لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

معرفی کشور اسلواکی

معرفی کشور اسلواکی
معرفی کشور اسلواکیReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 24Rating: 5.0معرفی کشور اسلواکی - تحصیل در اسلواکی - هزینه دانشگاههای اسلواکی - ویزای تحصیلی اسلواکیمعرفی کشور اسلواکی : مردم این کشور در ۱۸ ماه مه ۲۰۰۳ در یک همه‌پرسی به پیوستن به این اتحادیه رای مثبت داده‌بودند. یک ماه پیش از پیوستن به اتحادیه اروپا، اسلواکی در ۲۹ مارس ۲۰۰۴، به پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، پیوست. در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۰۷ اسلواکی به حوزه شنگن پیوست که از طریق آن رفت‌وآمد آزاد بین اسلواکی و کشورهای....معرفی کشور اسلواکی

معرفی کشور اسلواکی در این متن شامل موارد زیادی می باشد. کشور اسلواکی کشوری خشک است که واقع در اروپای مرکزی می باشد. از نظر جمعیت مردم در این کشور به گونه ای می باشد که دارای 5.4 میلیون نفر جمعیت می باشد. پایتخت کشور اسلواکی شهر بزرگ و معروف براتیسلاوا است. واحد پول کشور اسلواکی مانند تعدادی از کشور های اروپایی یورو می باشد.

از نظر همسایگانی که این کشور را احاطه کرده اند به این صورت می باشد که این کشور از طرف غرب خود با جمهوری چک و اتریش احاطه می شود. کشور لهستان نیز در قسمت شمالی کشور اسلواکی قرار گرفته است. کشور اسلواکی از ناحیه ی شرقی نیز با کشور اکراین و از جنوب با کشور مجارستان هم مرز می باشد.

در موضوع معرفی کشور اسلواکی به این موضوع نیز باید پرداخت که این کشور همراه با کشور هایی نظیر اسلوونی، استونی، لتونی و لیتوانی جزو کشور هایی می باشند که عضو کمونیست سابق بوده اند. در حال حاضر کشور اسلواکی به همراه تعدادی از کشور های اروپایی هم زمان عضو اتحادیه ی اروپا به همراه منطقه ی یورو و منطقه ی شینگن می باشد.

معرفی کشور اسلواکی از نظر تابعیت مردمی

کشور اسلواکی با توجه به جمعیت گفته شده به گونه ای می باشد که در آن 81 درصد از مردم کشور اسلواکی از جمع اسلواکی تباران و 8.5 در صد از مردم این کشور از طایفه ی مجاری تباران و تنها دو درصد از مردم نیز از روما یا کولیان تشکیل شده اند.
معرفی کشور اسلواکی از نظر دینی به گونه ای می باشد که 13 در صد از مردم این کشور ادعای بی دینی می کنند. 10 در صد از مردم کشور اسلواکی نیز به گفته ی خود دین و مذهب خاصی را دارا نیستند. باقی مردم در این کشور تابع دین مسیحیت می باشند که بیشتر ان ها نیز پیرو شاخه کاتولیک رومی این مذهب می باشند.

اوضاع اقتصادی کشور اسلواکی

کشور اسلواکی دارای اقتصادی وابسته به کشور آلمان می باشد. شرایط اقتصادی در این کشور به گونه ای می باشد که بیشتر حول تولیدات خودرو و قطعات ماشین و الکترونیکی می چرخد و در واقع این موضوع محرک اقتصاد کشور اسلواکی به شمار می آید.
معرفی کشور اسلواکی از نظر منابع طبیعی به این گونه می باشد که این کشور دارای منابعی مهم شامل زغال سنگ، اوره اهن، مس و منگنز و… است

نژاد مردم اسلواکی

قومیت مردم در کشور اسلواکی به گونه ای می باشد که بیشتر جمعیت مردم این کشور اسلواک هستند. بزرگ ترین اقوام موجود در کشور اسلواکی مجارها می باشند . طبق آخرین سر شماری که انجام گرفته است حدود 1.7 در صد از مردم را کولی ها تشکیل می دهند. باقی قومیت ها در این کشور شامل 1 در صد روسی و اکراینی و 1.8 درصد از آنها را سایر گروه ها شامل می شوند.
زبان کشور اسلواکی بیشتر به زبان چکی شبیه است. به گونه ای که افرادی که یکی از این زبان ها را بیاموزد به راحتی می تواند زبان دیگری را صحبت کند.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021