لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش

مشاهده اطلاعات کامل اتریش

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش

کشور اتریش کشوری است که به علت مزایای تحصیلی که دارا است طرفداران زیادی دارد. اتریش دانشگاه های بسیاری برای تحصیل در انواع رشته ها دارد، بنابراین شما می توانید در انواع رشته ها در بهترین دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید. در مطلب زیر مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش را برای شما توضیح می دهیم.

 

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش

برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور اتریش شما می بایست یک سری مراحل را طی کنید تا موفق به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور شوید. اولین مرحله از مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش، اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر کشور اتریش است. برای این منظور شما باید ابتدا از سفارت وقت قبلی بگیرید. این وقت برای مصاحبه و ارائه ی مدارک شما به سفارت ضروری است. شما این کار را می بایست به صورت آنلاین انجام دهید برای این منظور به وب سایت مربوطه مراجعه کرده و یا از طریق تماس تلفنی به سفارت این وقت را تعیین کنید. به دلیل تراکم زیاد درخواست ها شما لازم است مدارک خود را هر چه سریع تر  و به صورت کامل تحویل دهید. در این صورت برای شما یک ویزای ۳ ماهه صادر می شود که پس از اخذ آن می توانید با وارد شدن به اتریش اقدام به درخواست  اقامت یک ساله نمایید.

 

تحصیل در اتریش

تحصیل در کشور اتریش علاوه بر امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر امکان تحصیل رایگان در این کشور را برای شما فراهم می کند. رتبه دانشگاه های کشور اتریش در میان دانشگاه های موردتایید رتبه ی زیر ۱۰۰ می باشد. هزینه های زندگی در کشور اتریش معمولا از دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. برای تحصیل در کشور اتریش ارائه مدرک زبان ضروری نیست. این مدرک معمولا به انگلیسی می باشد چرا که بیشتر رشته ها در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی ارائه می شوند. همچنین در صورتی که شما مدرک زبان خود را از  ایران کسب نکرده باشید می توانید در دوره های زبان در اتریش شرکت کرده و مدرک خود را اخذ کنید.

 

مراحل-اخذ-ویزای-تحصیلی-اتریش(1)

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش

  1. ارائه فرم درخواست اقامت به همراه دو قطعه عکس پاسپورتی
  2. نامه پذیرش از دانشگاه های اتریش
  3. ارائه نامه تمکن مالی به منظور توانایی مالی
  4. مدرکی دال بر اقامت شما در اتریش، اجاره نامه و یا خوابگاه دانشجویی
  5. مدارک شناسایی به همراه گواهی عدم سوء پیشینه و مدرک ازدواج دانشجو در صورت وجود که این مدارک می بایست به زبان آلمانی ترجمه شده باشد.
  6. ارائه گذرنامه ای معتبر به همراه کپی از تمامی صفحات آن
  7. بیمه مسافرتی
  8. عکس رنگی پاسپورتی و ارائه ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطعی که تحصیل کردید.
  9. پرداخت هزینه کنسولی ۱۲۰ یورو، قابل پرداخت به صورت نقد، هزینه کودکان ۷۵یورو
  10. هزینه تایید مدارک در سفارت ۸۰ یورو نیز می باشد.

تمامی مدارک گفته شده می بایست به صورت کامل ارائه شود. در غیر این صورت در کار شما وقفه ایجاد شده و سفارت مدارک شما را ممکن است تحویل نگرفته و بازگرداند. در صورت کامل بودن مدارک شما، حداقل ۲ ماه به طول می انجامد تا مدارک شما از سفارت اتریش در ایران به اتریش ارسال شده و بررسی شود. وقت سفارت اتریش معمولا ۴ ماهه میباشد و به همین خاطر هر چقدر زودتر اقدام شود به نفع متقاضی خواهد بود.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021