لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

مشاهده اطلاعات کامل آلمان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمانReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Apr 1Rating: 5.0مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان - شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان - لگال اپلایمراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان - کشور آلمان به دلیل جذابیت های زیادی که برای دانشجویان دارد متقاضیان زیادی را برای ویزای تحصیلی در آلمان به خود جذب کرده و افراد با در دست داشتن پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان می توانند با مراجعه به سفارت آلمان در خیابان فردوسی برای گرفتن ویزای دانشجویی آلمان اقدام کنند..مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

کشور آلمان به عنوان کشوری پر طرفدار برای تحصیل شناخته شده است. این کشور از نظام آموزشی بسیار عالی برخوردار بوده و اکثر دانشگاه های موجود در آلمان در میان دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته و سطح علمی بالایی دارند. اما برای تحصیل در کشور آلمان نیاز است تا ویزای تحصیلی  در این کشور را اخذ نمایید. مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان به شرح زیر است:

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

اولین مرحله از مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان تعیین وقت قبلی از سفارت است. در این مرحله فرد می بایست یک سری مدارک را مهیا کرده و تحویل سفارت دهد. این مدارک شامل موارد زیر میباشد:

  1. زندگی نامه
  2. فرم درخواست ویزا
  3. ارائه ی مدرکی مبنی برا پذیرش در یکی از دانشگاه های معتبر آلمان
  4. ارائه ی انگیزه نامه
  5. آمادگی برای مصاحبه ی حضوری در سفارت
  6. سایر مدارک شناسایی
  7. مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات
  8. مدرک زبان
  9. 60 یورو پول نقد
  10. ارائه ی فرم تمکن مالی

وقت درخواست ویزای تحصیلی از سفارت ممکن است مدتی به طول بیانجامد. برای این کار شما ابتدا فرم مربوطه را به صورت اینترنتی پر کرده که پس از این مرحله یک ایمیل به منزله ی تایید فرم شما به شما ارسال می شود. پس از آن شما برای دریافت ایمیل بعدی چند ماهی صبر  کرده تا وقت شما تعیین شود.

تحویل مدارک و مصاحبه

در این مواقع احساس ترس نکنید و با تمرکز کامل وارد شوید. در این روز از یک ساعت قبل در جلوی درب سفارت حضور داشته باشید. پس از گذشت نیم ساعت پاسپورت شما با اطلاعاتی که از قبل تحویل داده اید چک می شود. در صورت مغایرت هر یک از اطلاعات، شما نمی توانید وارد سفارت شوید. در حین ورود به سالن مصاحبه تلفن همراه را می بایست تحویل دهید. مصاحبه ی شما در حدود 15 دقیقه به طول می انجامد که در این مرحله بازرسی مدارک شما، گرفتن اثر انگشت و پرسش سوال های مربوط انجام می گیرد. امکان دارد تعدادی از  سوالاتی که از شما پرسیده می شود به زبان تحصیلی شما باشد مثلا به زبان آلمانی و یا انگلیسی. این سوالات معمولا به صورت زیر است:

هزینه های درخواست ویزای تحصیلی آلمان

شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان می بایست علاوه بر مراحل بالا از  هزینه های مربوط به دریافت ویزا نیز مطلع باشید. هزینه ی مربوط به محاسبه برای دریافت ویزای آلمان در حدود 60 یورو است. این قیمت مربوط به سال 2017 می باشد. هنگام خرید یورو حتما دقت داشته باشید که اسکناس های شما بدون هیچ گونه پارگی و یا خط خوردگی باشند چرا که ممکن است با مشکل رو به رو شده و سفارت این اسکناس ها را از  شما قبول نکند.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021