لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

هزینه زندگی در اسلواکی

هزینه زندگی در اسلواکی : کشور اسلواکی کشوری  با حدود  پنج میلیون و ۴۴۷ هزار و ۵۰۲ نفر جمعیت می باشد. زبان رسمی مردم این کشور نیز زبان اسلواکی است. در طول هر سال هزاران نفر انسان از سراسر دنیا ممکن است تصمیم به زندگی در کشور اسلواکی بگیرند. عملی شدن این تصمیم  به هزینه زندگی در اسلواکی ارتباط مستقیم دارد. افرادی که تصمیم به مهاجرت به کشور اسلواکی می گیرند، ممکن است دلایل گوناگونی از جمله تحصیل و یا کسب و کار داشته باشند.

هزینه زندگی در اسلواکی

به طور کلی دلایل مهاجرتی افراد هر چه که باشد، می بایست این افراد از هزینه زندگی در اسلواکی با خبر باشند. در ادامه ی این متن شما را با هزینه زندگی در اسلواکی اشنا خواهیم کرد.

 

همه چیز در باره هزینه های زندگی در اسلواکی

هزینه زندگی در اسلواکی نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین تر می باشد.  این در حالی است که شما بخواهید در پایتخت این کشور که از همه ی شهر های اسلواکی پر هزینه تر می باشد زندگی کنید، هزینه زندگی در اسلواکی در این شهر بسیار کم تر از سایر شهر های اروپایی می باشد. به طور میانگین هزینه زندگی در اسلواکی بدون خرج و مخارج های تحصیلی و یا شهریه های دانشگاهی به طور متوسط ۱۳ دلار در طول یک روز  می باشد.هزینه ی زندگی بسته به شهری که در اقامت دارید متفاوت خواهد بود.

در صورتی که فرد برای تحصیل در این کشور زندگی می کند به طور کلی هزینه زندگی در اسلواکی برای یک دانشجو به این صورت می باشد که فرد ماهیانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو برای محل اقامت خود و سایر نیاز های مربوطه هزینه می کند. در صورتی که شما بخواهید در این کشور یک سوئیت کوچک اجاره کنید در طول ماه می بایست مبلغی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو اجاره خانه دهید.عمده هزینه ی زندگی مربوط به محل زندگی می باشد.

در صورتی که افراد بخواهند به صورت دو نفری یک خانه را اجاره نمایند طبیعتا هزینه های کم تری را باید پرداخت نمایند به این منظور که هزینه ها نصف خواهد شد. هزینه های خوابگاه های دانشجویی معمولا بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو در طول هر یک ماه می باشد.

به طور معمول در صورتی که مایل به اجاره ی یک آپارتمان در کشور اسلواکی باشید هزینه ی اجاره ی آن با توجه به شهری که اپارتمان در آن قرار گرفته و متراژ آن متفاوت می باشد. به طور مثال قیمت اجاره ی یک آپارتمان ۴ خوابه در شهر براتیسلاوا که پایتخت این کشور می باشد حدود ۱۲۰۰۰۰ یورو است و در صورتی که بخواهید خانه ای لوکس و ویلایی اجاره نمایید می بایست حدود ۴۰۰۰۰۰ یورو هزینه کنید.

 

هزینه های مواد غذایی و خوراک در کشور اسلواکی

هزینه ی خوراک و مواد غذایی در کشور اسلواکی به شرح زیر می باشد:

• هزینه ی یک کیلو گوشت گوساله ۳ یورو

• یک کیلو مرغ به صورت پاک کرده ۳ یورو

• خرید یک کیلو کالباس حدود ۳ تا ۱۵ یورو

• ۱ کیلو برنج ۶۰ سنت

• هزینه ی ساندویچ مک دونالد ۳ یورو

سایر هزینه های مربوط به مخارج روز مره به این صورت می باشد که هزینه ی بنزین ۲ دلار و قیمت تهیه ی اتومبیل نیز بسیار پایین تر از کشور های دیگر است.با نگاهی کلی خواهید فهمید هزینه ی زندگی در اسلواکی بسیار مناسب تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد.

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021