لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

قوانین آموزشی در استرالیا

مشاهده اطلاعات کامل استرالیا

قوانین آموزشی در استرالیا

قوانین آموزشی در استرالیا

قوانین آموزشی در استرالیا، در هر کشوری با توجه به عوامل متعددی از جمله سیاست، فرهنگ، نوع اجتماع مردم آن و… دسته ای از قوانین و مقررات برای آموزش پرورش در آن جامعه تدوین میشود که معمولا جنبه اجباری داشته و در مورد همه ی افراد مقیم در آن سرزمین صدق میکند و کسی نمیتواند بر خلاف آنها عمل کند.

 

در همین راستا کشور استرالیا دسته ای از این عوامل را در فرهنگ کلی کشور تدوین کرده است که به طور کلی می توان از آنها به عنوان قوانین آموزشی در استرالیا تعبیر کرد.

 

در بدو ورود فرد به سیستم آموزشی این کشور مسائلی مانند سن دانش آموز ، نوع دوره تحصیلی و … باید به عنوان قوانین آموزشی استرالیا در شروع تحصیلات ، مورد توجه باشد.

 

به عنوان مثال سن شروع به تحصیل در دوره ابتدایی در این کشور ۶ سالگی مطرح شده و قبل از کسی نمیتواند در مورد ثبت نام برای این مقطع ، اقدام کند. دوره ی راهنمایی از سال هفتم تا دهم تحصیلی را در برمیگیرد. و به سال دهم و یازدهم تحصیلی فرد، دوره ی دبیرستان اطلاق میشود.

 

بعد از پایان دوره ی دوازده ساله ، فرد دیپلم پایان تحصیلات و یا همان گواهی ورود به مراکز دانشگاهی کشور را دریافت خواهند کرد.

 

گذراندن دروس زبان ، ریاضی و علوم در طی دوره ی متوسطه برای تمام دانش آموزان ضروری است و یکی از قوانین آموزشی استرالیا در دوره ی تحصیلی متوسطه محسوب میشود.

 

ادامه ی تحصیل در مرحله ی قبل از دانشگاه برای تمام دانش آموزان الزامی بوده و همچنین دریافت گواهینامه ی پیش دانشگاهی ، از قوانین آموزشی استرالیا برای ورود به دانشگاه می باشد که نمره دهی این گواهی تاثیر مهمی را در پذیرش دانشجو در دانشگاه میگذارد.

قوانین آموزشی کشور استرالیا برای آموزش عالی چند اصل را بیان میکند از جمله این که اگر فرد بعد از ۲ یا ۳ سال بعد از دیپلم موفق به اخذ مدرک دیپلم شود، مدرک کاردانی دریافت میکند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021