لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فوق لیسانس و دکتری در پرتغال

فوق لیسانس و دکتری در پرتغال

فوق لیسانس و دکتری در پرتغال : فوق لیسانس و دکتری در پرتغال، تحصیل در دانشگاه های پرتغال به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می شوند که تحصیل به زبان پرتغالی ارزان تر می باشد.

 

فوق لیسانس و دکتری در پرتغال

زبان تدریس در دانشگاه های کشور پرتغال در مقطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی و پرتغالیست که البته در بیشتر دانشگاه ها دروس بیشتر به همان زبان انگلیسی ارائه میگردد.

تحصیلات در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های پرتغال در حدود ۲ سال به طول می انجامد و دانشجو در این مقطع میبایست ۹۰تا ۱۲۰ واحد درسی را نیز بگذرانند.

برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های انگلیسی زبان کشور پرتغال، دانشجو متقاضی میبایست مدرک آیلتس حداقل ۶ را داشته باشد و به دانشگاه مورد نظر خود ارائه نماید.

دانشجویی که در دانشگاه های انگلیسی زبان مقطع فوق لیسانس را میگذرانند میتوانند در عین اینکه شهریه ارزانتری برای تحصیل پرداخت میکنند در دوره های آموزش زبان انگلیسی با شهریه ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو شرکت نمایند.

از مزایای تحصیل در کشور پرتغال ، عدم وجود محدودیت سنی برای دانشجویان و امکان کار به همراه تحصیل در این کشور می باشد. به دانشجویان مقطع فوق لیسانس دانشگاه های پرتغال اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را میدهند که برای هر ساعت حقوقی معادل ۸ تا ۱۰ یورو را دریافت میکند که میتواند با در آمد حاصله بخشی از هزینه های زندگی خود را جبران نماید.

مدت تحصیل در مقطع دکتری در دانشگا ه های کشور پرتغال بین ۳ تا ۵ سال میباشد.

دانشجو برای اخذ مدرک دکتری خود از دانشگاههای پرتغال باید در پایان دوره تحصیل پایان نامه ای را به دانشگاه ارائه نماید .

در صورتی که دانشجو بخواهد به صورت بورسیه در مقطع دکتری در دانشگاه های پرتغال تحصیل نماید باید شرایط ورود از جمله داشتن معدل بالای ۱۵، داشتن سوابق تحصیلی ، داشتن مقالات معتبر و داشتن مدرک آیلتس زبان را دارا باشد.

در صورت بورس شدن دانشجو در مقطع دکتری ، دانشگاههای پرتغال کلیه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را متقبل میشوند.

هزینه های تحصیل دکتری در پرتغال بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو است و مجوز ۳۰ ساعت کار در هفته به دانشجو داده میشود که برای هرساعت حقوقی معادل ۱۰ یورو را دریافت میکند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021