لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

معرفی کشور بلژیک

مشاهده اطلاعات کامل بلژیک

کشور بلژیک
معرفی کشور بلژیکReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Dec 21Rating: 5.0کشور بلژیک - آشنایی با جغرافیای سیاسی اجتماعی و آموزش کشور بلژیک - لگال اپلایکشور بلژیک یکی از کشورهای توسعه یافته حوزه ی یورو و واقع در مرکز اتحادیه اروپا است که به شکوفایی اقتصادی رسیده است. بیشتر فضای این کشور را فضای سبز تشکیل میدهد و از نظر منابع طبیعی کشوری غنی محسوب میشود..معرفی کشور بلژیک

کشور بلژیک که تا قبل از سال ۱۸۳۰ ملیت مستقل نداشت و جزء کشور های هلند و اسپانیا محسوب می شد اکنون کشوری مستقل و با جمعیت و حکومتداری جداگانه ای است . کشور بلژیک از کشور های بنیانگذار اتحادیه اروپا است که خود در اروپای شمالی قرار دارد و دارای حکومتی سلطنتی است. در همسایگی بلژیک کشور هلند را داریم که از شمال با هم هم مرز هستند همینطور با آلمان از شرق و از جنوب با فرانسه و از جنوب شرق با لوکزامبورگ هم جوار است. پایتخت این کشور سلطنتی شهر بروکسل، پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر کشور بلژیک است. زبان مردم بلژیک هلندی، آلمانی و فرانسوی است. واحد پول این کشور یورو است و نوع حکومت داری کشور بلژیک سلطنتی و به صورت پارلمانی است.

در مورد جمعیت مردم بلژیک

کشور بلژیک یکی از پرجمعیت ترین کشورهای ایالتی است که در هر تقریبا یک مایل حدود ۸۹۰ نفر جمعیت دارد کشور بلژیک بعد از هلند و موناکو در اروپا پرجمعیت ترین و پرتراکم ترین از نظر جمعیت است. از جمله شهر های آن خنت، موون، لیژ، مونز، بروژ، نامور، هسلت، شارلوا، کورتریک، بروکسل و آردنس است که بروکسل از پرتراکم ترین شهرهای آن و شهر آردنس کمترین جمعیت را دارد.

شرایط اقلیمی کشور بلژیک

بلژیک دارای آب و هوای معتدل و خوب است به گونه ای که در فصل تابستان آب و هوایی نسبتا هنک و معتدل دارد در زمستان نیز سردی هوا اذیت کننده نیست و متناسب است. بارندگی های نسبتا خوب و معتدلی دارد. تپه های شنی موجود در کشور بلژیک از شهرت بالایی برخوردار است. در شمال شرقی بلژیک دشت های ساحلی زیبایی به چشم می خورد. در قسمت جنوب شرقی آن یک فلات مرکزی وجود دارد که از مناطق جغرافیایی مهم در بلژیک است. دره های موجود در این منطقه مشهور است و در اطراف آن جلگه هایی قرار دارد که برای کشاورزی این کشور بسیار مناسب است.

رودهای معروفی در کشور بلژیک در جریان است که از جمله ی آن ها رود موز، رود شلدت و رود سامبر است در اطراف آن کوه های آردن و فلات جنگلی وجود دارد که در شمال شرق بلژیک بوده و بسیار دیدنی است.

در مورد اقتصاد بلژیک

کشور بلژیک از جمله کشور هایی است که اقتصاد نسبتا خوب و زنده ای دارد. در بخش صنعتی حرف برای گفتن دارد و در واقع از مهمترین مناطق صنعتی جهان است. بیشتر افرادی که در بلژیک مشغول کار هستند یا در قسمت اعظم صنعت مشغولند و یا در قسمت کشاورزی کشور. بخشی نیز در قسمت خدمات مشغول به کار هستند. صادرات عمده در این کشور اتومبیل، تولیدات غذایی، منسوجات، تولیدات نفتی، آهن و فولاد و الماس پرداخته شده است . صنعت فولادسازی بلژیک رکوردهای اقتصادی زیادی را در کارنامه ی اقتصادی خود دارد.

بار ها و بار ها کشور بلژیک از نظر شاخص توسعه انسانی در رده های برتر در سازمان ملل قرار گرفته است. نرخ بیکاری در این کشور نسبتا پایین است و چیزی حدود ۸ درصد نرخ بیکاری دارد. تورم مهارشده ای در کشور بلژیک می بینیم تورم اقتصادی این کشور با نرخ حدودا ۲ درصد است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت و تحصیل در بلژیک با مشاوران لگال اپلای تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 01 36 29 26 -021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021