لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

معرفی کشور اسلوونی

معرفی کشور اسلوونی

کشور اسلوونی با پایتخت لوبلیانا، در جنوب اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور با جمعیتی حدود دو میلیون و شصت هزار نفری در غرب با ایتالیا، از شمال شرق با مجارستان، از شمال با اتریش، از جنوب شرقی با کرواسی هم جوار است. شهر لوبلیانا که پایتخت کشور اسلوونی است بزرگترین شهر این کشور می باشد و بیشترین جمعیت مردم این کشور در شهر لوبلیانا زندگی می کنند. کشور اسلوونی از اعضای اتحادیه اروپا است که در سازمان ملل متحد نیز عضویت دارد.

اوضاع جغرافیایی و آب و هوایی کشور اسلوونی

کشور اسلوونی با مجاورت رشته کوههای آلپ و دریای ادریاتیک در مرکز قاره اروپا واقع است. کشور اسلوونی دارای آب وهوایی معتدل و متنوع است. مناطق مختلف آن، آب و هوای مخصوص به خود را دارد در قسمت شمالی آن که کوهستانی نیز هست دارای آب و هوایی سرد و در قسمت جنوب و غرب آن آب و هوایی معتدل دارد. زمین حاصلخیز کشور اسلوونی قابلیت زیادی برای کشاورزی دارد. یکی از رودخانه های زیبای کشور اسلوونی که در وسط این کشور جاری است با افزایش آلاینده های صنعتی دچار مشکلات زیست محیطی شده است.

اوضاع سیاسی کشور اسلوونی

کشور اسلوونی توسط نخست وزیر یانیز یانسا رهبری می شود. شخص نخست وزیر، اعضای کابینه را انتصاب می نماید. این کشور دارای مجلس نمایندگان است که دارای ۹۰ عضو است و هر کدام برای دوره های چهارساله انتخاب شده اند. احزاب سیاسی که در حال فعالیت در اسلوونی هستند لیبرال دمکرات، دمکرات اسلوونی، حزب مردم، اسلوونی جدید و سوسیال دمکرات می باشند. کشور اسلوونی در سازمان ملل، شورای اروپا و کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا عضویت دارد.

اوضاع اقتصادی اسلوونی

کشور اسلوونی در بخش کشورهای یوگسلاوی، توسعه یافته ترین کشور است و در حوزه ی کشور های اروپای غربی نیز در زمره صنعتی ترین کشور های این بخش است. اسلوونی در بخش کشاورزی نیز حرف زیادی برای گفتن دارد تا جایی که در پرورش دام و مزارع علوفه، سیب زمینی، گندم، لوبیا، نیشکر و ذرت برجسته است. صنایعی که در کشور اسلوونی در حال پویایی و ارتقا است صنایع آهن و فولاد، نساجی، استخراج زغال سنگ، تجهیزات الکترونیک، خودروسازی، محصولات چوبی و تسلیحات نظامی می باشد. از دیگر منابع درآمد کشور اسلوونی، صنایع دستی و همینطور صنایع گردشگری است.

وضعیت تحصیل در اسلوونی

طول دوره های دانشگاهی در دانشگاههای اسلوونی، به ترتیب کارشناسی ۴ تا ۴ ونیم سال، کارشناسی ارشد ۲ الی ۳ سال و مقطع دکتری با توجه به رشته ی تحصیلی و دانشگاه مورد نظر، ۴ الی ۶ سال است. از شرایط تحصیل در اسلوونی برای مقطع لیسانس ارائه ی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی است به همین ترتیب برای مقاطع بالاتر یعنی فوق لیسانس ارائه ی دانشنامه ی لیسانس به همراه ریز نمرات، برای اقدام به تحصیل در مقطع دکتری ارائه ی مدرک فوق لیسانس بعلاوه ی ریز نمرات الزامی است. لازم به ذکر است که ترجمه ی مدارک و سوابق تحصیلی برای اقدام در مقطع بالاتر ضروری است. پس از فرستادن مدارک و گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر، باید برای گرفتن ویزای تحصیلی آن کشور اقدام کرد.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021