لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

هزینه ی تحصیل در کانادا

هزینه ی تحصیل در کانادا

هزینه ی تحصیل در کانادا

کانادا کشوری عالی و مناسب از هر نظر برای تحصیل می باشد. بنابراین افرادی که کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند بدانند که انتخاب درستی کرده اند. شهریه ها  هزینه ی تحصیل در کانادا نسبت به کشور هایی نظیر استرالیا، آمریکا و بسیاری از کشور های دیگر مناسب تر است. علاوه بر این سیستم آموزشی کانادا برای افرادی که به این کشور مهاجرت نموده و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند احترام فراوانی قائل بوده و مزایای زیادی را برای این افراد مهیا کرده است. در ادامه شما را با هزینه های تحصیل در کشور کانادا بیشتر آشنا خواهیم کرد.

شهریه و هزینه تحصیل در کانادا با توجه به نوع مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری و پست دکتری متفاوت است. باید در نظر داشت رنج هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا با توجه به عوامل مختلفی تعیین می گردد برای مثال نوع دانشگاه، نوع شهر و ایالت، مقطع تحصیلی، نوع رشته و … عوامل تعیین کننده ای در میزان هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا هستند. متقاضیان باید توجه داشته باشند تمام هزینه های شهریه و زندگی در کانادا براساس دلار کانادا سنجیده می شود.

کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. کانادا با مساحت ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی‌ترین مرز زمینی در جهان است. پایتخت کانادا اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

شرایط تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا باید شرایط خاصی را فراهم آورید. عوامل مهم زیادی را می توان نام برد که در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا تاثیر گذار است، مهم ترین فاکتورها برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا سن، نمره مدرک زبان و تمکن مالی مناسب می باشد. سن شما یکی از عوامل مهم در دریافت ویزای تحصیلی است، هر چه از تاریخ کسب آخرین مدرک تحصیلی شما مدت زمان کمتری گذشته باشد، یا اصطلاحاً گپ تحصیلی کمتری داشته باشید، شانس بالاتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید. نمره مدرک زبان هم در اخذ پذیرش و هم در اخذ ویزای تحصیلی اهمیت دارد. معمولاً دانشگاه ها سطح مشخصی را برای نمره زبان مشخص می کنند. به عنوان مثال در مقطع کارشناسی اغلب دانشگاه ها نمره آیلتس ۶ را درخواست می کنند که برای پذیرش باید این نمره را کسب کنید. البته اگر نتوانید به این سطح برسید و ۰٫۵ یا ۱ نمره کمتر داشته باشید نیز می توانید پذیرش بگیرید اما باید در دوره زبان انگلیسی در کانادا نیز پذیرش بگیرید و پس از رسیدن به سطح مطلوب وارد دانشگاه شوید. تمکن مالی نیز عامل مهم دیگر است که شما باید نشان دهید که می توانید هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کانادا را تامین کنید. هزینه تحصیل بسته به دانشگاهی که پذیرش گرفته اید متفاوت است اما عموماً بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار در سال می باشد، هزینه های زندگی در کانادا نیز به طور میانگین ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار کانادا است. در ادامه در خصوص شرایط تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف و هزینه های تحصیل و زندگی بیشتر توضیح داده شده است.

بررسی هزینه های دانشگاه در کانادا

شهریه و هزینه های دانشگاه های کانادا بسته به چندین عامل می تواند متفاوت باشد.

در وهله اول می توان اشاره به این موضوع داشت که دانشجویان علاقه مند به شرکت در چه برنامه تحصیلی می باشند.
در وهله دوم بسته به اینکه آیا دانشجویان جز دانشجویان بین المللی محسوب می شوند و یا جز دانشجویان کانادایی ، هزینه تحصیل و زندگی در کانادا تعییین می گردد.
در وهله سوم می توان گفت با توجه به اینکه دانشجو در کدام یک از مقاطع تحصیلی مشغول به تحصیل می باشد هزینه تحصیل و زندگی وی تعیین می گردد.
بر اساس آخرین آمار گزارش شده، شهریه دانشگاه های کانادا درسال ۲۰۲۰–۲۰۱۹ به طور متوسط ۵٫۳ درصد برای دانشجویان کانادایی در مقطع کارشناسی کاهش یافت و برای دانشجویان بین المللی ۷٫۶ درصد نسبت به سال پیش افزایش پیدا کرده است. بنابراین دانشجویان کانادایی به طور متوسط ۵٫۶۰۰ دلار در سال و دانشجویان بین المللی به طور متوسط ۱۷٫۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل می پردازند. البته این میزان از هزینه در رشته های علوم انسانی به مراتب ارزان تر و در رشته های مهندسی و پزشکی بیشتر می باشد. برای اینکه ذهنیت بهتری در باب هزینه های تحصیل در دبیرستان های کانادا و در مقطع کارشناسی به شما عزیزان ارائه دهیم و با توجه به بررسی گزینه های متعدد در سراسر کانادا، می توان گفت به طور تقریبی برای دانش آموزان بین المللی در مدارس شبانه روزی در سال بین ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار کانادا و برای دانشجویان بین المللی بین ۱۵ الی ۲۰ هزار دلار در سال هزینه تحصیل خواهند داشت.
اما تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی امری جذاب و انتخابی هوشمندانه می باشد، چرا که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسته به برنامه تحصیلی و بسته مکان تحصیل متفاوت می باشد که به طور تقریب می توان گفت در سال بین ۱۸ الی ۲۳ هزار دلار هزینه های تحصیل محاسبه شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه یتحصیل در کانادا معمولا با توجه به شیوه ی زندگی هر فرد تفاوت هایی دارد. علاوه بر این محلی که فرد زندگی می کند و نوع مسکن وی که ممکن است آپارتمان یا خوابگاه های دانشجویی باشد بر هزینه زندگی تاثیر گذار است. برای تعیین نوع مسکن ما به شما استفاده از خوابگاه های دانشجویی را پیشنهاد می کنیم چرا که در بیشتر مواقع به دانشگاه نزدیک بوده و هزینه های بسیار کم تری را دارد. اما به طور کلی متوسط هزینه ی زندگی یک دانشجو در هر ماه برای هر نفر در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار است.

 

تحصیل در کانادا

حق کار در کانادا

باتوجه به اینکه کشور کانادا دومین کشور پهناور دنیا پس از روسیه می باشد کار به فراوانی در آن یافت می شود برخلاف کشورهای دیگر که ممکن است کار در آن یافت نمی شود . از این طریق به راحتی می توانید تا حدودی هزینه های زندگی و تحصیل خود را تحت پوشش قرار دهید. دانشجویان در کانادا در هر مقطعی می توانند ۲۰ ساعت بصورت نیمه وقت در هفته و بصورت تمام وقت در تعطیلات تا هفته ای ۴۰ ساعت مشغول به کار شوند. با کار دانشجویی در کانادا متقاضی می تواند به راحتی بر اساس نوع کار به راحتی هزینه های شهریه و زندگی خود را بدهد. بطور میانگین بسته به نوع کار دانشجویی متقاضی تحصیل در کانادا درآمدی بین ۱۵۰۰۰-۲۲۰۰۰ دلار کانادا را بطور سالیانه خواهد داشت که دیگر متقاضیان تحصیل در کانادا دغدغه هزینه ها را نخواهند داشت.

انواع کار دانشجویی و غیر دانشجویی در کانادا

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. مصطفی گفت:

    مطالب عالی بود.ای کاش زودتر سرچ میکردم

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021