لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

قوانین آموزشی بنگلادش

قوانین آموزشی بنگلادش
قوانین آموزشی بنگلادشReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 13Rating: 5.0قوانین آموزشی بنگلادش - تحصیل در بنگلادش - شرایط تحصیل در بنگلادش - موسسات تحصیلیقوانین آموزشی بنگلادش : قوانین آموزشی بنگلادش، دانش آموزان بنگلادشی از سن 6سالگی تا 10 سالگی خود را در دوران ابتدایی این کشور سپری می کنند.و بعد از آن یعنی در سن 11 سالگی وارد دوره ی متوسطه شده و تا پایان 17 سالگی در این مقطع مشغول به تحصیل هستند.سن تعیین شده برای آغاز هر کدام از این پایه های تحصیلی...قوانین آموزشی بنگلادش

قوانین آموزشی بنگلادش : قوانین آموزشی بنگلادش، دانش آموزان بنگلادشی از سن 6سالگی تا 10 سالگی خود را در دوران ابتدایی این کشور سپری می کنند.

و بعد از آن یعنی در سن 11 سالگی وارد دوره ی متوسطه شده و تا پایان 17 سالگی در این مقطع مشغول به تحصیل هستند.

قوانین آموزشی بنگلادش

سن تعیین شده برای آغاز هر کدام از این پایه های تحصیلی، از قوانین آموزشی بنگلادش می باشد که تبعیت از آن برای همه ی افراد کشور لازم و ضروری است.

تقسیم شدن دوره ی تحصیلات متوسطه به دو دوره ی متوسطه مقدماتی و متوسطه ی تکمیلی نیز یکی دیگر از قوانین آموزشی بنگلادش می باشد که مبین نکات زیر در رابطه به هر کدام از این دوره ها میباشد.

دوره ی متوسطه ی مقدماتی بازه ی سنی 11 تا 13 سالگی افراد را در بر میگیرد و به صورت عمومی همه ی افراد ملزم به تحصیل در این دوره هستند.

دوره ی متوسطه ی تکمیلی اول ،مدت دو سال فرآیند آموزشی را سپری کرده و در پایان این دوره آزمون سراسری برای اخذ گواهینامه ی ssc برای افراد برگزار میشود.

دوره ی متوسطه ی تکمیلی : افرادی که در دره ی قبل موفق به اخذ گواهینامه ی فوق میشوند میتوانند به این دوره وارد شده و ادامه ی تحصیل دهند که در پایان گواهینامه ای موسوم به hsc به این افراد داده میشود.

در تمام این دوره ها انتخاب اینکه دانش آموز با کدامیک از دو زبان تحصیلی بنگالی و یا انگلیسی مشغول به تحصیل شود، با خود فرد بوده و در انتخاب هر کدام کاملا آزاد است. که این مورد نیز یکی از استثناء های قوانین آموزشی بنگلادش می باشد.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به  بنگلادش با مشاوران لگال اپلای در تماس باشید

021-88288200

در کشور بنگلادش سطوح مختلفی از تحصیلات در دانشگاه های بنگلادش ارائه میشود که برای آنها نیز مقررات خاصی در زمینه ی طول دوره ها، زبان تحصیل در هر مقطع ، مدرک اعطایی بعد از هرکدام از مقاطع و… تدوین شده که همگی آنها در زمره ی مجموعه قوانین آموزشی بنگلادش قرار میگیرند.

به طور مثال، طول دوره ی 5.5 ساله برای تحصیل در گروه های آموزش پزشکی در دانشگاه های این کشور، از جمله قوانین آموزشی بنگلادش برای دانشجویان پزشکی میباشد.

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021