لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

مشاهده اطلاعات کامل فرانسه

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه : فوق لیسانس و دکتری در فرانسه، کشور فرانسه کشوری زیبا در غرب اروپا است. افراد زیادی در سراسر دنیا هستند که این کشور را جهت ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند.

 

از دلایل انتخاب این کشور جهت تحصیل می توان به دانشگاه ها و سیستم اموزشی عالی،آب و هوای معتدل این کشور و زیبایی های آن اشاره کرد.

 

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور نیز گذراندن یک دوره ی ۱ ساله و یک دوره ی دو ساله به عنوان پیش نیاز دکتری می گذرانید. زبان رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی و فرانسوی است. جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع باید معدل لیسانس شما بالای ۱۵ باشد. در این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو در هفته دریافت کنند که این مبلغ میتواند هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل را تأمین کند.

 

دانشجویان جهت ورود به این دوره نیازمند رزومه قوی هستند.پس داشتن نمره خیلی خوب (نمره بین ۶٫۵ تا ۷٫۵ آیلتس)، معدل بالا، فارغ التحصیلی از دانشگاه های دولتی ممتاز و شناخته شده، مقالات ISI وکارهای تحقیقاتی و پژوهشی شانس افراد را در موفقیت بالا میبرد.ودانشجویان باید در پایان دوره یک پایان نامه تحویل بدهند که در صورت کسب نمره قبولی موفق به اخذ مدرک دکترا می شوند.مدت دکترا در فرانسه ۳ ساله است که مجددا تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. در این مقطع فرد اجازه ی ۳۰ ساعت کار در هفته را دارد که به ازای هر یک ساعت ۷ تا ۱۰ یورو دریافت می کند.

 

فوق-لیسانس-و-دکتری-در-فرانسه

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه

مقطع کارشناسی به سه دوره تقسیم می شود. این سه دوره شامل L1 ،L2 و L3 است و دانشجویانی که متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه هستند می بایست هر یک از این دوره ها را با تعداد واحد هایی که در آن ها مشخص شده است بگذرانند.

 

مقطع کارشناسی در کشور فرانسه ۳ تا ۴ ساله است که افراد در این بین ۱۰ ساعت در هفته را می توانند به کاری مشغول شوند تا بتوانند هزینه ی تحصیل خود را پرداخت نمایند به ازای هر یک ساعت کاری در فرانسه فرد ۷ تا۱۰ یورو به دست می آورد.

 

تحصیل در فرانسه به افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند توصیه نمی شود در مقطع کارشناسی توصیه نمی شود چرا که اخذ ویزا در این کشور برای این مقطع دشوار است و همچنین اکثر رشته های تحصیلی در این کشور به زبان فرانسوی است بنابراین بهتر است فرد در کشور خود این دوره را بگذراند.

 

افرادی که مایل به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور هستند می بایست اولا دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بوده ثانیا می بایست معدل آنها بالای ۱۵ باشد تا شانس اخذ ویزا را داشته باشند.

 

 

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

 1. سارا گفت:

  سلام
  یکجا دیگه هم پیام گذاشتم.۲۵سالمه و ارشد حقوق دانشگاه ملی دارم.برای دکترا یکی از ترجیحات من فرانسه هست.شنیدم در این رشته رایگان هم تقریبا هست.جدا یه سه سال؟؟یعنی مدتش از ایران هم کمتره؟؟دانشگاه غیر از پایتخت اگر بخواهیم چی؟؟کسی رو میشناسم از دانشگاه شهر پوآتیه خیلی تعریف میکرد.لطفا راهنمایی کنید.با زبان فرانسه چه کنم؟فقط در حد تک کلمه و مکالمات خیلی ابتدایی می‌دونم.انگلیسی هم که هیچ.
  ممنون میشم جواب بدید.ادرس ایمیل هم برای ثبت نظر میخواهید خب ما می‌نویسیم ولی خودمون متاسفانه اصلا بهش دسترسی نداریم.

  • Parima Korourinia گفت:

   سلام.لطفا رزومه خود را به شماره ۰۹۰۲۹۴۴۰۲۳۳ ارسال نمایید و یا با شماره ۸۸۲۸۸۲۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021