لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

معرفی کشور هلند

مشاهده اطلاعات کامل هلند

مهم ترین شرایط تحصیلی در هلند
معرفی کشور هلندReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 13Rating: 5.0معرفی کشور هلند - زندگی در هلند - شرایط زندگی در کشور هلند - جمعیت هلند - آب و هوای هلندمعرفی کشور هلند , کثر جمعیت هلند مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است. زبان رسمی هلند، هلندی است این زبان شاخه‌ای از زبانهای ژرمن محسوب می‌شود و به آلمانی شباهتهایی دارد. برخی واژگان فرانسوی نیز از دوره‌های تسلط فرانسویان بر این منطقه، در زبان هلندی جذب شده‌اند..معرفی کشور هلند

هلند کشوری کوچک در ناحیه ی اروپای غربی است که بخش اصلی پادشاهی هلند را تشکیل میدهد و با کشور های آلمان و بلژیک همسایه میباشد. پایتخت کشور شهر آمستردام و دومین شهر بزرگ آن روتردام است که به عنوان بزرگترین بندر اروپا شناخته میشود که در ادامه به معرفی کشور هلند میپردازیم.

مذهب

دارای ۱۶٫۵ میلیون نفر با اکثریت دین مسیحی و مذهب پروتستان است ولی تقریبا جمعیتی حدود ۱ میلیون نفر مسلمان هم مقیم این کشور هستند.زبان رسمی مردم این کشور هلندی میباشد ولی بسیاری از مردم به زبان های دیگری از جمله انگلیسی ، آلمانی و فرانسوی و اسپانیایی نیز صحبت میکنند. جالب است بدانیم که جمعیتی بالغ بر ۳۰۰۰۰ فارسی زبان در این کشور سکنی دارند.
هلند به کشور گل لاله و پنیر و آسیاب های بادی و دوچرخه و نیز کشور هنرمندان مشهور است افرادی مانند رامبراند و ون‌گوگ وبسیاری از نقاشان معروف زاده ی این سرزمین هستند.

سیاست در هلند:

کشور هلند در سال ۱۵۸۱ از زیر سلطه ی امپراطوری هابسبورگ بیرون کشیده شد و به استقلال رسید. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است که ملکه با شاه نقش نمادین وحدت ملی را دارد و بیشترین قدرت اجرایی کشور در دست نخست وزیر است . دومجلس اعیان و عوام در کشور هلند وجود دارد که اعضای مجلس عوام مستقیما توسط مردم انتخاب میشوند.
بیش از ۷۰ حزب در این کشور وجود دارند که احزاب سوسیال دموکرات ،حزب سبزها، دموکرات مسیحی،سوسیالیست، و لیبرال از احزاب اصلی فعال در این کشور هستند. که ازآزادی عمل بسیاری برخوردارند. این کشور از اعضای قدیمی اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو) میباشد.

اقتصاد کشور هلند:

کشور هلند از لحاظ اقتصادیعلاوه بر اینکه در تجارت و پرورش گل رتبه ی اول را در دنیا دارد. قطب تولید کننده ی لبنیات هم محسوب میشود. این کشور علی رغم وسعت کمش در زمینه ی تجارت و بانکداری جهانی سهم بزرگ و تعیین کننده ای را دارد.واحد پول کشور مذکور یورو میباشد.نیروی انسانی مشغول به کار در این کشور ۴۹/۷ میلیوننفرو نرخ بیکاری آن ۵/۵درصد میباشد.

نظام آموزشی هلند

آموزش در این کشور از سن ۴ یا ۵ سالگی آغاز شده و دوره ی ابتدایی آنها تا ۱۲ سالگی به طول می انجامد و دانش آموزان از ۱۲ سالگی به بعد تا سن ۱۶ سالگی تحت آموزش در دوره متوسطه قرار میگیرند. تحصیل در هلند در دوره های ابتدایی و متوسطه تحت عنوان آموزش پیش دانشگاهی برای همه ی افراد اجباری میباشد.
تحصیل در دوره ی آموزش عالی در این کشور در دانشگاه ها و مدارس عالی حرفه ای امکان پذیر است . حدود ۱۳ دانشگاه و ۷۵ مدرسه ی عالی در کشور هلند وجود دارد که دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در هلند را دارند باید دیپلمی معادل دیپلم خود کشور را با معدل بالای ۱۲ داشته باشند.

تحصیل در هلند

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی بوده و ۴ سال طول میکشد. اما دانشجویان میتوانند کمتر از دو سال دوره ی فوق لیسانس را به پایان برسانند .دانشجویان مقطع ارشد بایستی مدرک زبان انگلیسی نیز داشته باشند.
در دورهی دکتری دانشجویان بایستی ۴ سال مشغول به تحصیل شوند که داشتن مدرک زبان برای این دوره نیز ضروریست چرا که اغلب دروس به زبان انگلیسی تدریس میشوند. دانشجویان دکتری میتوانند حدور ۳۰ ساعت در هفته کار کنند به علاوه اینکه دولت برای آنها حقوقی را در نظر گرفته است.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021