لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

فهرست دانشگاههای معتبر فنلاند

پذیرش در دانشگاه های اتریش

فهرست دانشگاه های معتبر کشور فنلاند، فهرست دانشگاههای معتبر فنلاند دانشگاه های این کشور به دو دسته پلی تکنیک و معمولی تقسیم میشوند. دانشگاه های پلی تکنیک بیشتر به آموزش های عملی و حرفه ای متکی هستند به همین دلیل هم بیشتر دانشجویان آنها را افراد شاغل و سن بالا تشکیل میدهد.

این دانشگاه ها در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی اقدام به جذب دانشجو میکنند. مدرک این دانشگاه ها علاوه بر تایید توسط صنایع خود کشور فنلاند، مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هست.

دانشگاه های گروه دوم مانند دانشگاه های اصلی تمام کشور ها بوده و از دانشگاه های پلی تکنیک بیشتر و بزرگ تر هستند اما دوره ی کارشناسی به زبان انگلیسی ندارند .

این دانشگاه ها برخی مدارک دانشگاه های پلی تکنیک را قبول نداشته و اگر فرد بخواهد در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های معمولی پذیرفته شود باید یک سری واحد های اضافی را در ۵ درس، بگذرانند. هرکدام از این دانشگاه ها مدارک و شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان دارند.

تا قبل از سال ۲۰۱۷ تحصیل در مراکز دانشگاهی کشور فنلاند به صورت رایگان بود اما اخیرا دولت این کشور قانون پرداخت شهریه برای اتباع خارجی و غیر بومی فنلاند تصویب نموده است و طبق این دانشجویان برای تحصیل موظف به پرداخت شهریه هستند.

نکته قابل توجه برای دانشجویان خارجی این است که برای ادمه تحصیل در دانشگاه های آنجا، این است که فرد باید ویزای تحصیلی با اعتبار بیش از ۹۰ روز داشته باشد.

 

فهرست دانشگاههای معتبر فنلاند

گروه الف (ممتاز)

۱٫ دانشگاه آالو
۲٫ دانشگاه تورکو
۳٫ دانشگاه اوول
۴٫ دانشگاه فنلاند شرقی
۵٫ دانشگاه یواسکیلا
۶٫ دانشگاه تامپیر
۷٫ دانشگاه ابو آکادمی
۸٫ دانشگاه لپنننتا تکنولوژی

۹٫دانشگاه تمپر

 

گروه ب (خوب)

۱٫ دانشگاه هلسینکی
۲٫ دانشگاه لاپلند
۳٫ دانشگاه واسا
۴٫ Hanken Svenska Handelshogskolan (دانشکده اقتصاد هانکن)
۵٫ دانشگاه هنر هلسینکی

در حال حاضر ۳۰۰ رشته دانشگاهی به زبان انگلیسی در مراکز این کشور ارائه میشوند ، که شیوه آموزش آنها به شیوه علمی و کاربردی است. هم اکنون حدود ۷۰۰۰ دانشجو از ۴۰ کشور دنیا در دانشگاه های فنلاند مشغول به تحصیل هستند.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021