لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مهندسی هوافضا در خارج از کشور

مهندسی هوافضا در خارج از کشور
مهندسی هوافضا در خارج از کشورReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Feb 6Rating: 5.0مهندسی هوافضا در خارج از کشور - بورسیه رشته هوا فضا - مهندسی هوافضا به امریکا -هوافضامهندسی هوافضا در خارج از کشور : بر طبق آمار در حدود 80 درصد مهندسین هوافضا در کشور کانادا در بخش تولیدی که بیشتر ساخت قطعات صنعتی و هوا فضا می باشد مشغول بکار هستند.در حدود 8 درصد آنها در ساخت ماشین آلات فعالیت می کنند و در حدود 12 درصد در بخش علمی و خدمات فنی حرفه ای مشغول بکار هستند.مابقی نیز در شرکت های مهندسی ...مهندسی هوافضا در خارج از کشور
مهندسی هوافضا در خارج از کشور : رشته ی مهندسی هوافضا در خارج از کشور به گونه ای است که افراد پس از فارغ التحصیلی در مهندسی هوافضا می بایست به تعمیرات وسایل حمل و نقل هوایی و یا نصب راه اندازی آن ها بپردازند البته زمینه ی شغلی و درآمد این افراد خیلی بیشتر از این مسائل بود و رشته ی مهندسی هوافضا در خارج از کشور درامدی عالی را دارا می باشد.

مهندسی هوافضا در خارج از کشور

در ادامه ی متن، تحصیل در رشته ی مهندسی هوا فضا را در چند کشور مختلف تحت بررسی قرار می دهیم.

مهندسی هوا فضا در کانادا

مهندسی هوا فضا در خارج از کشور و در کشوری همانند کانادا دارای زمینه های شغلی گسترده ای می باشد. طبق آماری که در آخرین بار در این کشور گرفته شده است در حدود 80 در صد از فارغ التحصیلان در بخش تولیدی و ساخت قطعات هواپیما و دیگر وسایل هوایی، 8 در صد از آن ها در بخش ماشین الات و 12  در صد از آن ها در بخش های علمی و خدماتی مشغول به کار می باشند.
در میان فارغ التحصیلان مهندسی هوا فضا در کانادا 88.5 درصد مرد و 11.5 درصد زن می باشند. درآمد این رشته در کانادا در بین 75000 تا 85000 دلار در سال است.

مهندسی هوا فضا در آمریکا

در کشور آمریکا در حدود 81000 نفر در حال تحصیل در این رشته می باشند. این رشته در کشور آمریکا، به دلیل این که نقش تعیین کننده ای در سربلندی کشور دارد، مورد توجه بسیاری از مسئولین بوده و رشته ی مهمی محسوب می شود بیش از 50 دانشگاه در سراسر آمریکا وجود دارد که این رشته را به صورت جداگانه در یک دپارتمان و یا یک دانشکده تدریس می کنند.
در معدود دفعاتی نیز این رشته زیر شاخه ی مهندسی مکانیک قرار می گیرد. مهندسین هوا فضا در کشور آمریکا به عنوان Aeronautical  و یا Astronautical فارغ التحصیل می شوند. در کشور امریکا برای این رشته مراکز تحقیقاتی عالی وجود دارد که موسسه ی هوا فضای AIAA  مهم ترین آن ها می باشد.

مهندسی هوا فضا در انگلستان

در تحصیل مهندسی هوا فضا در انگلستان و یا هر کشور دیگری، یادگیری زبان بسیار مهم بوده و زبان شما باید به صورت حرفه ای باشد. مهندسی هوا فضا در کشور انگلستان همچون سایر کشور های اروپایی دارای پنج گرایش می باشد که شامل: ایرودینامیک، جلو برندگی، مکانیک پرواز، سازه های هوا فضایی، سوانح هوایی و صلاحیت های پروازی می باشد.
افراد مطابق با علایق خود ممکن است در کشور انگلستان در هر کدام از این گرایش ها تحصیل نماید. موقعیت های شغلی این رشته در کشور انگستان بسیار عالی می باشد و افراد می توانند در زمینه های مختلفی فعالیت کنند. به عنوان مثال می تواند در مراکز هوایی، صنعتی و نفتی و یا خودرو سازی مشغول شود. بهترین دانشگاه برای تحصیل در این رشته در این کشور دانشگاه کمبریج است.
بهترین دانشگاه هوا فضا در جهان، دانشگاه ام ای تی ماساچوست در ایالات متحده با رتبه ی دوم در جهان است و دانشگاه های مناسب دیگر شامل: دانشگاه تورنتو در کانادا، ای تی اچ در سوئیس و… می باشد.
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

6 پاسخ به “مهندسی هوافضا در خارج از کشور”

 1. Avatar رضانجفی گفت:

  روسیه چرا نیست؟
  اولین ماهواره و اولین فضانوردو روسیه فرستاد فضا
  اصلا اسم روسیه تو هیچ سایتی نیست چرا آخه
  تو هیچ رشته ای اسم روسیه نیست!!!

 2. Avatar علی گفت:

  به نظر شما روسیه چرا نیست و خیلی کم در موردش حرف میزنند؟

  • Avatar Saya Daniali گفت:

   سلام یکی از کشورهای که ما خیلی تخصصی کار میکنیم کشور روسیه می باشد

 3. Avatar حلما گفت:

  سلام

  من میخوام ارشد هوافضا بخونم تو ایران ولی سنم اون موقع حدود ۴۳ میشه
  ایا با این شرایط برای دکتری خارج از کشور میشه اپلای کرد؟

  ممنون میشم جواب بدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021