لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

هزینه ی تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

در صورتی که قصد تحصیل در کشور اتریش را دارید و این یکی از اهداف بزرگ شما محسوب می شود باید بدانید که کشور مناسبی را از نظر شرایط و هزینه های تحصیلی انتخاب نموده اید. کشور اتریش یکی از کشور های عالی برای تحصیل است و هزینه ی تحصیل در آن بسیار منعطف و مقرون به  صرفه می باشد. به گونه ای که افرادی که در دانشگاه های اتریش تحصیل نموده اند، همگی از شرایط تحصیلی در این کشور رضایت داشته اند. دانشجویان محصل و فارغ التحصیل از کشور اتریش همواره ادعا کرده اند که اتریش کشوری با محیط تحصیلی بسیار عالی است. برای تحصیل در این کشور یکی از مهم ترین مسائل اطلاع از شهریه های دانشگاهی اتریش است چرا که شما می بایست با اطلاع کافی مشغول به تحصیل شوید و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

 

شهریه دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش از دانشجویان عضو اتحادیه ی اروپا شهریه ای دریافت نمی کنند. اما دانشجویان ایرانی موظف به پرداخت شهریه هستند. دانشجویان داخلی معمولا ۱۸ یورو برای شهریه پرداخت می نمایند اما دانشجویان خارجی علاوه بر این ۱۸ یورو مبلغی در حدود ۷۲۶٫۷۲ دلار می بایست پرداخت نمایند. اما در شرایطی نیز شهریه و هزینه ی تحصیل در اتریش برای فرد حتی اگر دانشجوی بین المللی باشد رایگان می باشد. فرد با دریافت بورسیه های تحصیلی به راحتی می تواند هزینه های تحصیلی خود را پرداخت نماید. یا در صورتی که فرد عضو کشور های توسعه نیافته باشد شهریه ای پرداخت نخواهد کرد. همچنین در صورتی که سابقه ی تحصیلی فرد خوب باشد و در یک ترم بتوانید ۹ واحد را با موفقیت سپری کند دانشگاه شهریه را به فرد باز میگرداند و هزینه ی تحصیل در اتریش عملا رایگان خواهد بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش از ۲۰۰۰ یورو  تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال بسته به دانشگاه و رشته متغیر است.

 

هزینه-ی-تحصیل-در-اتریش

هزینه ی زندگی در اتریش

هزینه ی زندگی در کشور اتریش با توجه به کیفیت بالای آموزشی که دارد بسیار پایین است. هزینه ی زندگی دانشجویی در این کشور به گونه ای است که فرد به راحتی می تواند از طریق کار کردن هزینه های زندگی را پوشش دهد. البته لازم به ذکر است که بخش زیادی از هزینه های زندگی به طرز زندگی فرد و محل زندگی او بستگی خواهد داشت. اما به طور کلی هزینه ی زندگی دانشجویی در اتریش در شهرهای گوناگون به طور میانگین در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو، هزینه ی بیمه دانشجویی ۵۵ یورو، هزینه های ناشی از تحصیل و ابزار لازم در حدود ۲۵۰ یورو و علاوه بر آن مالیات تسهیلات مسکن ۹۰ یورو می باشد.

 

کار دانشجویی در اتریش

افراد دانشجو می توانند با توجه به حق کاری که دولت اتریش در اختیار آن ها قرار داده است به کار دانشجویی پرداخته و مقداری از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. میزان کار برای هر مقطع در اتریش متفاوت است در صورتی که شما دانشجوی کارشناسی باشید می توانید ۱۰ ساعت در هفته را به کار مشغول باشید. در صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشید حق کار شما در هفته در حدود ۲۰ ساعت است. دانشجوی دکترای اتریش نیز می تواند ۳۰ ساعت در هفته به کار بپردازد. با توجه به ساعات گفته شده نیز حقوقی که دریافت خواهید کرد به راحتی بخشی از هزینه های شما در اتریش را پوشش خواهد داد. بنابراین نگران هزینه های ناشی از تحصیل در اتریش نباشید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. مسعود گفت:

  سللم من ارشد حقوق بین الملل دارم می تونم برای دکترا در اتریش اقدام کنم جوری که هزینه اش خیلی خیلی خیلی کم باشه یا رایگان باشه ؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.اگر فارغ التحصیل از دانشگاههای سراسری باشید همچنین در مقطع و رشته ای که میخواهید ادامه تحصیل دهید قبولی کسب کنید امکان پذیر است. در غیر این صورت می توانیم کشورهای دیگر اپلای کنیم.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 2. شادی گفت:

  الان نوشتید که اگه از طرف کشور های توسعه نیافته اقدام بشه شهریه پرداخت نمیکنن یعنی ما بدون شهریه میتونیم درس بخونیم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.هزینه تحصیل در اتریش پایین است در سال ۱۵۰۰ یورو می باشد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 3. م گفت:

  سلام
  مشغول به تحصیل در دانشگاه تهران با معدل ۱۹ هستم از چه زمانی میتونم از تحصیل رایگان بهره مند شم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.در هر مقطعی می توانید اپلای کنید اما در نظر داشته باشید که به زبان رسمی همان کشور ارئه می گردد.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 4. SADAf گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه غیرانتفاعی دارم
  معدل بالای ۱۷
  میخواستم بدونم شرایط اقامت تحصیلی در مقطع ارشد یا دکترا به چه صورت هست؟
  و میشه در رشته های به غیر از معماری مثل هنر یا طراحی لباس اقدام کنم؟

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.امکان تغییر رشته در ارشد یا دکتری نمی باشد تنها به رشته های مدیریت امکان پذیر است.تماس بگیرید۸۸۲۸۸۲۰۰

 5. علی گفت:

  سلام،دانشجوی رشته ی فیزیوتراپی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی هستم،میتونم به راحتی پذیرش دانشگاه های اتریش رو بگیرم؟مدرک زبان آلمانی هم دارم

  • کارشناس 102 گفت:

   لطفا تماس بگیرید دوست عزیز تا هم از مشاوره رایگان موسسه بهره ببرید و هم مارزومه کامل تری از شما داشته باشیم تا دقیق تر راهنمایی بشید .

 6. اردلان گفت:

  عرض ادب
  من لیسانس عکاسی تبلیغاتی هستم با معدل ۱۸ و کارم هم در همین ضمینه هست
  میتونم برای master یا دوباره لیسانس اقدام کنم؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021