لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

ویزای تحصیلی آمریکا

مشاهده اطلاعات کامل آمریکا

اخذ ویزا
ویزای تحصیلی آمریکاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 8Rating: 5.0ویزای تحصیلی آمریکا - انواع ویزای امریکا - شرایط اخذ ویزای تحصیلی امریکاویزای تحصیلی آمریکا :هر گاه شخص بتواند پذیرشی از دانشگاه های آمریکا اخذ نماید، باید برای دریافت ویزا از سفارتخانه اقدام کند؛ تا بتواند برای اقامت دانشجویی به آمریکا مهاجرت کند و بتواند تحصیلات خود را در دانشگاه های آمریکا ادامه دهد. در این مقاله قصد داریم که انواع ویزاهای دانشجویی ( ویزاهای تحصیلی ) آمریکا را شرح دهیم.ویزای تحصیلی آمریکا

مهاجرت به آمریکا به قصد تحصیل می تواند برای افراد مهاجر به دلیل فراهم بودن بستر های خوب تحصیلی انتخاب مناسبی باشد. لذا افرادی که با بررسی شرایط زندگی و تحصیلی خود سرانجام به این نتیجه رسیده اند که این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند لازم است بدانند که ویزای تحصیلی امریکا به طور کلی در سه دسته ی زیر تقسیم میکنیم.
F-1: ویژه افرادی است که می خواهند در کالج ها و دانشگاه ها و همچنین موسسات زبان این کشور ادامه تحصیل دهند.
J-1: مختص برنامه های آموزشی و مبادلات فرهنگی است و برای افرادی که قصد شرکت در دوره های تبادلی که بعضا دبیرستان یا دانشگاه ها ارائه می دهند، را دارند، صادر می شود.
M-1: مشمول افرادی است که قصد کارآموزی حرفه ای یا تحصیلات غیر دانشگاهی وآموزش در موسسات در این کشور را دارند ، می باشد، تقسیم بندی می شود. البته خوب است بدانیم که کارآموزان در دوره کارآموزی مجاز به اشتغال به کار نیستند.

اقدامات لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

جهت گرفتن این ویزاها باید به محض گرفتن فرم مربوط به پذیرش خود از دانشگاه مقصد، اقدام کرد ولی باید بدانیم که این ویزا ها را نمی توان بیش از سه ماه قبل از تاریخ شروع برنامه آموزشی صادر کرد. با این وجود چنانچه این اتفاق قبل از این موعد افتاد ،کنسولگری آمریکا این فرم ها را تا سررسید مقرر نگه داشته و آن گاه که به 120 روز قبل از شروع برنامه تحصیلی رسیدیم آنرا صادر می کند.
جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید از طریق سفارت ایالت متحده در کشور های زادگاه فرد اقدام شود ولی یه دلیل وجود نداشتن کنسولگری آمریکا در ایران، افراد می توانند با گرفتن وقت قبلی برای مصاحبه و پرداخت هزینه های مرتبط به آن، از طریق سفرت های ترکیه در انکارا، ابوظبی و دبی در امارات متحده و ایروان در ارمنستان اقدام کرده و قبل از رسیدن موعد مصاحبه مدارک خود را به این سفارت ها ارسال نمایند.
اولین گام برای آماده شدن جهت گرفتن ویزای تحصیلی درخواست فرم آنلاین I 20 می باشد که باید آن را با دقت هر چه تمام تر ضمن اینکه اطلاعات شخصی خود را دقیقا مانند چیزی که در مدارک و گذرنامه مان ثبت شده پر می کنیم، این فرم ها باید به زبان انگیسی باشند.
باید توجه داشته باشیم که گذرنامه حداقل تا 6 ماه بعد از ورود ما به خاک آمریکا اعتبار داشته باشد که البته هر چه این مدت زمان بیشتر شود از نظر صرفه جویی در هزینه و زمان تجدد روادید برای احیانا ورود دوباره به این کشور، بهتر می باشد.

مهم ترین ملاک برای اخذ ویزای تحصیلی

فرد باید بتواند کارمندان سفارت آمریکا را کاملا مطمئن کند که فقط با هدف ادامه تحصیل وارد این کشور شده و می تواند هزینه های ضمن تحصیل خود را فراهم کرده و به محض اتمام تحصیلات به کشور خود برمی گردد و یا به عبارت دیگر قصد پناهندگی ندارد. که اثبات این عوامل هم کاملا مختص به فرد است و می تواند با ارائه مدارکی چون سند ملکی در کشور زادگاه، سند مربوط به اشتغال به کار در کشور مبداء، گواهی نامه ای از طرف موسسات آموزشی و امثالهم استفاده کند.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021