لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

معرفی کشور آمریکا

مشاهده اطلاعات کامل آمریکا

تحصیل 11 هزار ایرانی در امریکا
معرفی کشور آمریکاReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Jan 4Rating: 5.0کشور آمریکا - هزینه تحصیل در امریکا پزشکی-چطور در آمریکا تحصیل کنم-ویزای دانشجویی-لیگال.معرفی کشور آمریکا

ایالت متحده آمریکا واقع در نیمکره غربی زمین می باشد. کشور آمریکا از نظر وسعت بعد از روسیه و کانادا سومین کشور پهناور دنیاست. کشور امریکا از جانب شمال با کانادا از جنوب با مکزیک از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. پایتخت این کشور شهر واشنگتن است که جزء هیج یک از ایالات ۵۰ گانه ای که عمدتا به صورت خود گردان اداره می شوند، نبوده و در ایالت خودمختار کلمبیا واقع شده است.
کشور آمریکا حدود۹۸۲۶۶۳۰ کیلومتر مربع وسعت داردو دارای ۳۱۶۱۵۸۶۹۱ نفر جمعیت می باشد که نرخ امید به زندگی در میان مردان ۷۵ سال و در زنان ۸۱ می باشد. شهر های شیکاگو، نیویورک و لس آنجلس در زمره کلان شهر های کشور قرار گرفته اند.
از نظر تنوع نژادی متنوع ترین کشور در سطح دنیاست که طبق آماری مرتبط به سال ۲۰۱۳ تنوع نژادی در این سرزمین به شرح:
سفیدها: ۸۱٪، سیاهان (آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار): ۱۲٫۹٪، آسیایی‌ها: ۴٫۲٪، سرخ‌پوستان آمریکایی: ۱٪
بومیان هاوایی و جزایر پاسفیک: ۰٫۲٪ می باشند.

زبان مردم کشور آمریکا

آمریکا زبان رسمی ندارد ولی با این وجود زبان انگلیسی آلمانی به عنوان یک زبان رسمی در این منطقه پذیرفته شده است. که تقریبا تمام فعالیت های رسمی خود رابه این زبان انجام می دهند و تسلط بر زبان انگلیسی پیش شرط ورود به این کشور محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی از افراد از طریق ثبت نام در لاتاری به آمریکا مهاجرت می کنند که اصطلاحا به این پدیده گرین کارت گفته می شود.

اوضاع سیاسی امریکا

نظام حکومتی در آمریکا جمهوری فدرال می باشد. این کشور علاوه بر اینکه به عنوان بنیانگذار پیمان ناتو شناخته شده حضور در شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان عضو دائم و پیمان آتلانتیک شمالی‌، سازمان کشورهای امریکایی، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، گروه هفت، قرارداد تجارت آزاد امریکای شمالی، آنزوس از دیگر عضویت های این کشور در مجامع جهانی محسوب می شود.
تامین امنیت این کشور بزرگ در وهله اول به عهده پلیس های محلی است که در برخی از موارد ضرورت ارگان هایی مثل اف بی آی و نیز مارشال ها وارد عمل می شوند.

نیرو های مسلح آمریکا به طور کلی به ۵ گروه نیروی زمینی، هوایی ، دریایی، تفنگدار دریایی و گارد ساحلی تقسیم می شوند.

نظام آموزشی در امریکا

۹۹ درصد مردم کشور آمریکا دارای سواد پایه هستند. سن تحصیل اجباری ۷ تا ۱۶ سال است. در این کشور تحصیلات ابتدایی و متوسطه کاملا رایگان بوده و دولت این هزینه ها را تقبل می کند و در مراحل بعدی آموزشی با دادن وام های کم بهره، کمک ها ی بلا عوض، انجام بورسیه های تحصیلی دانشجویان را در پرداخت هرینه های تحصیلی شان همراهی می کند. از جمله کهن ترین مراکز آموزش عالی آمریکا دانشگاههای هاروارد، ویلیام اند ماری، پرینستون، کلمبیا، پنیسیلوانیا می باشند.

دین مردم آمریکا

کشور مذکور کشوری سکولار می باشد که تمامی ادیان و مذاهب در آن آزتد است و دولتمردان نسبت به همه مذاهب بی طرف هستند به طوری که می توان گفت که تقریبا هیچ محدودیتی برای پیروان مذاهب مختلف اعمال نمی شود. تضمین این آزادی ادیان و مذاهب هم قانون اساسی این کشور است.

اقتصاد کشور آمریکا

اقتصاد آمریکا از نوع سرمایه داری انحصاری است. از نظر حجم مبادلات بزرگترین وارد کننده و بعد از چین و آلمان سومین صادر کننده بزرگ دنیا شناخته می شود.
بخش بهداشت و خدمات اجتماعی تشکیل دهنده بزرگترین بخش اشتغال در آمریکاست و جالب توجه است که مردم امریکا آمار بیشترین تعداد روزهای کاری در سال را به خود اختصاص داده اند.

هنر و ورزش در امریکا

بیسبال ورزش ملی این کشور است که در مرتبه بعد از آن به فوتبال آمریکایی، بسکتبال و هاکی روی یخ به عنوان ورزش های ملی این کشور می توان اشاره کرد.
در زمینه هنری، صنعت فیلم سازی و سینمای آمریکا به مرکزیت هالیوود در شهر لس آنجلس ۳۵ درصد کل تولیدات صنعت فیلم سازی جهان را به خود اختصاص داده‌ است. نیز از سبکهای موسیقی آمریکایی می توان به سبک های جاز، بلوز، هیپ هاپ و کانتری اشاره کرد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021