لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند

مشاهده اطلاعات کامل هلند

مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند

کشور هلند کشوری است که عضو کشور های شینگن است. از این رو تحصیل در آن می تواند برای افراد بسیار سودمند باشد. شما با داشتن ویزای تحصیلی هلند می توانید به ۲۷ کشور دیگر از کشور های عضو شینگن به طور رایگان مسافرت کنید و یا به دانشگاه های دیگر رفته و در آزمون های آن ها شرکت نمایید. علاوه بر  این مزیت بزرگ یکی دیگر از مزیت های تحصیلی در هلند داشتن مراکز علمی بسیار عالی و سطح بالا است. مدارک اخذ شده از دانشگاه های هلند در سراسر دنیا اعتبار دارد. در ادامه در مورد مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند و مزایایی که دارد توضیحات بیشتری خواهیم داد.

 

تحصیل در هلند

تحصیل در دانشگاه های هلند در  مقاطع مختلف به راحتی امکان پذیر است. تحصیل در مقطع لیسانس در هلند شامل یک دوره ی ۴ ساله است. زبان تدریس در این مقطع آلمانی، هلندی و انگلیسی می باشد. در صورتی که مدرک زبان خود را در ایران کسب نکرده باشید می توانید در دوره های زبان آلمانی در هلند شرکت نموده و مدرک خود را دریافت نمایید. شهریه در مقطع لیسانس سالیانه در حدود ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو است. در این دوره شما اجازه ی ۱۰ ساعت کار را خواهید داشت. تحصیل در دوره ی فوق لیسانس ۲ سال است. شهریه ی دوره ی کارشناسی ارشد بین ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو می باشد و افراد حق کار در حدود ۲۰ ساعت در هفته را دارند. تحصیل دکترای هلند نیز همانند دوره ی قبل با شهریه ای در حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال است. اما حق کار ۳۰ ساعت در هفته است. امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکترا برای افراد وجود دارد. دانشجویان مقطع دکترا ۲۰۰۰ یورو حقوق دریافت می کنند.علاوه بر این که تحصیل رایگان خواهند داشت.

مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند

افرادی که قصد ادامه تحصیل در هلند را دارند باید از مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند مطلع باشند. برای تحصیل در مقطع لیسانس در هلند فرد باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۲ باشند. همچنین فرد می بایست دارای مدرک آیلتس با نمره ی ۶ باشد. در صورت تحصیل به زبان آلمانی می بایست مدرک بی ۱ یا بی ۲ را داشته باشید. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا علاوه بر داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس فرد باید مدرک پیش دانشگاهی به همراه دیپلم ۱۲ ساله و ریز نمرات را به همراه مدارک دیگر ارائه دهد. داشتن مدرک زبان برای تمامی مقاطع اجباری است.برای مقطع ارشد اکثر دانشگاه ها نیاز به ایلتس ۶/۵ دلرند.

اعزام دانشجو به هلند

موضوعی که در راستای اعزام دانشجو به هلند باید در نظر گرفت اخذ ویزای تحصیلی هلند است. اخذ ویزای تحصیلی هلند شامل یک سری هزینه ها است که می بایست پرداخت شود. این هزینه ها شامل پرداخت شهریه ی یک ساله، و هزینه ی ۵۰۰ یورو برای بیمه ی یک سال و هزینه ی مربوط به اقامت است. علاوه بر این ارائه ی مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی نیز لازم است که شامل یک سری مدارک شناسایی به همراه هزینه های مربوطه است. دانشگاه های هلند در هر سال ۲ بار پذیرش تحصیلی می کنند. آغاز سال تحصیلی نیز از اوایل سپتامبر می باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021