لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فوق لیسانس و دکتری در فنلاند

فوق لیسانس و دکتری در فنلاند

فوق لیسانس و دکتری در فنلاند : فوق لیسانس و دکتری در فنلاند، کشور فنلاند به دلیل سرآمد بودن در شیوه های نوین علمی،سطح بالای دانشگاه ها ، هزینه های کم تحصیل و کار گزینه مناسبی به خاطر ادامه تحصیل بعنوان یک کشور خارجی میباشد.

 

فوق لیسانس و دکتری در فنلاند

هزینه ی تمام دوره های تحصیلی و نیز تحصیلات دانشگاهی در فنلاند برای دانش آموزان بومی رایگان است.

اما اگر به عنوان دانشجو قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید بدانید که طبق قانون تصویب شده این کشور ، از اوایل سال ۲۰۱۷ دانشجویان خارجی که خارج از محدوده اتحادیه اروپا باشند باید برای تحصیلات خود شهریه ای را پرداخت کنند که مقدار آن بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متغیر میباشد.

افرادی که دارای فوق لیسانس هستند به دلیل اینکه مانند مقطع لیسانس مجبور به قبولی در کنکور برای پذیرش این دانشگاه ها نیستند، با شرایط راحت تری میتوانند در مقطع بالاترکشور پذیرفته شوند.

البته مشروط بر اینکه معدل بالای ۱۳ داشته باشند .

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند یک دوره تحصیلی ۲ ساله است که به زبان انگلیسی ارائه می شود و داشتن مدرک کارشناسی با معدل بالای ۱۵ و همچنین داشتن نمره آیلتس ۶٫۵ نیز امکان پذیر است. هزینه کارشناسی ارشد در فنلاند ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو در سال می باشد.

اما برای کمک به پرداخت هزینه های دانشجویی خود اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند یک دوره تحصیلی ۳ تا ۵ ساله است. برای اقدام در مقطع دکتری هیچگونه زمانی(Deadline) وجود ندارد. امکان بورسیه سالیانه ۸ هزار یورو به بالا و با توجه به شرایط دانشجو می باشد.

افراد متقاقضی تحصیل در دوره دکتری در کشور فنلاند به خاطر کار بر روی پروژه های تحقیقاتی حقوقی را دریافت میکنند که میتوانند مقدار این حقوق را با تدریس در برخی کلاس های مختص دوره های پایین تر (لیسانس و فوق لیسانس)، افزایش دهند.

البته در کنار این درامد میتوانند از بورسیه های تحصیلی که فقط مختص مقطع دکتری است هم استفاده کنند.

مدت زمان مجاز کار دانشجویی در این دوره نهایتا ۳۰ ساعت است. به علاوه به دلیل تدریس دروس به زبان انگلیسی در این مقطع فرد باید نمره ۷ آیلتس را کسب کند. .شرط معدل ورود به این پایه ی تحصیلی نیز کسب نمره ۱۵ میباشد.

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021