لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهر گوانگژو

گوانگژو

گوانگژو یا گوانجو یا گوانگ جو مرکز استان گوانگ ‌دونگ است  که در جنوب چین و شمال رود مروارید قرار گرفته است و یکی از سرسبزترین مناطق زمین و سومین شهر بزرگ چین بعد از پکن و شانگهای است.

 

جمعیت گوانگژو نزدیک به ۱۴.۵ میلیون نفر و مساحت آن حدود ۷.۵ هزار کیلومتر مربع است. دین غالب مردم گوانگژو را بودیسم تشکیل می‌دهد و پیروان تائوئیسم، مسیحیت، اسلام و یهودیت بعد از آن قرار دارند. تقریبا تمام مردم بومی گوانگژو به زبان کانتونی معیار صحبت می‌کنند و زبان مهاجرانی که از دیگر نقاط چین به این شهر آمده‌اند، ماندارین است.

 

 

 

دانشگاههای شهر گوانگژو

شهرک دانشگاهی گوانگجو یا ابَر مرکز تحصیلات عالی گوانگجو، یک مجموعه دانشگاهی بزرگ نسل سومی بوده و در جنوب شرقی حومه گوانگجو قرار گرفته است. این مرکز در سراسر جزیره شیائوگووی در منطقه پانیو کشیده شده و مساحتی بیش از ۱۸ کیلومتر مربع دارد. این مجموعه شامل ده دانشگاه تحصیلات عالی می‌شود و بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو، ۲۰ هزار استاد و ۵۰ هزار کارگر و کارمند دارد. دانشگاه‌هایی که در این مجموعه حضور دارند عبارت‌اند از

 

 

 

 

هزینه های زندگی در شهر گوانگژو چین

 

  1. هزینه اجاره یک آپارتمان  در داخل شهر حدوداً  ۵۸۸٫۹۶ دلار می شود.
  2. هزینه خرید مایحتاج منزل به صورت کلی  تقریباً ۵۷٫۹۵  دلار می شود .
  3. هزینه خرید لباس در گوآنگژو  تقریباً برابر ۲۳۹٫۹۸ دلار است.
  4. حمل و نقل با اتوبوس و مترو در مرکز شهر برای هر نفر ۲۶٫۰۷  دلار است.

 

گوانگژو که با نام‌های گوانگجو و گوانجو نیز شناخته می‌شود، یکی از شهرهای بزرگ چین و از مقاصد مهم گردشگری در این کشور است و برج کانتون، معبد شش درخت انجیر، ریزورت توریستی چایم لانگ و جزیره شامیان از دیدنی‌ های گوانگژو به شمار می‌ روند.

 

 

 

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021