لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان در چند سال اخیر بسیار پر طرفدار بوده است. این کشور از شرایط تحصیلی خوبی برخوردار است. سیستم آموزشی حاکم در این کشور به گونه ای است که افراد زیادی در آن مشغول به تحصیل اند چرا که دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی برخوردار بوده و  مدارک اخذ شده از آن ها بسیار معتبر است. در مطلب زیر مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان خدمتتان ارائه می دهیم.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به عنوان ویزای شینگن

به دلیل عضویت این کشور در کشور های اتحادیه ی اروپا با اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان به راحتی می توانید بدون ویزا به سایر کشور های اروپایی سفر کنید. این سفر به گونه ای است که هزینه های آن تقریبا رایگان است. در دست داشتن ویزای تحصیلی مجارستان همچنین به دانشجو این امکان را می دهد تا در دانشگاه های کشور های دیگر حضور داشته باشد و یا در آزمون های آن ها و مصاحبه ها شرکت کند. بنابراین اخذ ویزای تحصیلی مجارستان  دارای مزایای فراوانی است که هر فردی می تواند با اخذ آن از این مزایا بهره مند گردد.بالا بودن شانس ویزای تحصیلی همچنین پذیرش از کالج های زبان از نکات جذاب دیگر کشور مجارستان است.

 

ویزای-تحصیلی-مجارستان

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

از مراحل اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شما در ابتدا باید همراه با مدارک مورد نیاز به سفارت مجارستان مراجعه کرده و با دریافت وقت قبلی در مصاحبه حضوری موفقیت آمیز داشته باشید. مدارک مورد نیاز دریافت ویزا به صورت زیر است:

 1. ترجمه ی اصلی مدرک دیپلم دبیرستان به همراه ریز نمرات
 2. ترجمه ی رسمی ریز نمرات ۳ سال دبیرستان
 3. ارائه حساب بانکی دانشجو به همراه موجودی ۱۰۰۰۰ یورو
 4. ارائه ی سند ملکی به نام پدر، مادر و یا دانشجو
 5. بیمه ی مسافرتی
 6. ارائه ی پاسپورتی معتبر که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
 7. تایید کالج مبنی بر پرداخت شهریه توسط دانشجو
 8. رزرو خوابگاه به مدت یک ماه که این امر توسط دفتر تهران هماهنگ می شود.

مراحل-اخذ-ویزای-تحصیلی-مجارستان

نکاتی مهم در مورد دریافت ویزای مجارستان

 1. مدارک گفته شده می بایست توسط خود دانشجو ارائه گردد . علاوه بر مدارک ذکر شده چندین مدرک دیگر مورد نیاز است که می بایست توسط دفتر تهران تهیه و ارائه شود.
 2. با توجه به شمار زیاد متقاضیان و شرایط روز به روز کشور های مختلف مدارک بالا می بایست به صورت تکمیل شده ارائه شود در غیر این صورت شما ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید و دریافت ویزای شما به طولانی مدت بی انجامد.
 3. کشور مجارستان به دلیل عضویت در محدوده ی شینگن برای ویزا محدودیت های قوانینی خاص خود را داشته و دریافت ویزای تحصیلی اندکی سخت است.
 4. مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی مجارستان در حدود ۴ تا ۶ هفته به طول می انجامد.

علاوه بر موارد فوق دانشجو می بایست در صورت موفقیت دریافت ویزای تحصیلی پس از یک ماه اقدام به دریافت اقامت دانشجویی در این کشور نمایند که به این منظور می بایست به دفتر اتباع خارجی مراجعه نمایند و محل تحصیل خود را بگویند.که تمامی این خدما از طرف موسسه برای شما انجام پذیر است.

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل در مجارستان امکان تحصیل در دوره لیسانس را دارند. دوره تحصیل در مقطع لیسانس معمولا ۳ ساله می باشد. مجارستان دوره های آمادگی برای ورود به مقطع لیسانس ارائه می دهد که امکان ثبت نام در آن ها نیز وجود دارد و می تواند امکان تحصیل در مقطع لیسانس را تضمین کند.

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مطالعات دامپزشکی و مهندسی از محبوب ترین زمینه هایی است که برای خارجی ها در بوداپست امکان تحصیل وجود دارد. طیف وسیعی از گزینه های دیگر از جمله بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مطالعات بین الملل، علوم محیطی و هنرهای تجسمی نیز وجود دارد.

برای تحصیل در رشته های شاخه پزشکی شما باید آزمون ورودی دهید. برای تحصیل پزشکی در مجارستان شما می توانید در کشور مجارستان دوره پیش پزشکی را بگذرانید و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید. متقاضایان تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون آلمان، اتریش و انگلستان نیز می توانند در کشور مجارستان دوره پیش پزشکی را بگذراند و سپس در کشور مورد نظر خود در آزمون ورودی شرکت نمایند. 

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع فوق لیسانس

اگر تصمیم به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های مجارستان را دارید، باید مدارکی را که دانشگاه درخواست می کند فراهم کنید. معمولا اطلاعاتی همچون اطلاعات هویتی، مدارک تحصیلی قبلی، اطلاعات مالی و انگیزه نامه شخصی درخواست می شود. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارید باید مدرک زبان نیز ارائه دهید. معمولا سطح مورد نیاز برای زبان توسط دانشگاه اعلام می شود، اما مدرک زبان باید حداقل در دو سال اخیر کسب شده باشد. اگر مهارت کافی برای زبان نداشته باشید می توانید در دوره های آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کنید. دوره تحصیل فوق لیسانس ۲ ساله می باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در مقطع دکترا

دوره تحصیل در مقطع دکترا معمولا ۴ ساله می باشد. تحصیل دکترا در مجارستان یک ترکیب نوآورانه از آموزش آکادمیک و تحقیقات آکادمیک است که در طیف گسترده ای به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همه این ها باعث می شود مجارستان برای گذران تحصیلات تکمیلی، بسیار عالی باشد. سیستم آموزش عالی مجارستان علاوه بر دانشگاه های جامع، شامل تعدادی از موسسات با تمرکز بر رشته های خاص مانند کشاورزی، هنر، اقتصاد و مهندسی نیز می باشد که برای تحقیقات دکترای تخصصی مناسب می باشد.

هیچ سرویس متمرکزی برای درخواست پذیرش تحصیل دکترا در مجارستان وجود ندارد. در عوض شما باید مستقیما به یک دانشگاه برای پذیرش دکترا درخواست دهید. تمام متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. بر خلاف برخی از کشورها، این یک الزام قانونی است. هر دانشگاه ممکن است معیارهای دیگری نیز برای ارزیابی شما داشته باشد، که توسط آن دانشگاه اعلام می شود. این معیار ها می تواند شامل میزان مرتبط بودن مدارک تحصیلی شما با رشته درخواستی شما و همچنین سنجش کیفیت مدارک و اسناد ارائه شده باشد. در صورتی که بتوانید تایید یک استاد راهنما را بگیرید می توانید از دانشگاه های مجارستان پذیرش بگیرید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان اقدام نمایید.

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های مجارستان بدون مدرک زبان نمی توانید اقدام کنید. در دانشگاه های انگلیسی زبان باید مدرک زبان آیلتس یا تافل ارائه دهید. هر دانشگاه ممکن است نمره متفاوتی از شما درخواست کند. بسیاری از دانشگاه ها حداقل مدرک آیلتس ۵ درخواست می کنند. به زبان های دیگری از جمله آلمانی نیز می توانید در مجارستان تحصیل کنید که باید متناسب با آن مدرک زبان ارائه دهید. در زیر نمره مدرک زبان برای تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور مجارستان ذکر شده است.

در مقطع لیسانس:

نمره آیلتس ۵ تا ۶

نمره تافل ۶۰ تا ۸۰

در مقطع فوق لیسانس:

نمره آیلتس ۵٫۵ تا ۶٫۵

نمره تافل ۷۰ تا ۹۰

پیش از درخواست دریافت ویزای تحصیلی مجارستان، باید از دانشگاهی در کشور مجارستان پذیرش گرفته باشید، بنابراین شناخت دانشگاه ها در این کشور اهمیت دارد. دانشگاه های پوداپست و دبرسن، از دانشگاه های معروف مجارستان هستند، که توضیح مختصری در مورد آن ها ارائه می شود.

 • دانشگاه پوداپست

  تحصیلات در مقاطع عالی و دوره های تخصصی در زمینه ارتباطات و علوم بازرگانی ارائه می دهد، که در سطح استانداردهای اتحادیه اروپا و دنیا می باشد.

  هزنیه های زندگی در بوداپست مقرون به صرفه است.

  متخصصین حرفه ای بازرگانی در این دانشگاه تدریس می کنند.

  در رنک جهانی رتبه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ را دارا می باشد.

 • دانشگاه دبرسن

  یکی از پنج دانشگاه تحقیقاتی در مجارستان است که بیش از ۲۹،۰۰۰ دانشجو، از جمله ۷،۷۴۱ دانشجوی بین المللی از بیش از ۸۰ کشور در اختیار دارند.

  مطالعات کامل به زبان انگلیسی را در کلیه پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و همچنین علوم طبیعی، فناوری اطلاعات، مهندسی، هنر، اقتصاد و مدیریت بازرگانی ارائه می دهد.

  یکی از معتبرترین دانشگاه های مجارستان است.

  در سال ۱۵۳۸ تاسیس شده و نقشی اساسی در پایه ریزی آموزش و پرورش و فرهنگ مجارستان داشته است

  در رنک جهانی رتبه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ را دارا می باشد.

  تحصیل در مجارستان

  امروزه مجارستان در بین افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، بسیار پرطرفدار است. از جمله دلایلی که بسیاری از دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند میتوان به این نکته اشاره کرد که در مجارستان دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. تحصیل در اکثر کشورهای اروپایی دانشجویان را با دغدغه ای چون یادگیری زبان سوم مواجه میسازد اما مجارستان دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه میدهد که یکی از نکات مثبت بر افزایش جذابیت دانشگاه های این کشور است. اما برترین دانشگاه های مجارستان در سال جدید عبارتند از:

  دانشگاهرتبه بندی تایمز ۲۰۲۰رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۰
  دانشگاه سملویز۵۰۰-۴۰۱
  دانشگاه اتووس لوراند۸۰۰-۶۰۱۷۰۰-۶۵۱
  دانشگاه دبرسن۱۰۰۰-۸۰۱۶۵۰-۶۰۱
  دانشگاه پکز۱۰۰۰-۸۰۱۷۰۰-۶۵۱
  دانشگاه زگد۱۰۰۰-۸۰۱۵۱۰-۵۰۱
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021