لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

معرفی دانشگاه های فنلاند

دانشگاه های فنلاند

کشور فنلاند از جمله کشور هایی است که به خاطر کیفیت بالای سیستم آموزشی و مزایا و تسهیلاتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد و از همه مهمتر به دلیل امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های فنلاند، مقصد بسیاری از مهاجران است. برای اینکه بیشتر و بهتر با هر کدام از دانشگاه های فنلاند اشنا شوید توجه شما را به معرفی تعدادی از دانشگاههای این کشور جلب می کنیم. برای آشنای با شرایط تحصیل در فنلاند به باقی مطالب رجوع کنید.

 

معرفی دانشگاه هلسینکی University of Helsinki

اولین دانشگاه از مجموعه دانشگاه های فنلاند که می خواهیم به معرفی آن بپردازیم دانشگاه هلسینکی است که جزء صد دانشگاه برتر جهان به حساب می اید. این دانشگاه در سال ۱۶۴۰ در شهر تورکوی فنلاند تاسیس شده و بعد ها در سال ۱۸۲۹ به شهر هلسینکی منتقل شده و به اسم همین شهر تغییر نام یافته است. اخرین اماری که از جمعیت این دانشگاه موجود است مربوط به سال ۲۰۱۵ است که جمعیتی بالغ بر ۳۴۸۳۳ دانشجو داشته و در ۶۰۸۶ رشته ی تحصیلی در حال فعالیت است. حدود ۴۶۸۲ دانشجو در دانشگاه هلسینکی در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده است که از جمله ی آن دانشکده هنر- دانشکده داروسازی- دانشکده الهیات- دانشکده دامپزشکی- دانشکده علوم اجتماعی – دانشکده علوم رفتاری- دانشکده حقوق- دانشکده پزشکی- دانشکده علوم زیستی- دانشکده کشاورزی و جنگلداری می باشد. حدود ۲۲ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی به خود اختصاص داده اند. مقطع دکتری در این دانشگاه علاقه مندان زیادی دارد و رشته های بسیاری در این دانشگاه در مقطع دکتری در حال فعالیت و ارائه ی مدرک هستند.

 

معرفی دانشگاه فنلاند شرقی

یکی دیگر از دانشگاه های فنلاند ، دانشگاه فنلاند شرقی می باشد که متشکل از دو دانشگاه کووپیو و یوینسو می باشد دارای سه پردیس دانشگاهی است که هر کدام در زمره ی یک دانشگاه محسوب می شود.

 

پردیس دانشگاهی یونسو: شاید بتوان گفت که بزرگترین امتیاز این دانشگاه دادن کمک هزینه هایی به دانشجویان حین تحصیل است. این پردیس دانشگاهی در شهر یوینسوی فنلاند که جمعیتی هشتاد هزار نفری دارد واقع است.

 

پردیس دانشگاهی کووپیو: این پردیس دانشگاهی نیز در شهری به نام کووپیو واقع است که جمعیتی ۱۰۵۰۰۰ نفری دارد. این شهر شهر ارام و زیبایی است و هر سال جشنواره های بسیاری در آن برپا می شود.

 

پردیس دانشگاهی ساوونلینا: این پردیس دانشگاهیی نیز در شهری به اسم ساونلینا می باشد و حدود ۳۶۰۰۰ نفر جمعیت دارد. بزرگترین دریاچه ی فنلاند به نام دریاچه سایما در این شهر قرار دارد. دانشگاه فنلاند شرقی در بیش از صد رشته ی دانشگاهی در چهار دانشکده در حال ازائه ی خدمات است دانشکده های آن عبارتند از: دانشکده علوم و جنگلداری- دانشکده علوم بهداشت- دانشکده فلسفه- دانشکده علوم اجتماعی و مطالعات کسب و کار

 

معرفی دانشگاه تامپر

دانشگاه تامپر در شهر تامپر واقع شده است که البته این دانشگاه قبلا در شهر هلسینکی بوده و در سال ۱۹۶۰ میلادی به این شهر انتقال یافته است. این دانشگاه از دانشکده های مدیریت- دانشکده اموزش پرورش- دانشکده پزشکی- دانشکده علوم بهداشت- دانشکده رسانه و تاتر- دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی- دانشکده زبان و ترجمه و ادبیات تشکیل شده است.

 

معرفی دانشگاه تورکو

دانشگاه تورکو که در شهر تورکوی فنلاند واقع شده است دارای دانشکده های علوم انسانی- دانشکده حقوق- دانشکده علوم اجتماعی- دانشکده ریاضی و علوم طبیعی و یک مدرسه ی اقتصاد می باشد که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پدذیرد.

 

معرفی دانشگاه اولو

دانشگاه ۱۶ هزار نفری اولو در شهر اولوی فنلاند که در شمال این کشور واقع شده، وجود دارد. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاههای فنلاند به حساب می اید که دانشکده های بیوشیمی- پزشکی- علوم انسانی- مهندسی برق- فنی و مهندسی و یک مدرسه ی کسب و کار در آن درحال فعالیت می باشند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021