لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند

مشاهده اطلاعات کامل هلند

مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند
مهم ترین شرایط تحصیلی در هلندReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Apr 5Rating: 5.0مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند - شرایط تحصیلی در هلند و مزایای آن - مشاوره تحصیل در هلندمهم ترین شرایط تحصیلی در هلند - یکی از کشورهای توسعه یافته و ثروتمند در اروپا و جهان است که به دلیل داشتن دانشگاه‌های با کیفیت و سطح بالا و جو آرامی که در این کشور حاکم است همواره یکی از گزینه‌های تحصیل در اروپا برای دانشجویان ایرانی محسوب می‌شود. در این مقاله تلاش می‌کنیم اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد شرایط.مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند

کشور هلند کشوری است که عضو کشور های شینگن است. از این رو تحصیل در آن می تواند برای افراد بسیار سودمند باشد. شما با داشتن ویزای تحصیلی هلند می توانید به 27 کشور دیگر از کشور های عضو شینگن به طور رایگان مسافرت کنید و یا به دانشگاه های دیگر رفته و در آزمون های آن ها شرکت نمایید. علاوه بر  این مزیت بزرگ یکی دیگر از مزیت های تحصیلی در هلند داشتن مراکز علمی بسیار عالی و سطح بالا است. مدارک اخذ شده از دانشگاه های هلند در سراسر دنیا اعتبار دارد. در ادامه در مورد مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند و مزایایی که دارد توضیحات بیشتری خواهیم داد.

تحصیل در هلند

تحصیل در دانشگاه های هلند در  مقاطع مختلف به راحتی امکان پذیر است. تحصیل در مقطع لیسانس در هلند شامل یک دوره ی 4 ساله است. زبان تدریس در این مقطع آلمانی، هلندی و انگلیسی می باشد. در صورتی که مدرک زبان خود را در ایران کسب نکرده باشید می توانید در دوره های زبان آلمانی در هلند شرکت نموده و مدرک خود را دریافت نمایید. شهریه در مقطع لیسانس سالیانه در حدود 7000 تا 11000 یورو است. در این دوره شما اجازه ی 10 ساعت کار را خواهید داشت. تحصیل در دوره ی فوق لیسانس 2 سال است. شهریه ی دوره ی کارشناسی ارشد بین 11000 تا 15000 یورو می باشد و افراد حق کار در حدود 20 ساعت در هفته را دارند. تحصیل دکترای هلند نیز همانند دوره ی قبل با شهریه ای در حدود 11000 تا 15000 یورو در سال است. اما حق کار 30 ساعت در هفته است. امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکترا برای افراد وجود دارد. دانشجویان مقطع دکترا 2000 یورو حقوق دریافت می کنند.

مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند

افرادی که قصد ادامه تحصیل در هلند را دارند باید از مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند مطلع باشند. برای تحصیل در مقطع لیسانس در هلند فرد باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای 12 باشند. همچنین فرد می بایست دارای مدرک آیلتس با نمره ی 6 باشد. در صورت تحصیل به زبان آلمانی می بایست مدرک بی 1 یا بی 2 را داشته باشید. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا علاوه بر داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس فرد باید مدرک پیش دانشگاهی به همراه دیپلم 12 ساله و ریز نمرات را به همراه مدارک دیگر ارائه دهد. داشتن مدرک زبان برای تمامی مقاطع اجباری است.

اعزام دانشجو به هلند

موضوعی که در راستای اعزام دانشجو به هلند باید در نظر گرفت اخذ ویزای تحصیلی هلند است. اخذ ویزای تحصیلی هلند شامل یک سری هزینه ها است که می بایست پرداخت شود. این هزینه ها شامل پرداخت شهریه ی یک ساله، و هزینه ی 500 یورو برای بیمه ی یک سال و هزینه ی مربوط به اقامت است. علاوه بر این ارائه ی مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی نیز لازم است که شامل یک سری مدارک شناسایی به همراه هزینه های مربوطه است. دانشگاه های هلند در هر سال 2 بار پذیرش تحصیلی می کنند. آغاز سال تحصیلی نیز از اوایل سپتامبر می باشد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021