لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

هزینه ی تحصیل در مجارستان

مشاهده اطلاعات کامل مجارستان

هزینه ی تحصیل در مجارستان
هزینه ی تحصیل در مجارستانReviewed by Legal Apply on Apr 8Rating: 5.0هزینه ی تحصیل در مجارستان - هزینه ی زندگی در مجارستان - شرایط تحصیل در مجارستانهزینه ی تحصیل در مجارستان : برای رشته های و همچنین دانشگاه های مجارستان متفاوت است. همچنین به شهر محل تحصیلتان هم بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم درباره.هزینه ی تحصیل در مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان یکی از مقاصد بسیاری از افرادی است که خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند. کشور مجارستان از نظر شرایط تحصیلی در ردیف بالایی قرار گرفته است. دانشگاه های کشور مجارستان از معتبر ترین دانشگاه های جهان بوده و مدارک اخذ شده از این دانشگاه ها در تمامی مراکز اعتبار دارند. در صورتی که شما در رشته های مهندسی و یا پزشکی ادامه تحصیل می دهید این کشور برایتان بسیار امتیاز آور است چرا که شمار زیادی از دانشگاه های معتبر پزشکی و مهندسی در این کشور واقع شده اند. اما برای تحصیل در هر کشوری باید از هزینه های تحصیلی در آن بهره مند شد. در ادامه در مورد هزینه ی تحصیل در مجارستان توضیح خواهیم داد.

هزینه ی تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان دارای کالج ها و دانشگاه های معتبر زیادی است. زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه ها و رشته های مختلف متفاوت است. تحصیل در رشته های پزشکی به طور میانگین ۱۴۰۰۰ یورو در سال هزینه دارد. دیگر رشته ها غیر از پزشکی از ۴۰۰۰ یورو در سال هزینه دارد./ هزینه تحصیل در رشته های دندان پزشکی از همه گران تر است که مبلغ آن حداقل ۱۵۰۰۰ یورو و حداکثر ۱۷۰۰۰ یورو میباشد.

هزینه ی زندگی و اسکان در مجارستان

هزینه ی تحصیل در مجارستان مانند هر کشور دیگری به سبک زندگی افراد بستگی دارد. افراد در این کشور می توانند به دو صورت اقامت داشته باشند که شامل استفاده از خوابگاه های دانشجویی و یا اجاره کردن خانه است. معمولا در صورت اجاره کردن خانه هزینه ی بیشتری را باید پرداخت نمایید اما در صورت استفاده از خوابگاه هزینه ی زندگی در مجارستان کاهش می یابد. برای اجاره کردن خانه شما باید با توجه به محل قرار گیری بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار هزینه ی اجاره دهید.اما در صورت استفاده از خوابگاه معمولا برای هر ترم تنها ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار باید بپردازید.

تامین هزینه ی زندگی در مجارستان

در صورتی که قصد تحصیل و اقامت در مجارستان را دارید اصلا نگران هزینه های زندگی خود نباشید. شما از چند طریق می توانید هزینه های زندگی در مجارستان را پوشش دهید. دانشجویان می توانند از طریق حق کاری که دولت برایشان معین کرده است ۲۰ ساعت در هفته پرداخته و مقداری از هزینه ها را پوشش دهند. علاوه بر این دانشجویان می توانند از طریق اخذ بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی، تا حد زیادی شهریه های دانشگاهی را پرداخت نمایند. به علاوه گرفتن وام های دانشجویی یکی دیگر از راه های تامین هزینه در مجارستان است

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: