لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

فوق لیسانس و دکتری در کانادا

فوق لیسانس و دکتری در کانادا

فوق لیسانس و دکتری در کانادا

فوق لیسانس و دکتری در کانادا : فوق لیسانس و دکتری در کانادا، تحصیل در کانادا به دلیل سیستم آموزشی بسیار قوی یکی از اهداف افرادی است که قصد ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را دارند. هزینه ی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی به طور تقریبی 10 تا 20 هزار دلار، در مقطع کارشناسی ارشد بین 13 تا 25 هزار دلار و در مقطع دکتری بین 5000 تا 15000 دلار متغیر است. زمان پرداخت شهریه در کانادا بستگی به دانشگاه دارد که در بعضی از دانشگاه ها قبل از اخذ ویزا و در بعضی دیگر پس از ثبت نام می باشد. با کار کردن در کانادا شما می توانید هزینه ی زندگی و تحصیل خود را به میزانی پرداخت کنید.

در کانادا به ازای هر ساعت کار 10 هزار دلار دریافت می شود که افراد دانشجو اجازه ی 20 ساعت کار در هفته را دارند به جز روزهای تعطیل که دانشجو می تواند به صورت تمام وقت کار کند. امکان پیدا کردن کار در کانادا به نسبت کشور های دیگر بسیار بهتر و بالاتر است. لازم به ذکر است که پیدا کردن کار در کانادا بستگی به سطح زبان شما دارد یعنی اگر زبان شما قوی تر باشد امکان یافتن کار راحت تر خواهد بود.

ادامه تحصیل در کانادا

ادامه تحصیل در کانادا که دارای شرایط تحصیلی بسیار خوب و سیستم آموزشی عالی است بسیار رایج است. این کشور از جمله کشور های پر طرفدار برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف است. دانشگاه های کشور کانادا در میان دانشگاه های جهان از اعتبار بالایی بهره مند هستند. این کشور با مراکز علمی معتبری که دارد و شرایط خوبی که دولت برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند در چند سال اخیر در جذب دانشجویان بسیار موفق بوده است و باعث شده است که انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل هدف بسیاری از افراد باشد. در ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا را برایتان شرح می دهیم.

کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. کانادا با مساحت 9984000 کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی‌ترین مرز زمینی در جهان است. پایتخت کانادا اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

شرایط زندگی در کشور کانادا

کانادا در بسیاری از شاخص ها و معیارهای یک زندگی ایده آل نسبت به اکثر کشورهای دیگر بهتر عمل می کند. این کشور یکی از  بالاترین میانگین مسکن، رفاه ذهنی، امنیت شخصی، وضعیت سلامتی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط زیست، شغل و درآمد، آموزش و مهارت را داراست که این به خودی خود از مزایای تحصیل در کانادا به حساب می آید. همچنین کانادا زبان های انگلیسی و فرانسوی را به عنوان زبان اصلی ارائه می دهد و تقریبا تمامی غذاهای قومی و فعالیت های تفریحی مرتبط با فرهنگ های خاص در آن پیدا خواهد شد که بیشترین فعالیت های فرهنگی و جهانگردی در این کشور مربوط به شهرهای تورنتو و ونکوور است.

تحصیلات تکمیلی در کانادا

افراد به دلایل مختلفی کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند مثلا تعدادی به دلیل دوستانه بودن مردم اروپا و تعدادی دیگر به دلیل سطح وکیفیت بالا و استاندارد بودن دانشگاه های کانادا انجا را برای تحصیل انتخاب می کنند. همچنین هزینه ی تحصیل در کانادا به میزان تحصیل در دانشگاه های امریکا و استرالیا گران نیست. مدت تحصیل کارشناسی در کانادا معمولا دو سال طول می کشد که زیر نظر دانشکده ی تحصیلات تکمیلی انجام می شود. هر رشته ی تحصیلی در کانادا دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوط به خود را دارد.

به فرض مثال اگر قصد تحصیل در رشته ی خبرنگاری را دارید می بایست با دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوط به رشته ی خبر نگاری مراجعه کنید. در انتهای برنامه ی تحصیلی همانند ایران فرد می بایست یک پایان نامه ی تحصیلی ارائه دهد که به این منظور به یک استاد راهنما نیاز مند است. پذیرش متقاضیان خارجی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در ماه های آگوست و سپتامبر است.

 

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان دارنده مدرک لیسانس می‌تواند برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند. معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین یک تا دو سال به طول می انجامد. برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد رشته های متنوع فراوانی می‌توان پیشنهاد داد. اما محبوب ترین آن ها به شرح زیر می باشد.

در صورتی که افراد دوره ی لیسانس را در کشور خود گذرانده باشند و قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا را داشته باشند می توانند با ارائه ی مدارک مورد نیاز موفق به پذیرش شوند. افرادی که در این مقطع  دارای سابقه ی تحصیلی عالی باشند می توانند تحصیل رایگان در کانادا را تجربه کنند و از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند. در این صورت مقداری از هزینه های زندگی افراد نیز پرداخته می شود. این افراد با معدل بالای 17 می توانند به راحتی تحصیل رایگان داشته باشند. برای تحصیل در این مقطع ارائه ی مدرک زبان و مدرک لیسانس ضروری است. در صورتی که فرد سابقه ی تحصیلی متوسط نیز داشته باشد می تواند با حق کاری که در این کشور دارد کار کرده و مقداری از هزینه های تحصیلی را پوشش دهد.

مدارک زبان برای ثبت نام

دانشگاه های بریتیش کلمبیا و رویال رویدز از دانشگاه های کانادایی می باشند که از محبوبیت فراوانی در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخور دارند. با توجه به اینکه کانادا دو زبان رسمی دارد، دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا هر دو تحصیل نمایند. نمرات کسب شده در مقاطع تحصیلی قبلی می تواند در اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا تأثیر گذار باشد. در صورتی که شخص بیش از 25 سال سن داشته باشد و بیش از دو سال از فارغ التحصیلی وی گذشته باشد، احتمالا باید مدارکی در خصوص سابقه کار خود نیز ارائه دهد.

برای اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان ارائه داد. در صورتی که زبان انتخابی برای تحصیل انگلیسی باشد، مدارک زیر آیلتس، C1 پیشرفته یا تافل مورد قبول می باشد. معمولاً دانشگاه ها قوانین و مقررات مختص به خود برای اخذ پذیرش تحصیلی دارند، اما متداول ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مورد نیاز می باشد، به شرح زیر می باشد.

 • مدرک تحصیلی قبلی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رزومه
 • بیانیه هدف از تحصیل
 • اثبات تمکن مالی
 • دو توصیه نامه

مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود و اصل آن نیز ضمیمه گردد. توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها ممکن است بدون ارائه مدرک زبان نیز به شما پذیرش مشروط دهند، به این صورت که ابتدا باید در یک دوره زبان شرکت کنید و سپس کورس اصلی دانشگاه را آغاز نمایید.

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا این امکان را به دانشجویان می دهد که با متخصصین زبده کار کنند و از امکانات پیشرفته برخوردار شوند. تحصیل در مقطع دکترا می تواند بین 3 تا 6 سال به طول انجامد. زبان تحصیل در این مقطع می تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد. تحصیل دکترا در کانادا بیشتر بر پایه تحقیقات صورت می پذیرد و دانشجویان وقت کمتری را صرف شرکت در کلاس های درس می نمایند. دانشجویان باید در این مقطع استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشند و تحقیقات خود را با نظارت آن ها انجام دهند.

تحصیل دکترا در کشور کانادا بر خلاف سایر کشور ها که طول مدت تحصیل در آن ها 4 تا 5 سال است در این کشور 3 تا 5 سال می باشد. چرا که سیستم آموزشی در آن بسیار قوی است. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع و اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا را دارید می بایست مدرک فوق لیسانس و مدرک زبان خود را به همراه داشته باشید. در این مقطع افراد نیز امکان دریافت بورسیه و کار کردن را دارند و می توانند تا حد زیادی هزینه های خود را پوشش دهند.

مدارک لازم برای ثبت نام

جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا، داشتن مدرک فوق لیسانس الزامی می باشد. پذیرش در این مقطع بسیار رقابتی می باشد و اساتید براساس رزومه دانشجویان را انتخاب می کنند. مواردی که می تواند در انتخاب دانشجویان مؤثر می باشد، در لیست زیر شرح داده شده است.

 • ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • مدرک زبان
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • دو توصیه نامه
 • معمولاً مدرک GRE و GMAT از متقاضیان درخواست می شود.

برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا ممکن است دانشگاه ها مصاحبه ای را با متقاضیان ترتیب دهند و به این طریق توانایی های شخص را بهتر ارزیابی کنند. تحصیل دکترا در کانادا معمولا به همراه بورسیه یا فاند می باشد و دانشجویانی که موفق به دریافت فول فاند می شود، می توانند تمامی هزینه های زندگی و تحصیل خود در کانادا را از این طریق تامین نمایند.

3 نظرات

 • مهدی

  25/04/1398 - 10:56

  سلام و عرض ادب
  بنده لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه دولتی شهرستان با معدل ۱۵٫۵ و فوق لیسانس مهندسی IT از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶ دارم. بیش از ۸ مقاله IEEE و مجله تو رزومه دارم و نزدیک به ۶ سال سابقه شغلی مرتبط دارم. ۳۵ سال سن و متاهل و صاحب فرزند. قصد ادامه تحصیل دکترا در کانادا با بورسیه و با قصد اقامت دارم. آیا امکانپذیر هست؟

 • فرناز

  26/06/1398 - 09:08

  سلام من 40 سال سن دارم و داری مدرک کارشناسی ارشد بهداشت از دانشگاه اصفهان هستم آیا امکان درریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری را دارم

  • کارشناس 102

   26/06/1398 - 10:49

   بله امکانش وجود داره بستگی به رزومه شما داره لطفا تماس بگیرید

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید