لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

مشاهده اطلاعات کامل فرانسه

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه
فوق لیسانس و دکتری در فرانسهReviewed by Legal Apply on Mar 13Rating: 5.0فوق لیسانس و دکتری در فرانسه - تحصیل در فرانسه - شرایط تحصیل در فرانسه - بورسیه فرانسهفوق لیسانس و دکتری در فرانسه : هر کسی که از یکی از دانشگاه‌های ایران مدرک کارشناسی ارشد گرفته است می‌تواند تحصیلات خود را در مقطع دکترا در خارج از کشور ادامه بدهد. امکان گرفتن کمک هزینه در این مقطع بیشتر از کارشناسی ارشد است ولی در عین حال شخص باید توانایی تامین هزینه‌های خود را داشته باشد. جلسه دفاع از تز دکترا....فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه : فوق لیسانس و دکتری در فرانسه، کشور فرانسه کشوری زیبا در غرب اروپا است. افراد زیادی در سراسر دنیا هستند که این کشور را جهت ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند.

فوق لیسانس و دکتری در فرانسه

از دلایل انتخاب این کشور جهت تحصیل می توان به دانشگاه ها و سیستم اموزشی عالی،آب و هوای معتدل این کشور و زیبایی های آن اشاره کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه

مقطع کارشناسی به سه دوره تقسیم می شود. این سه دوره شامل L1 ،L2 و L3 است و دانشجویانی که متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه هستند می بایست هر یک از این دوره ها را با تعداد واحد هایی که در آن ها مشخص شده است بگذرانند.

مقطع کارشناسی در کشور فرانسه ۳ تا ۴ ساله است که افراد در این بین ۱۰ ساعت در هفته را می توانند به کاری مشغول شوند تا بتوانند هزینه ی تحصیل خود را پرداخت نمایند به ازای هر یک ساعت کاری در فرانسه فرد ۷ تا۱۰ یورو به دست می آورد.

تحصیل در فرانسه به افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند توصیه نمی شود در مقطع کارشناسی توصیه نمی شود چرا که اخذ ویزا در این کشور برای این مقطع دشوار است و همچنین اکثر رشته های تحصیلی در این کشور به زبان فرانسوی است بنابراین بهتر است فرد در کشور خود این دوره را بگذراند.

افرادی که مایل به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور هستند می بایست اولا دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بوده ثانیا می بایست معدل آنها بالای ۱۵ باشد تا شانس اخذ ویزا را داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به  فرانسه با مشاوران لیگال اپلای در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور نیز گذراندن یک دوره ی ۱ ساله و یک دوره ی دو ساله به عنوان پیش نیاز دکتری می گذرانید. زبان رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی و فرانسوی است. جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع باید معدل دیپلم شما بالای ۱۵ باشد.

مدت دکترا در فرانسه ۳ ساله است که مجددا تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. در این مقطع فرد اجازه ی ۳۰ ساعت کار در هفته را دارد که به ازای هر یک ساعت ۷ تا ۱۰ یورو دریافت می کند.

نظرات شما در مورد این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیگال اپلای در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: