لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

هزینه ی تحصیل در هلند

مشاهده اطلاعات کامل هلند

هزینه تحصیل در هلند

سالانه افراد زیادی هستند که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور می گیرند. یکی از کشور هایی که معمولا افراد زیادی متقاضی برای ادامه تحصیل دارد کشور هلند است. شرایط تحصیلی در کشور هلند باعث شده است که دانشجویان کشور هلند را برای تحصیل انتخاب نمایند. دانشگاه های هلند با توجه به اعتباری که در جهان دارند افراد زیادی را به خود جذب نموده اند. از دیگر دلایل انتخاب این کشور توسط شمار زیادی از افراد هزینه های تحصیلی مناسب نسبت به بسیاری از کشورها می باشد.میتوان گفت تنها کشور اروپایی که خود دانشگاه شرایط ورود دانشجو به کشور را مهیا میکند.  در ادامه شما را با هزینه تحصیل در هلند آشنا خواهیم کرد تا شما نیز برای تحصیل در این کشور برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

 

هزینه ی تحصیل در هلند

هزینه ی تحصیل در هلند به عوامل زیادی بستگی دارد. اولین عامل در شهریه ی دانشگاهی نوع دانشگاه است. عامل دوم رشته ی تحصیلی و سومین عامل مقطع تحصیلی است که فرد در آن تحصیل می نماید. در صورتی که شما خواهان ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در هلند باشید هزینه ای که پرداخت می کنید با چشم پوشی از رشته ی تحصیلی به طور میانگین بین ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو در سال است. شهریه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان نیز در طول یک سال تحصیلی در حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو به طور تخمینی می باشد. در صورتی که خواهان گذراندن دوره ی دکترا در هلند باشید هزینه ی تحصیل در هلند در این مقطع نیز در حدود ۱۵۰۰۰ یورو می باشدکه اکثر دانشجویان دکتری حتی حقوق ماهانه هم دارند . البته تمامی هزینه های گفته شده برای کلیه ی رشته ها به طور میانگین گفته شد و در هر سال تغییر می کند. مثلا شهریه رشته ی پزشکی در دانشگاه های هلند ممکن است بیشتر از مبلغ گفته شده باشد و یا تحصیل در رشته های هنر و انسانی کمتر از مبلغ گفته شده باشد.

 

هزینه های زندگی در کشور هلند

علاوه بر هزینه هایی که یک دانشجو باید برای ادامه تحصیل در هلند پرداخت کند هزینه های روز مره و اقامت در هلند را نیز نباید از نظر دور داشت. هزینه ی زندگی در هلند با توجه به سبک زندگی و محل زندگی فرد متفاوت است. به طور میانگین هزینه ی زندگی دانشجویی در هلند در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه متغیر می باشد. بخش عظیم این هزینه ها مربوط به هزینه های مسکن است که در ماه در حدود ۲۵۰ تا ۶۰۰ یورو را شامل می شود. باقی هزینه ها نیز مربوط به هزینه های جانبی و روزمره است.

 

حق کار در هلند

با توجه به هزینه های گفته شده فرد باید پس از اخذ ویزا و اقامت تحصیلی در هلند به کاری مشغول شود تا مقداری از این هزینه ها را پوشش دهد. دولت هلند نیز به دانشجویان داخلی و بین المللی با توجه به مقطع تحصیلی که دارند ساعاتی در هفته را برای کار اختصاص داده است. دانشجویان مقطع لیسانس می توانند در طول هفته ۱۰ ساعت را به کار بپردازند. دانشجویان فوق لیسانس و دکترا نیز به ترتیب اجازه ی ۲۰ تا ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند. حقوق دانشجویان در هلند نیز به صورتی است که به ازای هر یک ساعت کاری که انجام می دهند ۸ تا ۱۰ یورو حقوق دریافت می کنند.که این مبلغ در ماه بسیاری از هزینه ها را کاور میکند.

هزینه ی تحصیل در هلندReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jul 2Rating: 5.0هزینه ی تحصیل در هلند - مشاوره ادامه تحصیل در هلند - موسسه اعزام دانشجو لیگال اپلایهزینه ی تحصیل در هلند : برای متقاضیان تحصیل در خارج هلند یکی از بهترین گزینه های برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور کم جمعیت که در غرب اروپا واقع شده است هر.هزینه ی تحصیل در هلند
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. نگار گفت:

  سلام
  من رشتم هوشبری هست معدلم ۱۷ونیم
  میخام از دانشگاه های هلند فاند بگیرم
  امکان ادامه تحصیل تو رشته های شناور مث پرفیوژن یا مراقبتهای ویژه دارم؟

  • کارشناس اعزام دانشجو گفت:

   درود،
   دوست عزیز میتونین زیرشاخه های رشته تون رو مطالعه کنید اما در مورد فاند باید پرزنت بهتری در رزومه از خودتون داشته باشید.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021