لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فوق لیسانس و دکترا در نروژ

فوق لیسانس و دکترا در نروژ

فوق لیسانس و دکترا در نروژ : فوق لیسانس و دکترا در نروژ، افرادی که موفق به گذراندن مقطع تحصیلی لیسانس شده اند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در مراکز علمی و آموزشی کشورهای خارجی دارند و کشور نروژ را به عنوان مقصد تحصیلی خود، برگزیده اند، باید قبل از اقدام به هرکاری در این خصوص، از شرایط و ضوابط پذیرش دانشگاههای این کشور، کاملا مطلع باشند.

تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های نروژ به زبان انگلیسی می باشد. برنامه های دکترا در این کشور بر پایه انجام تحقیق و ارائه پایان نامه است و به طور کلی ، دوره دکترا در کشور نروژ شامل یک دوره آموزشی (شامل کورس های آموزشی) قبل از شروع تحقیقات دکترا و نوشتن پایان نامه است.

 

فوق لیسانس و دکترا در نروژ

در همین راستا و در ادامه این مطلب به بیان این شرایط می پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس عبارت است از:

مهلت ثبت نام از ابتدای دسامبر تا ابتدای مارچ بسته به نوع دانشگاه نروژ ، مقطع و رشته تحصیلی، متغیر است. دانشجو در ازای دریافت دستمزدی معادل هفت تا نه یورویی به ازای هر ساعت کار دانشجویی، حق ۲۰ ساعت کار در هفته را خواهد داشت.

با این وجود دانشجو می بایستی حداقل ده هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشد.

چنانچه فرد متقاضی، از نظر مالی توسط شخص دیگری حمایت شود، باید علاوه بر ارائه مدرکی مبنی بر تعهد حمایت آن شخص ثالث، نامه ای رسمی جهت انتقال وجه به حساب متقاضی، ارائه کند.

طول دوره تحصیلی فوق لیسانس دو سال بوده که خدمات آموزشی در طول این مدت به صورت رایگان به فرد ارائه می شود.

 

شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکترا عبارت است از:

شرایط کاری،درآمدی و تعهد شخص ثالث مبنی بر حمایت مالی از دانشجو،همچنین رایگان بودن آموزش،عیناً شبیه مقطع کارشناسی ارشد می باشد.آموزش های این دو دوره، به زبان انگلیسی، ارائه می شوند.

ضمناً افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در دوره دکترا در نروژ هستند، باید بدانند که در این کشور تحصیل در این مقطع، خود، شغل محسوب می شود.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

  1. Mahshid گفت:

    سلام من دانشجو ارشد ژئوفیزیک گرایش لرزه در دانشگاه دولتی هستم معدلم حدود ١۶ هست یک مقاله آی اس آ هم دارم واسه مدرک زبان هم اقدام کردم میشه واسه phd نروژ با فاند اقدام کنم؟؟؟

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021