لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه

هزینه های اقامت و خورد و خوراک در روسیه چقدر است؟

امروزه مهاجرت به کشورهای خارجی برای ادامه تحصیل و زندگی روند رو به رشدی را داشته است و با توجه به این امر، یکی از آکاهی های ضروری برای افراد مهاجر، دستیابی به اطلاعاتی در مورد هزینه های آن کشور می باشد.
کشور روسیه یکی از کشورهایی است که افراد زیادی برای مدت کوتاه و یا طولانی به آنجا سفر می کنند. بنابراین اطلاع در مورد هزینه های زندگی در روسیه یکی از سوالات متداول افراد مهاجر به این کشور می باشد. چرا که با علم به این قضیه می توانند در امر تصمیم گیری و تهیه ی پشتوانه برای زندگی در این کشور بهتر عمل کنند.
هزینه های جاری برای گذران زندگی در این کشور به طور کلی شامل هزینه های : خوراک، پوشاک، مسکن، ورزش، اینترنت، حمل و نقل و … می شود که در ادامه ی این مطلب به ارائه ی ریز هزینه های زندگی در روسیه پرداخته خواهد شد. ذکر این نکته لازم است که با توجه به نوسانات اقتصادی در دنیا و سایر شرایط، مانند منطقه ی زندگی، ارقام گفته شده به صورت تقریبی و نسبی می باشند.دانشجوی که بتواند بورس تحصیلی دریافت کند از پرداخت هزینه ی تحصیل معاف میشود حتی ممکن است ماهیانه مبلغی برای هزینه ی زندگی به حساب دانشجو واریز کنند.

 

هزینه ی خورد و خوراک در روسیه:

در نظر بگیرید که وارد یک فروشگاه مواد غذایی شده اید و قیمت اجناس را به صورت اتیکت بر روی همه ی اجناس مشاهده می کنید:

در مورد هزینه ی پوشاک باید بگوییم که به طور کلی هزینه ی لباس در روسیه از سایر مناطق اروپا بالاتر است.

هزینه ی اقامت و مسکن در روسیه:

هزینه های مربوط به ورزش و تفریحات:

هزینه ی حمل و نقل در روسیه:

هزینه های گفته شده برای دانشجویان، کمتر است چرا که به افراد دانشجو کارت تخفیف مراکز تفریحی و فروشگاهی مختلف تعلق گرفته یا مثلا هزینه ی اینترنت در دانشگاه و خوابگاه رایگان می باشد و یا سالنهای ورزشی، باشگاه ها و استخرها خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار افراد دانشجو می گذارند. به طور کلی حدودا با۳۰۰تا۵۰۰دلار در ماه میتوان زندگی دانشجویی گذراند البته مشروط بر آنکه در خوابگاه اقامت داشته باشید.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021