لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش

کشور اتریش کشوری است که به علت مزایای تحصیلی که دارا است طرفداران زیادی دارد. اتریش دانشگاه های بسیاری برای تحصیل در انواع رشته ها دارد، بنابراین شما می توانید در انواع رشته ها در بهترین دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید. در مطلب زیر مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش را برای شما توضیح می دهیم.

 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش

برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور اتریش شما می بایست یک سری مراحل را طی کنید تا موفق به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور شوید. اولین مرحله از مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر کشور اتریش است. برای این منظور شما باید ابتدا از سفارت وقت قبلی بگیرید. این وقت برای مصاحبه و ارائه ی مدارک شما به سفارت ضروری است. شما این کار را می بایست به صورت آنلاین انجام دهید برای این منظور به وب سایت مربوطه مراجعه کرده و یا از طریق تماس تلفنی به سفارت این وقت را تعیین کنید. به دلیل تراکم زیاد درخواست ها شما لازم است مدارک خود را هر چه سریع تر  و به صورت کامل تحویل دهید. در این صورت برای شما یک ویزای ۳ ماهه صادر می شود که پس از اخذ آن می توانید با وارد شدن به اتریش اقدام به درخواست  اقامت یک ساله نمایید.

تحصیل در اتریش

تحصیل در کشور اتریش علاوه بر امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر امکان تحصیل رایگان در این کشور را برای شما فراهم می کند. رتبه دانشگاه های کشور اتریش در میان دانشگاه های موردتایید رتبه ی زیر ۱۰۰ می باشد. هزینه های زندگی در کشور اتریش معمولا از دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. برای تحصیل در کشور اتریش ارائه مدرک زبان ضروری نیست. این مدرک معمولا به انگلیسی می باشد چرا که بیشتر رشته ها در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی ارائه می شوند. همچنین در صورتی که شما مدرک زبان خود را از  ایران کسب نکرده باشید می توانید در دوره های زبان در اتریش شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

 

مراحل-اخذ-ویزای-تحصیلی-اتریش(1)

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش

  1. ارائه فرم درخواست اقامت به همراه دو قطعه عکس پاسپورتی
  2. نامه پذیرش از دانشگاه های اتریش
  3. ارائه نامه تمکن مالی به منظور توانایی مالی
  4. مدرکی دال بر اقامت شما در اتریش، اجاره نامه و یا خوابگاه دانشجویی
  5. مدارک شناسایی به همراه گواهی عدم سوء پیشینه و مدرک ازدواج دانشجو در صورت وجود که این مدارک می بایست به زبان آلمانی ترجمه شده باشد.
  6. ارائه گذرنامه ای معتبر به همراه کپی از تمامی صفحات آن
  7. بیمه مسافرتی
  8. عکس رنگی پاسپورتی و ارائه ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطعی که تحصیل کردید.
  9. پرداخت هزینه کنسولی ۱۲۰ یورو، قابل پرداخت به صورت نقد، هزینه کودکان ۷۵یورو
  10. هزینه تایید مدارک در سفارت ۸۰ یورو نیز می باشد.

تمامی مدارک گفته شده می بایست به صورت کامل ارائه شود. در غیر این صورت در کار شما وقفه ایجاد شده و سفارت مدارک شما را ممکن است تحویل نگرفته و بازگرداند. در صورت کامل بودن مدارک شما، حداقل ۲ ماه به طول می انجامد تا مدارک شما از سفارت اتریش در ایران به اتریش ارسال شده و بررسی شود. وقت سفارت اتریش معمولا ۴ ماهه میباشد و به همین خاطر هر چقدر زودتر اقدام شود به نفع متقاضی خواهد بود.

ویزای دانشجویی اتریش در مقطع کارشناسی

دریافت ویزای دانشجویی اتریش کارشناسی برای دانشجویان و متقاضیان تحت شرایطی امکان پذیر می باشد. سالانه متقاضیان زیادی اقدام به پذیرش در دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی می نمایند. این افراد جهت تحصیل در اتریش باید از سفارت این کشور درخواست ویزای دانشجویی اتریش را داشته باشند .متقاضیانی که در این مقطع  مشغول به تحصیل می شوند باید در نظر داشته باشند که تحصیل ایشان در مقطع لیسانس حدوداً ۳ الی ۴ سال طول می کشد. دانشجویانی که برای تحصیل در این مقطع وارد این کشور می‌شوند باید هزینه ای به میزان ۷٫۰۰۰ الی ۱۵٫۰۰۰ هزار یورو جهت تحصیل خود به دانشگاه مورد نظر پرداخت نماید. البته باید توجه داشت که اتریش از دسته کشورهایی می باشد که تحصیل رایگان را دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. دانشجویانی که از این ویزای دانشجویی اتریش استفاده می نمایند می توانند به صورت پاره وقت (۱۰ الی ۱۵ ساعت در هفته) مشغول به کار شوند.

متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند برای همراهان خود درخواست ویزای همراه داشته باشند و بعد از ورود خود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به اتریش بیاورند. مدارک زبان مورد نیاز برای متقاضیان تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی مدرک ایلتس ۶ و به زبان آلمانی مدرک B1 آلمانی می باشد.

ویزای دانشجویی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

دریافت ویزای دانشجویی اتریش برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از سرتاسر جهان امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که وارد این کشور می شوند باید جهت تحصیل خود زمانی حدودا ۱ الی ۲ سال را در نظر داشته باشند. متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی اتریش باید در ابتدای امر از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نمایند. دریافت پذیرش در دانشگاه های این کشور نیاز به ارائه مدرک کارشناسی و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه می باشد. البته باید توجه داشت که نمره زبان مرود نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در اتریش ایلتس ۶٫۵ می باشد. دانشجویانی که در این کشور اقدام به تحصیل می نمایند حدودا باید مبلغی به ارزش ۱۰،۰۰۰ الی ۱۵،۰۰۰ یورو را برای تحصیل خود مد نظر قرار دهند. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اتریش باید توجه داشته باشند که در حین تحصیل اجازه کار دارند اما این اجازه کار به صورت پاره وقت (۱۵ الی ۲۰ ساعت در هفته) می باشد. متقاضیانی که به منظور تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد وارد این کشور می شوند می توانند درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود داشته باشند.

ویزای دانشجویی اتریش در مقطع دکتری

ویزای دانشجویی اتریش در مقطع دکترا از مواردی می باشد که متقاضیان زیادی درخواست آن را دارد. شما برای دریافت این ویزا باید از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نمایید. برای دریافت پذیرش در دانشگاه های این کشور شما باید یک استاد راهنما یا سوپروایزر تاییدیه داشته باشید. شما برای اینکه بتوانید با یک استاد راهنما ارتباط گرفته و تایدیه از استاد دریافت نمایید باید مواردی همچون مقالات بین المللی ISI و مدرک زبان ایلتس ۷ ارائه دهید. مقتاضیان تحصیل در این مقطع می توانند به راحتی برای تحصیل خود درخواست کمک هزینه تحصیلی و تحصیل رایگان داشته باشند. دانشجویانی که درخواست ویزای دانشجویی اتریش را دارند می توانند در مقطع دکترا به صورت تمام وقت در دانشگاه یا سایر محیط های علمی به کار مشغول شوند. افرادی که درخواست اخذ ویزای دانشجویی اتریش را دارند می توانند برای همراهان خود درخواست ویزای همراه نمایند.
دانشجویانی در این مقطع تحصیلی مشغول به تحصیل می باشند اجازه ورود به بازار کاری را دارند و می توانند به صورت تمام وقت ( ۴۰ ساعت در هفته) مشغول به کار شوند. اصولا افرادی که در این مقطع تحصیلی مشغول تحصیل می باشند امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل از طریق کار در اتریش را به راحتی خواهند داشت.

ویزای تحصیلی اتریش و بررسی ویزای همراه

در امور حقوقی مربوط به مهاجرت، منظور از همراه یعنی همسر و فرزندان تا ۱۸ سال. در زمینه ویزای تحصیلی اتریش و ویزای همراهان، برای دانشجویان این امکان وجود دارد که دانشجویان بتوانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه به خود الحاق دهند. در کشور اتریش الحاق خانواده به دانشجو، به صورت همزمان و به صورت یک جا امکان پذیر نیست و این امر با فاصله انجام می گیرد. مدت زمانی که همراهان می توانند به شخص اصلی الحاق پیدا کنند ۳ الی ۴ ماه بعد از ورود شخص اصلی به اتریش است. در بعضی کشور ها نظیر دانمارک و سوئد، همراهان می توانند همزمان با شخص اصلی و یا نهایتا ۲ هفته پس از ورود شخص اصلی به عنوان همراه وارد شوند که این امر را می توان امتیازی مثبت برای این کشور ها در نظر گرفت که برای خانواده ها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. شایان ذکر است همراه متقاضی اصلی در کشور اتریش اجازه کار کردن و یا اجازه ادامه تحصیل را نیز دارد.

معرفی دانشگاه های برتر اتریش

کسانی که قصد دارند در اتریش تحصیل کنند بهتر است به سراغ دانشگاه های برتر و دولتی این کشور بروند. چرا که دانشگاه های خصوصی اتریش شهریه های بالایی دریافت می کنند و کسانی که از دانشگاه های دولتی و با سطح علمی خوب فارغ التحصیل شوند راحت تر می توانند حین یا پس از تحصیل شغلی در این کشور پیدا کنند. البته در سال ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در اتریش پایین است و حدودا ۳٫۴% می باشد. در نتیجه فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر اتریش که به زبان آلمانی مسلط باشند، به راحتی می توانند با پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی اتریش را تبدیل به ویزای کاری کنند. برخی از بهترین دانشگاه های اتریش عبارت هستند از:

ردیفبهترین دانشگاه های اتریشU.S. News & World Report Ranking 2020
۱University of Vienna۲۰۰
۲Medical University of Graz۳۹۸
۳Medical University of Vienna۲۳۲
۴Medical University of Innsbruck۳۸۸
۵Vienna University of Technology۳۳۱
۶University of Innsbruck۳۱۹
۷Graz University of Technology۶۶۰
۸Karl-Franzens University of Graz۵۷۷
۹Johannes Kepler University Linz۷۸۰
۱۰University of Salzburg۷۹۴
آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021