لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک

 

کشور بلژیک از جهات زیادی می تواند مقصدی ایده آل برای خیلی از متقاضیان باشد. مزایای فوق العاده کشور بلژیک در مورد تحصیل و رعایت استانداردهای روز دنیا در این کشور باعث شده مورد استقبال بسیاری از افراد دنیا قرار گیرد. با گرفتن ویزای تحصیلی بلژیک پس از مدتی در صورت تمایل به راحتی می توان برای تابعیت و اقامت در این کشور با رعایت مقررات و قواعد مربوطه اقدام کرد.
از کارهای اولیه ای که باید برای گرفتن ویزای تحصیلی بلژیک انجام دهید:
به طور کلی دو نوع ویزا برای ورود به کشور خارجه وجود دارد یکی ویزای نود روزه که ویزای کوتاه مدت است و دیگری ویزای بیش از نود روز که در گروه (D) قرار گرفته و ویزای بلند مدت است. برای تحصیل در کشور بلژیک ویزای بیش از نود روز یعنی ویزای بلند مدت نیاز است. برخی کشور ها هستند که برای ورود به کشور بلژیک به ویزا ( چه تحصیلی و چه غیر تحصیلی ) احتیاجی ندارند؛ شهروندانی که از کشور های اتحادیه اروپا و یا اتحادیه اقتصادی اروپا باشند می توانند تنها با ارائه ی مدارکی که هویت آن ها را نشان می دهد برای ادامه ی تحصیل در کشور بلژیک اقدام کنند.

همین طور شهرواندن آمریکایی اگر با ویزای کوتاه مدت یعنی کمتر از نود روز وارد کشور شده باشند در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند دیگر نیازی به اقدام برای ویزای بلند مدت بیش از نود روز نخواهند داشت و ادامه ی تحصیل برای آن ها در کشور بلژیک بلامانع است.

اما کشور های دیگر حتما و الزاما باید تمام قواعد و ضوابط کشور بلژیک برای گرفتن ویزای تحصیلی را رعایت کرده و سپس برای گرفتن ویزا اقدام نمایند. بدین ترتیب که قبل از پذیرش در دانشگاههای بلژیک قوانین مربوط به اخذ ویزا را رعایت کرده و به تایید مرکز سنجش آموزش برسانند و پس از تایید برای پذیرش در دانشگاهها اقدام کنند.

 

 

از مدارکی که باید برای گرفتن ویزای تحصیلی بلژیک ارائه داد

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021