لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

قوانین آموزشی بنگلادش

قوانین آموزشی بنگلادش

قوانین آموزشی بنگلادش : قوانین آموزشی بنگلادش، دانش آموزان بنگلادشی از سن ۶سالگی تا ۱۰ سالگی خود را در دوران ابتدایی این کشور سپری می کنند.

و بعد از آن یعنی در سن ۱۱ سالگی وارد دوره ی متوسطه شده و تا پایان ۱۷ سالگی در این مقطع مشغول به تحصیل هستند.

قوانین آموزشی بنگلادش

سن تعیین شده برای آغاز هر کدام از این پایه های تحصیلی، از قوانین آموزشی بنگلادش می باشد که تبعیت از آن برای همه ی افراد کشور لازم و ضروری است.

تقسیم شدن دوره ی تحصیلات متوسطه به دو دوره ی متوسطه مقدماتی و متوسطه ی تکمیلی نیز یکی دیگر از قوانین آموزشی بنگلادش می باشد که مبین نکات زیر در رابطه به هر کدام از این دوره ها میباشد.

دوره ی متوسطه ی مقدماتی بازه ی سنی ۱۱ تا ۱۳ سالگی افراد را در بر میگیرد و به صورت عمومی همه ی افراد ملزم به تحصیل در این دوره هستند.

دوره ی متوسطه ی تکمیلی اول ،مدت دو سال فرآیند آموزشی را سپری کرده و در پایان این دوره آزمون سراسری برای اخذ گواهینامه ی ssc برای افراد برگزار میشود.

دوره ی متوسطه ی تکمیلی : افرادی که در دره ی قبل موفق به اخذ گواهینامه ی فوق میشوند میتوانند به این دوره وارد شده و ادامه ی تحصیل دهند که در پایان گواهینامه ای موسوم به hsc به این افراد داده میشود.

در تمام این دوره ها انتخاب اینکه دانش آموز با کدامیک از دو زبان تحصیلی بنگالی و یا انگلیسی مشغول به تحصیل شود، با خود فرد بوده و در انتخاب هر کدام کاملا آزاد است. که این مورد نیز یکی از استثناء های قوانین آموزشی بنگلادش می باشد.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به  بنگلادش با مشاوران لگال اپلای در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

در کشور بنگلادش سطوح مختلفی از تحصیلات در دانشگاه های بنگلادش ارائه میشود که برای آنها نیز مقررات خاصی در زمینه ی طول دوره ها، زبان تحصیل در هر مقطع ، مدرک اعطایی بعد از هرکدام از مقاطع و… تدوین شده که همگی آنها در زمره ی مجموعه قوانین آموزشی بنگلادش قرار میگیرند.

به طور مثال، طول دوره ی ۵٫۵ ساله برای تحصیل در گروه های آموزش پزشکی در دانشگاه های این کشور، از جمله قوانین آموزشی بنگلادش برای دانشجویان پزشکی میباشد.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021