لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مهندسی مکانیک در خارج از کشور

مهندسی مکانیک در خارج از کشور

مهندسی مکانیک در خارج از کشور : رشته ی مهندسی مکانیک که به عنوان مادر رشته های مهندسی از آن یاد می شود،  یکی از رشته های بسیار قدیمی و گسترده در میان علوم مهندسی می باشد که دانشجویان زیادی مشتاق به تحصیل و کسب تخصص و تجربه در این زمینه می باشند.

مهندسی مکانیک در خارج از کشور

مهندسی مکانیک در خارج از کشور در دانشگاههای متفاوت کشورهای مختلف نیز، مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار گرفته است.

کشورهایی مانند کانادا، ایتالیا و آمریکا این رشته ی تحصیلی را در دانشگاه های مختلف خود ارائه می دهند و وجه تمایز آن ها با سایر مراکز آموزش علمی سراسر دنیا در این رشته این است که، به طور خاص به دلایلی مانند انطباق با استانداردهای علمی به روز در دنیا، سطح بالای کیفیت آموزشی، استفاده از اساتید بسیار مجرب و معتبر برای تدریس دروس آنی رشته و در نهایت آموزش مهندسی حرفه ای و تمام عیار با بکارگیری سییستم های مختلف علمی ، برای ارائه دادن این رشته در تمام دنیا سرآمد شده اند.

تحصیل مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسی مکانیک در خارج از کشور ، این رشته یکی از گسترده ترین رشته های مهندسی در این کشور می باشد که بخش های غربی آن کشور به دلیل کثرت کارخانه ها و صنایع نفتی و گازی در آن ها، تقاضای زیادی برای جذب دانشجویان فارغ التحصیل این رشته و یا به اصطلاح، مهندسین مکانیک دارد.

سالانه ۳۰۰۰ مهندس مکانیک از ۳۹ دوره ی ارائه شده ی این کشور برای دوره ی لیسانس و ۲۳ دوره برای مقطع فوق لیسانس، از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند. همین طور دوره های تحصیلات تکمیلی مهندسی مکانیک در کانادا شامل) ارشد مهندسی (MEng) ، ارشد علوم کاربردی (MASc)و دکتری می شود.

برای تحصیل در مهندسی مکانیک کانادا، دانشجو علاوه بر مدارک تحصیلی مورد نیاز باید مدرک آیلتس ۶٫۵ را نیز داشته باشد.

ادامه تحصیل مهندسی مکانیک در آمریکا

مهندسی مکانیک در خارج از کشور، دانشگاه های آمریکا رشته ی مهندسی مکانیک را در اکثر دانشکده های مهندسی خود با قدرت هر چه تمام علمی ارائه می دهند که همین کار باعث جذب بیش از پیش دانشجوی مهندسی به تحصیل در دانشگاه های این کشور شده است. شهریه ی دانشگاه برای تحصیل در این رشته به نسبت محل تحصیل انتخابی متفاوت خواهد بود.

دانشگاه ه پوردو با رتبه ی ۱۷ جهانی و نیز دانشگاه های لس آنجلس-  کالیفرنیا – با قرار گرفتن در جایگاه ۱۹ دنیا، علاوه بر دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین که رتبه ی۲۳ جهانی را در زمینه ی این رشته دارد، از جمله مراکز سرآمد علمی این کشور برای تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک می باشند.

تحصیل مهندسی مکانیک در ایتالیا

مهندسی مکانیک در خارج از کشور، رشته ی مهندسی مکانیک در کشور ایتالیا به خصوص در دانشگاه تورین این کشور، به صورت آموزش های حرفه ای در زمینه ی این رشته دنبال می شود، که دانشجو با تحصیل در این دانشگاه می تواند با داشتن تخصص در این زمینه، خود را هر چه بیشتر به هدف بلند مدتش نزدیک کند.

مدت زمان تحصیل در این رشته ۳۶ ماه، آن هم به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تعریف شده است که دانشجو باید بابت آن مبلغ ۲۰۰۰ دلار را به عنوان شهریه ی سالانه، به دانشگاه پرداخت نماید.

 

 

 

 

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021