لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

هزینه ی تحصیل در ایتالیا

مشاهده اطلاعات کامل ایتالیا

هزینه ی تحصیل در ایتالیا
هزینه ی تحصیل در ایتالیاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Apr 8Rating: 5.0هزینه ی تحصیل در ایتالیا - هزینه های زندگی در ایتالیا و شرایط تحصیل در این کشورهزینه ی تحصیل در ایتالیا : آیا نمونه جدول هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا اطلاعاتی دارید ؟ هزینه دوره کارشناسی دانشجوئی دانشجویان در پیزا، تورین و یا برلین یک دانشجو به طور متوسط حداقل ۵۵۰ یورو تا حداکثر۷۵۰ یورو در ماه است. اگر شما در یک آپارتمان اجاره ای زندگی می کنید علاوه بر این هزینه ی اجاره مجبور به پرداخت ۳۰.هزینه ی تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا از جمله کشور هایی است که افراد زیادی آن را برای تحصیل بر می گزینند. این انتخاب به دلایل مختلفی صورت می گیرد. مهم ترین دلیلی که باعث می شود افراد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند ارزان بودن هزینه های تحصیلی در این کشور است. کشور ایتالیا در مقایسه با بسیاری از کشور هایی که اطراف آن قرار گرفته اند شهریه های دانشگاهی مناسب تری داشته و دانشگاه های ایتالیا از کیفیت آموزشی بالا تری برخوردار هستند. برای ادامه تحصیل در ایتالیا و در هر کشور دیگری بیشترین موضوعی که باید به آن توجه داشت اطلاع از هزینه ی تحصیل در ایتالیا است که ما در این متن شما را یاری خواهیم کرد.

هزینه ی تحصیل در ایتالیا

هزینه ی تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی با توجه به مقطع تحصیلی افراد و همچنین رشته ای که فرد در آن تحصیل می کند متفاوت است. نوع دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید نیز در مقدار شهریه تاثیر گذار خواهد بود. به طور متوسط اگر بخواهید در دانشگاه های دولتی درجه دو ایتالیا تحصیل نمایید شهریه ای که باید در هر سال پرداخت نمایید در حدود ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو می باشد که اگر بخواهیم به واحد پول ایران آ را بسنجیم مبلغی در حدود ۴ میلیون تومان خواهد شد. در صورتی که در دانشگاه های دولتی درجه یک تحصیل کنید شهریه ی سالانه از ۱۰۰۰ یورو به بالا است(۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان). اگر قصد شما تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایتالیا باشد شهریه به ندرت بالا تر خواهد رفت . شهریه های دانشگاه های خصوصی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی و داخلی به طور میانگین بین ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو خواهد بود.(۲۸ میلیون تومان تا ۹۴ میلیون تومان در سال)

دانشگاه های مناسب و مقرون به صرفه ی ایتالیا

تعدادی از دانشگاه ها در ایتالیا وجود دارند که علاوه بر هزینه های تحصیلی مناسب از کیفیت آموزشی بالایی نیز برخوردار هستند. این دانشگاه ها در لیست زیر شرح داده شده اند:

  1. دانشگاه سی نا با متوسط شهریه ی ۱۸۰۰ یورو در سال
  2. دانشگاه بولونیا با متوسط شهریه ی ۲۱۰۰ یورو در سال
  3. دانشگاه آزاد بوزن بولزانو با متوسط شهریه ی ۲۲۰۰ یورو در سال
  4. دانشگاه تورین با متوسط شهریه ی ۲۸۰۰ یورو در سال
  5. دانشگاه پلی تکنیک میلان با متوسط شهریه ی ۳۳۰۰ یورو در سال
  6. دانشگاه پادوا با متوسط شهریه ی ۴۰۰۰ یورو در سال

هزینه ی زندگی دانشجویی در ایتالیا

جدا از هزینه های تحصیلی در کشور ایتالیا باید از هزینه های زندگی در این کشور نیز مطلع بود. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو یعنی مبلغی در حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در ماه می باشد. این هزینه ها مربوط به هزینه های مسکن، خوراک، حمل و نقل ها و… می باشد. البته در صورتی که فرد از خوابگاه های دانشجویی استفاده نماید هزینه های زندگی خود را تا حدی کاهش خواهد داد اما در صورت استفاده از مسکن شخصی این هزینه اندکی افزایش می یابد. در صورت استفاده از خوابگاه های دانشجویی میانگین هزینه ی ماهانه ی فرد در حدود ۲۵۷ یورو در ماه و در غیر این صورت ۲۶۶ یورو در ماه است.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021