لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

فوق لیسانس و دکتری در ترکیه

مشاهده اطلاعات کامل ترکیه

فوق لیسانس و دکتری در ترکیهReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Mar 12Rating: 5.0فوق لیسانس و دکتری در ترکیه - تحصیل در ترکیه - شرایط تحصیل در ترکیه - بورسیه تحصیلی ترکیهفوق لیسانس و دکتری در ترکیه : فوق لیسانس- دکترا تور استانبول انتخاب دانشجو در مقاطع بالای لیسانس در دانشگاه‌های کشور ترکیه از طریق کنکور سراسری انجام نمی گیرد بلکه دانشگاه‌ها به‌صورت جداگانه مدارک و امتیازهای لازم را از داوطلبان درخواست کرده و با برگزاری امتحانات داخلی خود دانشکاه اقدام به پذیرش دانشجو در این....فوق لیسانس و دکتری در ترکیه

فوق لیسانس و دکتری در ترکیه : فوق لیسانس و دکتری در ترکیه، در کشور ترکیه تمام کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور رادارند برای ورود به دوره فوق لیسانس و د کتری در ترکیه باید دریک آزمون متمرکز به نام ALES شرکت نمایند این آزمون سالی دوبار در جهت تعیین سطح استعداد تحصیلی فرد در کشور ترکیه برگزار میشود که سوالات طرح شده در آن به هیچ عنوان از دروس تخصصی نمیباشد .

فوق لیسانس و دکتری در ترکیه

از دیگر شرایط ورود به دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری داشتن دیپلم زبان است .

البته در برخی از دانشگاه ها و رشته های خاص در کشور ترکیه نیازی به داشتن مدرک دیپلم زبان نمیباشد.

دیپلم زبان ترکی به نام تومر از دیگر مدارکی است که پس از شرکت در آزمونی که به صورت روزانه و یا هفتگی توسط تعدادی از دانشگاه های کشور ترکیه برگزار میشود و قبولی در این آزمون به متقاضی داده میشود ، واز مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می آید .

دانشجو میبایست تمام مدارک زبان خود و ترجمه مدارک تحصیلی قبلی و مدارک متفرقه دیگر را به دانشگاه مورد نظر ارائه نماید که پس از تایید و انجام مصاحبه حضوری به عنوان دانشجودر این دانشگاه به تحصیل مشغول شود .

دوره تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه های ترکیه در حدود ۲ سال به طول می انجامد زبان تحصیل در این مقطع ترکی میباشد .

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به  ترکیه با مشاوران لگال اپلای در تماس باشید

شهریه فوق لیسانس در کشور ترکیه به زبان ترکی برای ترک زبانان در حدود ۱۰۰تا ۲۰۰ دلار و برای دانشجویان خارجی در حدود ۴۵۰تا ۱۰۰۰دلار آمریکا است .

دوره تحصیلی دکتری در کشورترکیه ۴ سال میباشد که هزینه تحصیل دکتری در ترکیه به زبان ترکی ۲۰۰تا ۳۰۰دلار و برای دانشجویان خارجی ۶۰۰تا ۹۰۰ دلار میباشد .

البته اگر دانشجو تحصیل در دانشگاه های انگلیس زبان ترکیه ر ا در مقطع دکتری اتنتخاب نماید باید شهریه ای در حدود ۵۰۰۰تا ۲۰۰۰۰ دلار پرداخت نماید

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021