لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مهندسی صنایع در آلمان و کانادا

مهندسی صنایع در خارج از کشور

مهندسی صنایع در خارج از کشور

مهندسی صنایع شاخه ای از علم مهندسی است که با استفاده از علوم ریاضی، اقتصاد و مدیریت، در پی بهبود سیستم های تولیدی، سازمان ها و فرآیندها است.
علم مهندسی صنایع اولین بار توسط فدریک تیلور بصورت دانشگاهی و علمی بکار برده شد.

مهندسی صنایع در خارج از کشور

مهندسی صنایع در خارج از کشور این رشته ابتدا به عنوان شاخه ای از مهند سی مکانیک بوده است تا اینکه دانشگاه پنسیلوانیا اولین دپارتمان مهندسی صنایع را تاسیس نمود و این رشته را مستقل کرد.

امروزه دانشجویان زیادی مشغول به تحصیل در رشته ی مهندسی صنایع در خارج از کشور می باشند، کشورهای زیادی در تمام دنیا این رشته را در مراکز دانشگاهی خود ارائه می دهند و اما در عین حال تحصیل در این رشته در کشور آمریکا و کانادا و اسپانیا و آلمان به صورت تخصصی و بسیار قدرتمند از لحاظ علمی مورد آموزش قرار می گیرد.

مهندسی صنایع در آمریکا

در رابطه با مهندسی صنایع در خارج از کشور، بزرگترین انجمن مهندسی صنایع در آمریکا قرار گرفته است و در رده های بعد آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه پوردو در همین رشته، مرکز تحقیقات دانشگاه کلمبی و MIT، مرکز تحقیقات مهندسی صنایع دانشگاه بوفالو، مرکز تحقیقات دانشگاه Arkansas ، از مهمترین مراکز پژوهشی مهندسی صنایع در خارج از کشور موجود در آمریکا می باشند.

فازغ التحصیلان این رشته در آمریکا به دلیل تخصصی که در تمام صنایع پیدا می کنند، در هر کدام از صنایعی که مایل باشند می توانند مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان این رشته طبق آخرین آمار در آمریکا ۲۰۳۰۰۰ شغل را به خود اختصاص داده اند و از درآمد بالایی برخوردارند. در میان آن ها مهندسین صنایع خودرو سازی یشترین درآمد را دارند.

مهندسی صنایع در اسپانیا

این گرایش از مهندسی یکی از سخت ترین مهندسی ها در اسپانیا است که ترکیبی از رشته ی مکانیک و برق می باشد. برای ادامه ی تحصیل در این رشته بر خلاف ایران، دروسی مانند کنترل کیفیت، اقتصاد مهندسی ، مهندسی پروژه و … تدریس نمی شوند. رشته ی مهندسی صنایع در اسپانیا، به شدت رشته ای تحت تاثیر مکانیک بوده و دروس پایه ای آن را دروس ریاضیات و فیزیک رشته مهندسی مکانیک تشکیل می دهند.

دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی صنایع در خارج از کشور، در کشور اسپانیا ، چنانچه در درسی نمره قبولی کسب نکنند ، دیگر این درس برایشان ارائه نشده و باید دوباره آن را در ماه سپتامبر یا ژوئن امتحان بدهند. اما بعد از فارغ التحصیلی در این رشته می توانند از لحاظ دست یابی به شغل پردرامد آسوده خاطر باشند.

مهندسی صنایع در کانادا

افراد خواهان ادامه ی تحصیل در رشته ی مهندسی صنایع در خارج از کشور، که کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، می توانند در دانشگاه پلی تکنیک مونترال برای دوره ی کارشناسی، دانشگاه ویندزور برای دوره ی کارشناسی، دانشگاه تورنتو برای دوره ی تحصیلات تکمیلی و کارشناسی، دانشگاه رابرشون برای تمام دوره ها، دانشگاه دالهاوزی برای دوره ی تحصیلات تکمیلی، دانشگاه کنکوردیا برای دوره ی تحصیلات تکمیلی، دانشگاه رجینا برای تحصیلات تکمیلی، بهترین آموزش ها را در آن کشور دریافت نمایند.

برای تحصیل در این رشته در کشور کانادا ۲۱ دوره در کارشناسی و ۱۴ دوره در مقطع ارشد ارائه می شود. دانشجویانی که برای تحصیل در دوره ی لیسانس این رشته در کانادا داوطبند باید در دروس حسابان، ریاضی، و فیزیک، مثلثات و … تبحر زیادی داشته باشند.

دوره های تحصیلات تکمیلی این رشته در کشور مذکور، شامل کارشناسی ارشد علوم کاربردی، ارشد مهندسی و دکتری می شود. دانشجویانی که با مدارک تحصیلات تکمیلی در رشته ی مهندسی صنایع فارغ التحصیل می شوند، می توانند در دانشگاه و کالج های کانادا به تدریس مشغول شده و در طرح های تحقیقاتی مشارکت کنند.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021