لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی

اسلوونی با داشتن جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۶۰ هزار نفر کشوری در اروپای مرکزی واقع است. این کشور دارای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شناخته شده و برتر در دنیا می باشد که هر ساله تعداد زیادی دانشجو به قصد ادامه ی تحصیل، کشور خود را به مقصد اسلوونی ترک می کنند. تحصیل در رشته های هنری، علوم مهندسی و نیز علوم سیاسی در دانشگاه های کشور اسلوونی، همواره بیش از سایر رشته ها مورد توجه و تقاضای دانشجویان بین المللی قرار می گیرند. اخیرا دو رشته ی مدیریت و اقتصاد نیز، عملکرد و سیر پیشرفت خوبی را در دانشگاهها داشته اند و عملکرد این گروه های آموزشی بسیار خوب ارزیابی می شود.

درباره اسلوونی

پایتخت اسلوونی: لیوبلیانا (Ljubljana)

زبان رسمی اسلوونی: اسلوونیایی

جمعیت اسلوونی: ۲٫۰۵۳٫۳۵۵ نفر

هزینه زندگی در اسلوونی: در سال ۲۰۲۰ برای هر نفر در یک ماه بطور متوسط ۷۰۷٫۱۴$ بدون احتساب اجاره مسکن

آب و هوای اسلوونی: تابستان های گرم و زمستان های بسیار سرد. متوسط دما بین ۲۶ تا ۸۱ درجه فارنهایت است.

مساحت اسلوونی: ۲۰٫۲۷۳کیلومتر مربع

معروف ترین شهرها: ماریبور، بلد، کوپر

واحد پول اسلوونی: یورو (EUR)

بهترین رشته ها برای تحصیل در اسلوونی: کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مدیریت، اقتصاد، مکاترونیک، زبان های خارجی، الکترونیک

جمهوری اسلوونی کشوری در مرکز قاره اروپا و آلمان، اتریش، مجارستان، کرواسی و ایتالیا هم مرز است. اسلوونی با جمعیت نسبتا پایین خود، اقتصادی رونق و طبیعت بکری دارد. این کشور جز امن ترین کشورهای جهان است و جز کشورهای حوزه شینگن اروپای مرکزی محسوب میشود

تحصیل در اسلوونی در یک نگاه

پایتخت کشور اسلوونی : لیوبلیانا

زبان تحصیل در اسلوونی : اسلوونیایی و انگلیسی

مدت زمان تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی : ۳ الی ۴ سال

مدت زمان تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد : ۲ الی ۳ سال

مدت زمان تحصیل در اسلوونی در مقطع دکترا : ۳ سال

مدت زمان تحصیل در اسلوونی در مقطع پزشکی : ۶ سال

تحصیل در اسلوونی ، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسلوونی و همچنین هزینه های تحصیل در اسلوونی و پذیرش دانشگاه های اسوونی از جمله مواردی است که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم. آیا با تحصیل در اسلوونی می توان اقامت اسلوونی را کسب کرد؟ شرایط تحصیل در دانشگاه های اسلوونی چگونه است؟ آیا دانشجویان خارجی می توانند بورسیه تحصیلی اسلوونی را کسب کنند؟ مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش دانشگاه های اسلوونی چیست؟ اسلوونی یکی از کشور های اروپای مرکزی است و پایتخت آن نیز شهر لوبلیانا می باشد. جمعیت کشور اسلوونی به دو میلیون و شصت هزار نفر می رسد و با کشور هایی مانند ایتالیا ، مجارستان ، اتریش ، کرواسی نیز همسایه است. این کشور یکی از کشور های اعضای اتحادیه اروپا است و در سازمان ملل نیز دارای عضویت است

دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی و تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی ، قطعاً در صورت واجد شرایط بودن مایل به دریافت بورس تحصیلی می باشند. کشور اسلوونی در خصوص اعطاء بورس های تحصیلی شرایط ایده آلی را فراهم آورده است لیکن احتمال دریافت بورس های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار پایین می باشد. اما در صورتی که فرد در راستای مهاجرت تحصیلی به اسلوونی در مقطع دکتری تمایل به اقدام دارد می تواند در صورت دارا بودن رزومه علمی فوق العاده به این بورس ها دسترسی پیدا نماید. باتوجه به سطح علمی دانشجویان و تقاضای بسیار برای دریافت بورسیه افراد باید سابقه تحصیلی درخشانی داشته باشند. در صورتی که فرد دارای شرایط زیر است می تواند در راستای دریافت بورس تحصیلی اقدام نماید.

  • سن افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی در مقطع دکتری را دارند نباید بالاتر از ۴۰ سال باشد.
  • توانایی علمی بسیار بالا
  • داشتن سابقه کاری موفق، مرتبط با رشته تحصیلی فرد
  • دارا بودن سطح بالای زبان انگلیسی، برای مقطع دکتری آیلتس بالاتر از ۷٫۵ مورد نیاز است.
  • سوابق تحصیلی فرد، مانند دانشگاه معتبر و معدل بالا
  • سابقه نگارش مقالات بین المللی (ISI)

ت ویزای تحصیلی اسلوونی

یکی از راه های ورود به کشور اسلوونی که بهترین راه هم هست، دریافت ویزای تحصیلی آن می باشد که در سال های گذشته همین امر، آمار مهاجرین تحصیلی به این کشور را افزایش داده است. اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی همواره به عنوان راهی آسان برای ورود به سراسر اتحادیه ی اروپا نیز شناخته می شود.
بنابراین اولین قدم برای دانشجویی که مصمم به رفتن به کشور اسلوونی برای ادامه ی تحصیلات می شود، دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی است. به این گونه که او می تواند بعد از تایید درخواست پذیرشش از دانشگاه مد نظر خود، در این کشور، در پی انجام اقدامات بعدی در جهت دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی باشد.

همان گونه که از پیش گفته شد، دریافت این ویزا نسبت به ویزای سایر مناطق اروپایی آسانتر است افزون بر اینکه این ویزا از نوع شنگن می باشد، به این معنا که دانشجو بعد از دریافت آن می تواند به وسیله همین ویزای تحصیلی اسلوونی به سایر کشورهای عضو شنگن و اتحادیه ی اروپا نیز سفر کند.
مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی

دانشجو ملزم به ارائه ی مدارکی برای اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی می باشد که عبارتند از:

نکاتی درجهت اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی

اگر فردی بعد از دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی و ورود به آن کشور، بتواند شرایطی را برای خانواده فراهم کرده و برای آن ها نیز ویزای همراه این کشور را اخذ نماید در این صورت هم زمان با تحصیل در اسلوونی، خود و خانواده اش می توانند از سبک تجارت اروپایی و همچنین شیوه ی زندگی اروپایی برخوردار شوند.

اگر دانشجو بعد از اتمام تحصیلات خود موفق به پیدا کردن کاری مرتبط با رشته و تخصص خورد شود می تواند در همان کشور شاغل شود و در مراحل بعدی با دریافت اقامت این کشور، به طور کلی شهروندی اروپایی با مزایای خاص خودش، محسوب شوند.

شرایط تحصیل در کشور اسلوونی

اسلوونی جزء کشورهایی است که در سال های اخیر به سرعت در حال رشد و پیشرفت می باشد، دانشگاه های این کشور از نظر آموزش در سطح بسیار خوبی قرار دارند و مطابق با استانداردهای جهانی می باشند. امکان تحصیل در تمامی مقاطع برای دانشجویان خارجی و بین المللی وجود دارد. دروس تحصیلی در این کشور به دو زبان انگلیسی و زبان اسلوونی تدریس می شود. رشته های تحصیلی مانند رشته های فنی و مهندسی، رشته های علوم انسانی و رشته های پزشکی جزء رشته های پر مخاطب در این کشور محسوب می شوند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور را دارند باید بدانند که طول مدت تحصیل در این مقطع ۴ ساله می باشد. دروس تحصیلی در این مقطع به زبان اسلوونی تدریس می شود. اما دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته مدیریت را دارند می توانند به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند. اما اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری را دارید باید بدانید که امکان تحصیلی به زبان انگلیسی در این مقاطع وجود دارد. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۲ تا ۳ سال و طول مدت تحصیل در مقطع دکتری بین ۴ تا ۶ سال می باشد.

مزایای تحصیل در کشور اسلوونی

با تحصیل در دانشگاه های اسلوونی متقاضیان از مزایایی بهره مند خواهند شد که در ادامه این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021