لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فیزیوتراپی در خارج از کشور

فیزیوتراپی در خارج از کشور

رشته ی فیزیوتراپی یکی از رشته های مرتبط با دانش پزشکی است که به در پی بررسی اختلالات حرکتی و درمان آن ها بوده و آسیب های نخاعی، استخوانی و ماهیچه ای را هم درمان می کند.

فیزیوتراپی در خارج از کشور

این رشته در عصر حاضر به سرعت رو به پیشرفت رفته و سیر سعودی برای دستیابی به بهترین امکانات را برای به کار گیری در این دانش طی می کند و نیز طرفداران زیادی را در بین دانشجویان رشته ی پزشکی پیدا کرده است.

تحصیل در رشته ی فیزیوتراپی در خارج از کشور امروزه خواهان زیادی را پیدا کرده است. به طوری که تحصیل در کشور آمریکا، انگلستان، روسیه نسبت به کشورهای دیگر از شهرت بیشتری وکیفت آموزشی بهتری برخوردار است. ما در ادامه ی مطلب در مورد ادامه ی تحصیل در این رشته در کشورهای زیر، توضیحاتی را ارائه می دهیم.

افرادی که کشور آمریکا را برای تحصیل فیزیوتراپی در خارج انتخاب کرده اند، می توانند با آسودگی خاطر به ادامه ی تحصیلات آکادمیک و تخصصی در دانشگاه های این کشور پرداخته و به عنوان یک متخصص بعد از فارغ التحصیلی، وارد بازار کاری و درمانی این رشته بشوند.

در حال حاضر چیزی در حدود ۷۰۰ دانشگاه در دوره ی لیسانس و ۶۰ دانشگاه در دوره ی فوق لیسانس، دروس مربوط به این رشته را در کشور آمریکا ارائه می دهند که تعداد قریب به ۲۵۰۰۰ دانشجو در دوره های مختلف مشغول به ادامه ی تحصیل می باشند.

تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

فیزیوتراپی در خارج از کشور، افرادی که متقاضی تحصیل فیزیوتراپی در خارج از کشور هستند و متمایلند که رشته ی روسیه را به عنوان محل تحصیل انتخاب کنند، باید مدارک لازم برای این کار را برای پذیرش پاییز، در ابتدای ماه ژانویه و برای پذیرش بهار در ابتدای نوامبر، برای دانشگاه ها ارسال کنند.

برنامه ای که برای تحصیل در رشته ی فیزیوتراپی در روسیه ارائه می شود، مختص افراد دارای تحصیلات عالیه می باشد. به این معنا که افراد متخصص را برای کار در آژانس های درمانی به صورت تخصصی آموزش می دهند. و در ابتدا مدارک دانشگاه پزشکی ایالتی مسکو به این افراد داده می شود.

برای اجرایی کردن این برنامه ی تخصصی برای افراد متخصص، آموزش دکتری فیزیوتراپی در روسیه به مدت ۲ سال برنامه ریزی شده است که از زبان روسی به عنوان زبان آموزشی در این دوره استفاده می شود و در حدود ۲۴۷ روبل در یک سال، برای دانشجو هزینه بر می دارد.

نوع دیگری از برنامه های پیش بینی شده در همین راستا، ارائه ی برنامه ای با مدت زمان ۳ ساله می باشد که در پایان آن، مدرک لیسانس این افراد داده می شود و آن ها می توانند به عنوان فیزیوتراپیست، در بخش های مختلف بیمارستانی و مراکز بهداشتی- درمانی مشغول به کار شوند.

تحصیل در فیزیوتراپی در انگلستان

تحصیل فیزیوتراپی در خارج از کشور، در دانشگاه های کشور انگلستان یکی از انتخاب های به جا در این زمینه می باشد. دروس تخصص این رشته در دانشگاه های مختلفی از این کشور ارئه داده می شوند و مدارک لازم برای درخواست پذیرش از آن ها مدرک آیلتس ۶ تا ۶٫۵ ، داشتن نمرات بالا در دو درس فیزیک و زیست شناسی و نیز داشتن مدرک دیپلم بین المللی است.

شما به عنوان یک دانشجوی فیزیوتراپی می توانید یکی از دانشگاه های : لیورپول، ادینبورگ، ابردین، بریستول، لیدز، لستر،کیلی، منچستر، گلاسکو، و کالج کینگ لندن، را برای ادامه ی تحصیل در انگلیس انتخاب کنید.

علاوه بر کشورهای فوق، دانشگاه های کشور اکراین و آلمان نیز انتخاب خوبی برای تحصیل فیزیوتراپی در خارج از کشور خواهند بود.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. محسن گفت:

  سلام.
  شما و دیگر سایتها در مورد تحصیل صحبت میکنید ولی در مورد پذیرش برای کسی که فارغ التحصیل است سخنی نمیگویید.
  بنده بدنبال مهاجرت از طریق تخصصم که فیزیوتراپی هست را دارم

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام. منظور از تحصیل اخذ پذیرش برای مقطع بالاتر می باشد اما اگر منظور شما مهاجرت کاری است با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید.

 2. هنگامه موسوی گفت:

  سلام میشه توضیح بدین که لیسانس فیزیوتراپی دانشگاه تهران یا بهشتی با رزومه خوب بلژیک براش بهتره یا آلمان ویزای کار بهتره یا تحصیلی؟

 3. نیایش گفت:

  سلام وقت بخیر
  دانشجو رشته فیزیو تراپی هستم در خارح از ایران کشور ترکیه.
  میخواستم بدونم خارح از ایران در کشوری مثل امریکا چگونه میتوانم بعد از اتمام لیسانس در رشته خودم تعغیر رشته به پزشکی بدهم.
  میدونم در ایران این قضیه ممکن هست ولی در خارح از ایران مخصوصا در امریکا اطلاعاتی ندارم لطفا اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید.
  من امسال کنکور امریکا رو دادم و از ۱۶۰۰ نمره ی۱۲۶۰ اوردم پذیرش پزشکی گرفتم اما هزینه ها خیلی بالا بود موفق به رفتن نشدم.
  لطفا بهم ایمیل بزنید ممنون

 4. Mohammad amin گفت:

  آیا تحصیل در رشته فزیوتراپی در آلمان خوبه

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021