لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اکراین

 

 • مدارک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه های اکراین چیست؟
 • مراحل درخواست ویزای تحصیلی اکراین کدامند؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اکراین چه مواردی است؟

ویزای تحصیلی اکراین: کشور اکراین یکی از کشور های اروپای شرقی است. این کشور از شمال با کشور بلاروس، از جنوب غربی با رومانی و از شرق با روسیه و از غرب با لهستان مرز مشترک دارد. پایتخت کشور اکراین شهر کی اف می باشد. واحد پول این کشور گریونا است. این کشور پس از کشور روسیه از لحاظ مساحت بزرگترین کشور اروپا به حساب می آید. آب و هوای اکراین در قسمت جنوبی آن معتدل و در قسمت شمالی آن سرد است.

زبان مردم کشور اکراین از گروه زبان های اسلاوی است و شباهت بسیاری به زبان روسی دارد. به دلیل هزینه های پایین تحصیلی و زندگی در کشور اکراین دانشجویان ایرانی بسیاری خواهان مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند که در خصوص این امر بایستی به قوانین مهاجرتی کشور اکراین و مراحل اخذ پذیرش از دانشگاههای اکراین و دریافت ویزای دانشجویی به طور کامل واقف باشند.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در اکراین

به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی در کشور اوکراین و همچنین کیفیت بالای دانشگاههای این کشور، دانشجویان ایرانی، خواهان مهاجرت تحصیلی به اکراین می باشند. در همین راستا، در خصوص این امر بایستی اطلاعات کاملی درباره قوانین مهاجرت تحصیلی به اکراین و مراحل اخذ پذیرش از دانشگاههای این کشور و دریافت ویزای دانشجویی داشته باشند.

از جمله شرایط مورد نیاز برای تحصیل در اکراین می توان به دارا بودن مدرک دیپلم اشاره نمود. نوع رشته تحصیلی دیپلم تاثیری در پذیرش دانشجو ندارد و او می تواند در رشته دلخواه خود، در دانشگاههای اکراین به تحصیل بپردازد. همچنین داشتن پاسپورتی که حداقل یک سال از اعتبار آن مانده باشد از دیگر شرایط تحصیل در اکراین می باشد. حداقل سن پذیرش در دانشگا های اکراین، 17 سال و حداکثر سن 37 سال می باشد و افراد بالای 31 سال برای پذیرش بایستی مدرک فوق دیپلم یا لیسانس داشته باشند. ارائه مدرک زبان نیز از دیگر شرایط پذیرش در اکثر دانشگاههای اکراین است.

ویزای اوکراین

پس از دریافت ویزای اوکراینی خود از کنسولگری اوکراین شما باید از این ویزا استفاده کنید تا با خواندن مرجع عکس ها به شما کمک کند و تایید کنید که ویزای اوکراین شما تاریخ های صحیح دارد،که به شما اجازه می دهد تا طبق برنامه خود به اوکراین وارد شوید. شرکت ها مسئول اشتباهاتی که توسط کنسولگری اوکراین انجام شده است، نمی باشند. مطمئن باشید که ما در موسسه(توسعه گران مهر) برای کمک به شما به هر صورت ممکن برای کار با کنسولگری اوکراین به منظور اصلاح هر گونه اشتباه، حاضر هستیم. تعداد ورود های مجاز به اوکراین به قرار زیر می باشد:

 • ویزای یک بار ورود به اوکراین
 • ویزای دو بار ورود به اوکراین
 • (M) ویزای چند بار ورود به اوکراین (تا تاریخ انقضا معتبر است)

 

مراحل لازم برای درخواست ویزای تحصیلی اکراین

دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور اوکراین برای تحصیل در دانشگاههای این کشور را دارند، در قدم اول بایستی ویرای تحصیلی اکراین را دریافت نمایند. در خصوص این امر دانشجو باید دانشگاه مورد نظر خود را در اکراین انتخاب نماید و به طور مستقیم کلیه مدارک مورد نیاز پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود را ارسال نماید و پس از تایید، از دانشگاه نامه پذیرش دریافت کند، برای اخذ ویزا، فرد متقاضی بایستی این نامه را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت اکراین در ایران ارائه دهد و پس از تعیین وقت برای مصاحبه منتظر جواب تاییدیه و اخذ ویرای دانشجویی گردد. مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی اکراین 21 روز می باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت اکراین در ایران، برای اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد ذیل است:
1- ارائه نامه پذیرش از سمت دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر در کشور اکراین، به سفارت این کشور در ایران.
2- ارائه اصل و ترجمه سوابق تحصیلی و ریز نمرات دوران تحصیلی که به تاییدیه اسناد رسمی و وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد، به سفارت اکراین در ایران
3- ارائه پاسپورتی که از اعتبار آن حداقل یک سال مانده باشد به همراه مدارک شناسایی برای دریافت ویزای تحصیلی اکراین
4- ارائه گواهی تمکن مالی جهت اطمینان از استطاعت مالی در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی در کشور اکراین که حداقل مبلغ آن 30 میلیون باشد.
5- گواهی صحت سلامت و ارائه ترجمه آن به سفارت اکراین در ایران.

 • مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اوکراین

  زمان پردازش: متوسط زمان پردازش برای ویزا ۱ تا ۱۵ روز است. پردازش فوری هم ممکن است. به طور معمول، از ۲ تا ۴ هفته طول می کشد تا نامه دعوت تان را صادر شده و به مرحله بعدی بروید. پردازش ویزا در نزدیک ترین کنسولگری اوکراین می تواند از ۱ روز تا ۳ هفته طول بکشد، بسته به این که چقدر شما مایل به هزینه کردن هستید، و اینکه آیا شما با پست و یا به طور شخصی درخواست می دهید.

 • هزینه های اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

  سفارت های اوکراین در خارج از کشور ۶۵۰۰ دلار (هزینه اولیه ویزای) برای پردازش برنامه های ویزا از طریق خدمات عادی مطالبه می کنند. هزینه ها برای تمام برنامه های کاربردی مبتنی بر خدمات تسریع شده دوبرابر می شود و هزینه های ویزا برای انواع ویزای خاص برای متقاضیان از کشورهای خاص ممکن است با هزینه اولیه ویزای در بالا متفاوت باشد اما دقت داشته باشید که هزینه های و هزینه تحصیل در اوکراین مربوط به مبلغ پیش پرداخت شهریه در صورت رد شدن درخواست ویزا استرداد نمی شوند.

 • تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی

  دانشجویان بین المللی در اوکراین این فرصت را دارند که تحصیلات عالی خود را در دانشگاه ها، آکادمی ها و مؤسسات، که نه تنها معتبر هستند، بلکه دارای مجوز خاص برای آموزش دانش آموزان خارجی می باشند، به پایان برسانند. اتباع خارجی برای تحصیل در اوکراین نیاز به دریافت دعوتنامه از یکی از دانشگاه های این کشور هستند. به محض این که دعوت نامه را دریافت میکنید، باید به سفارت اوکراین مراجعه کنید و برای کنترل پاسپورت، گذرنامه خود را با ویزا، اصل دعوتنامه رسمی و خط مشی بیمه درمانی نشان دهید علاوه بر این شرایط می بایست افراد مدرک زبان انگلیسی ایلتس ۵ را در شروع تحصیل خود داشته باشند و اگر این مدرک زبان را نداشته باشند باید یک سال دوره کالج را بگذرانند. وزارت آموزش عالی و علوم اوکراین کیفیت خدمات آموزشی ارائه شده به دانشجویان خارجی را کنترل می کند. دانشجویان بین المللی در صورت لزوم شروع به تحصیل در یک سال پایه (فاندیشن) می کنند. این شامل یک دوره از زبان اوکراین (روسی) و برخی از دروس زیر مجموعه مربوط رشته تحصیلی مدنظر دانشجو است. سال تحصیلی بین اول سپتامبر تا فوریه آغاز می شود و شامل دو ترم است. همه دانش آموزان در تعطیلات بین دو دوره قرار می گیرند، ترم اول (سپتامبر – ژانویه) و ترم دوم (فوریه – ژوئن) است. تعطیلات تابستانی به طور متوسط به مدت سه ماه طول خواهد کشید. دوره تحصیلات عالی شامل یک دوره کارآموزی برای بعضی از رشته هایی که نیاز به طی این دوره هست نیز می باشد. هزینه تحصیل در اوکراین بین ۵۰۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو در سال است.

  تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد به مدت  ۲ سال زمان می برد و برای پذیرش دانشجو نیازمند به مدرک لیسانس می باشد. از جمله نکات مهم تحصیل در این کشور این موضوع می باشد که آزمون ورودی ندارند. جالب است بدانید تحصیل در اوکراین امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می آورد از طرفی دانشجویان می توانند دوره زبان روسی که پاتفکت نام دارد را نیز بگذرانند و پس از آن وارد دانشگاه های به زبان روسی شوند. همچنین امکان تغییر رشته در دانشگاه های این کشور نیز وجود دارد. از طرفی محدودیت سنی قابل توجهی از طرف دانشگاه های اوکراین اعلام نشده است در نتیجه به راحتی می توانند افراد با گپ تحصیلی نسبتا زیاد نیز اقدام کنند. کار در حین تحصیل از نکات بسیار مهمی می باشد به طوری که دانشجو اجازه ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل را خواهد داشت. امکان تحصیل در اوکراین در رشته های مختلفی فراهم است بنابراین دانشجویان از جهت رشته نیز محدودیتی نخواهند داشت.

  تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری

  تحصیل در اوکراین و ورود به مقطع دکترا در این کشور از مواردی بوده که زیاد مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار نگرفته است. دانشجویانی که قصد ورورد به دانشگاه های این کشور را دارند باید توجه داشته باشند از تمام موارد مهم تر تایید رزومه شما توسط استاد راهنمای شما می باشد. شما باید رزومه خود را برای استاد راهنمای خود در اوکراین ارسال نمایید و در صورت تایید شما باید مدارک همچون آیلتس ۷ و مقالات بین المللی ISI ارائه دهید تا دانشگاه مورد نظر شما را تایید نماید. شما می توانید بعد از اخذ پذیرش در این کشور درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. متقاضیان تحصیل دکترا در دانشگاه های این کشور توجه داشته باشید شما می توانید قبل از ورود به این کشور با ارسال رزومه خود به دانشگاه های این کشور درخواست بورس تحصیلی این کشور را داشته باشید

 

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید