می شود مجارستان برای گذران تحصیلات تکمیلی، بسیار عالی باشد. سیستم آموزش عالی مجارستان علاوه بر دانشگاه های جامع، شامل تعدادی از موسسات با تمرکز بر رشته های خاص مانند کشاورزی، هنر، اقتصاد و مهندسی نیز می باشد که برای تحقیقات دکترای تخصصی مناسب می باشد.

هیچ سرویس متمرکزی برای درخواست پذیرش تحصیل دکترا در مجارستان وجود ندارد. در عوض شما باید مستقیما به یک دانشگاه برای پذیرش دکترا درخواست دهید. تمام متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. بر خلاف برخی از کشورها، این یک الزام قانونی است. هر دانشگاه ممکن است معیارهای دیگری نیز برای ارزیابی شما داشته باشد، که توسط آن دانشگاه اعلام می شود. این معیار ها می تواند شامل میزان مرتبط بودن مدارک تحصیلی شما با رشته درخواستی شما و همچنین سنجش کیفیت مدارک و اسناد ارائه شده باشد. در صورتی که بتوانید تایید یک استاد راهنما را بگیرید می توانید از دانشگاه های مجارستان پذیرش بگیرید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی مجارستان و دانشگاه های برتر مجارستان

معمولا دانشجویان قبل از اخذ ویزای تحصیلی مجارستان این موضوع را در نظر می گیرند که آیا دانشگاه های مجارستان از اعتبار خوبی برخوردار بوده و مدارک آن در اکثر کشورها قابل قبول می باشد یا خیر؟ از موارد مثبت تحصیل در این دانشگاه ها این است که ضمن اینکه دارای رتبه های بین المللی هستند از هزینه های منطقی و مناسبی برخوردار می باشند و مدارک صادره از این دانشگاه ها در سایر کشورها دارای ارزش و اعتبار می باشد. در حدود ۶ مورد از دانشگاه های برتر مجارستان همراه با رتبه کشوری و جهانی آن ها در لیست زیر عنوان شده است:

رتبه جهانیدانشگاه یا مؤسسهرتبه کشوری
۴۱۳Eötvös Loránd University۱
۶۵۸Semmelweis University۲
۶۹۶University of Debrecen۳
۷۵۸University of Szeged۴
۸۲۳Budapest University of Technology and Economics۵
۹۴۸University of Pécs۶

شرکت در کالج پزشکی با ویزای تحصیلی مجارستان

همچنین از دیگر مزایای تحصیل در مجارستان می توان به کالج های پزشکی اشاره کرد که دوره های آماده سازی دانشجویان برای شرکت در آزمون پزشکی را برگزار می کند و دانشجویان بعد از اتمام موفقیت آمیز این کالج ها به دانشگاه های پزشکی مجارستان وارد می شوند. امتیازی که تحصیل در مجارستان برای دانشجویان به ارمغان می آورد مسافت نزدیک این کشور با کشورهایی چون آلمان و اتریش است به گونه ای که کشور اتریش هم مرز مجارستان محسوب می شود.

لذا اگر دانشجویان قصد ادامه تحصیل در دانشگاهی رایگان را دارند می توانند با شرکت در دوره های زبان آلمانی در مجارستان بعد از مدتی به راحتی از هرکدام از دانشگاه های آلمان یا اتریش که اراده کنند، پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. هزینه های کالج پزشکی در کشور مجارستان از ۵۹۰۰€ (یورو) برای یکسال آغاز می گردد. تحصیل رایگان در اروپا البته هنوز در بعضی کشورهای این قاره برقرار است منتهی نظام تحصیلی مجارستان رایگان نیست.

اقامت پس از تحصیل مجارستان

در کشورهای اروپایی بعد از تحصیل به شخص دانشجو اجازه می دهند تا در صورت یافتن شغلی مناسب با تحصیلات خود اقامت خود را به ویزای کار تبدیل کند و بعد از چند سال اقامت دائم خود را دریافت نماید، البته این یکی از انواع اقامتی است که بعد از تحصیل می توان درخواست نمود.

  • می توان بعد از تحصیل در مجارستان با یک مجاری ازدواج کرد و اقامت گرفت.
  • می توان در مجارستان در صورت داشتن مهارت و توانایی فردی اقامت خود اشتغالی گرفت.
  • این نوع اقامت برای افرادی است که نیاز به کار کردن برای کارفرمای دیگر را ندارند.
  • با تبدیل نوع اقامت به تحصیلی نیز می توان با سرمایه گذاری و ثبت شرکت هم اقامت گرفت.

شاید بتوان گفت اخذ ویزای تحصیلی جذاب ترین مسیری است که هر فرد ایرانی در مسیر حرفه ای تحصیل و پیش برد اهداف خود برای مهاجرت می تواند دنبال کند تا مهاجرت را با آینده ای درخشان گره بزند. همه این عوامل سبب شده است تا اخذ ویزای تحصیلی این کشور و تحصیل در آن یکی از گزینه های جذاب دانشجویان برای ادامه تحصیل باشد

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021