لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

هزینه ی تحصیل در آلمان

مشاهده اطلاعات کامل آلمان

هزینه ی تحصیل در آلمان

تحصیل در کشور آلمان ممکن است هدف هر فردی باشد. اما برای انتخاب هر کشوری می بایست ابتدا از شرایط تحصیلی در آن کشور و هزینه های تحصیلی مطلع بود. افراد باید در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورند تا بتوانند با برنامه ریزی دقیق به کشوری دیگر مهاجرت تحصیلی نمایند. اطلاع از هزینه های تحصیل در آلمان نیز برای برنامه ریزی تحصیلی امری مهم تلقی می شود. در این متن در مورد تحصیل در آلمان و هزینه ی تحصیل در آلمان که یک دانشجو باید پرداخت نماید شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

شرایط ورود به دانشگاه های آلمان

کشور آلمان از جمله کشور هایی است که شرایط ورود به دانشگاه های آن اندکی دشوار است که این موضوع به دلیل برخورداری از شرایط عالی تحصیلی و سیستم آموزشی سطح بالای این کشور است. افراد متقاضی برای ورود به دانشگاه های آلمان می توانند مستقیما با مدرک دیپلم ۱۲ ساله وارد کالج های دو ترمی شوند. همچنین در صورتی که فرد دانشجوی کارشناسی در ایران باشد نمی تواند وارد مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان شود بلکه باید دوباره در رشته ی خود و یا رشته ای دیگر این مقطع را بگذراند. البته این در صورتی است که فرد دانشجوی دانشگاه آزاد باشد. برای شرکت در مقاطع مختلف دانشگاهی معدل فرد باید بالای ۱۶ باشد و سابقه ی تحصیلی خوبی داشته باشد. همچنین داشتن مدرک زبان بی ۱ و یا بی ۲ الزامی است.

 

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه ی تحصیل در آلمان علی رغم هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب و کم است به طوری که رایگان تلقی می شود. در صورتی که شما بتوانید در دانشگاه های دولتی آلمان پذیرش بگیرید تحصیل شما در آلمان کاملا رایگان است. و تنها هزینه های نام نویسی و دیگر هزینه های مربوطه را باید بپردازید. که در بین ۳۰۰ تا ۳۲۰ دلار می باشد. همچنین در صورتی که دوره ی کارشناسی و ارشد را به صورت متوالی در آلمان سپری کنید دیگر نیازی به پرداخت هزینه در دوره ی ارشد را نخواهید داشت. هزینه تحصیل به زبان آلمانی از ۰ تا ۱۰۰۰ یورو در سال متغیر است و بستگی به دانشگاه دارد . امکان تحصیل رایگان در آلمان بسیار زیاد میباشد مخصوصا برای افرادی که به زبان آلمانی تحصیل میکنند.  برای تحصیل دکترا هزینه ها تقریبا حدود ۳۰۰ یورو در هر ترم است. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی ۱۵۰۰ یورو در سال میباشد.

 

دریافت بورسیه ی تحصیلی آلمان

با توجه به رایگان بودن هزینه های تحصیلی در کشور آلمان معمولا امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی در بعضی مواقع دشوار است. برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی باید گفت که بسیار دشوار می توانید بورسیه دریافت کنید اما هزینه های تحصیلی کم بوده و نیازی به دریافت بورسیه نخواهید داشت. در دوره ی کارشناسی ارشد نیز این امکان بسیار کم و محدود است. اما برای تحصیل در مقطع دکترا شما به راحتی می توانید انواع بورسیه را با داشتن سابقه ی تحصیلی خوب دریافت نمایید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021