لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهر ونیز

ونیز

سالانه میلیون ها گردشگر به ایتالیا و شهر ونیز می آیند تا از دیدنی های اینجا دیدن کنند. البته ونیز جاهای دیدنی کمی هم ندارد. میدان های قدیمی، بازار، پل، کانال های آبی و موزه و کلیساهای مختلف این شهر واقعاً دیدنی هستند. البته جدا از همه ی این ها، خود شهر برای خیلی ها جاذبه اصلی به حساب می آید و همین تماشای چنین شهری که تردد در آن فقط با قایق انجام می شود، هم عجیب است و هم دیدنی. در ونیز هیچ خودرویی تردد نمی کند و حتی اجازه ی استفاده از آن را هم ندارید. البته با خودرو می توانید به شهر ونیز سفر کنید، ولی اجازه ی تردد با آن را در این شهر ندارید. با این حال در سال حدود ۱۸ میلیون نفر به ونیز می آیند، یعنی حدود ۵۰ هزار نفر در روز!

ونیز از حدود ۱۱۷ جزیره کوچک تشکیل شده است که بخش های مختلف این شهر را شامل می شوند. این بخش ها توسط پل های مختلف با یکدیگر ارتباط دارند. برای تردد میان این بخش ها از قایق های خاصی استفاده می شود که گوندولا  نام دارند.این قایق ها حدود ۱۱ متر طول دارند و وزن آن ها هم نزدیک به ۶۰۰ کیلوگرم است.

 

شهر-ونیز

 

آب و هوای ونیز

ونیز آب و هوای نیمه مرطوب گرمسیری دارد.

زمستان‌هایش سردند و تابستان‌هایش بسیار گرم و مرطوب.

کانال‌هایش وقت گرما بوی بدی می‌دهند و مگس‌ها زیاد می‌شوند.

با این حال می‌گویند بهتر است ونیز را در تابستان دید، تا این که اصلاً ندید.

بهترین وقت سفر به ونیز، بهار و پاییز است و این موقع از سال، شهر پر از توریست است.

دمای هوا که پایین برود، گاهی آب بالا می‌آید و سطح خیابان‌ها را فرا می‌گیرد.

 

معرفی چند جاذبه گردشگری ونیز

کلیسای سن مارک( Mark’s Basilica)

کلیسای قدیمی شهر ونیز با نام سن مارک در سال ۱۰۹۲ ساخته شده و یکی از مهم‌ترین سازه‌های مذهبی در شمال ایتالیا به شمار می‌رود. این کلیسا در میدان پیاتزا سن مارکو قرار گرفته است و به راحتی از طریق گرند کانال قابل دسترسی خواهد بود.

میدان سن مارک(Mark Square)

این میدان در سوی دیگر جزیره سن جورجیو ماگیوره قرار گرفته است و مشهورترین میدان شهر ونیز است. اطراف این میدان ساختمان‌های قدیمی و با معماری متنوعی دیده می‌شود که قدم زدن در میدان را لذتبخش می‌سازند.

 

کاخ دوگس(Doges Palace)

کاخ دوگس در میدان سن مارک قرار گرفته است و از روی کانال گرند به خوبی دیده می‌شود. این کاخ یکی از شناخته شده‌ترین جاذبه‌های شهر ونیز است که نمایی بسیار زیبا و چشم اندازی بی‌نظیر دارد.

 

پل حسرت(Bridge of Sigh)

این پل نیز یکی از محبوب‌ترین پل‌های شهر ونیز است که داستان خاصی برای گفتن دارد. این پل کوچک یکی از پربازدیدترین پل‌های ونیز است که منطقه Prigiono Nuove را به کاخ دوگس متصل می‌کند. گفته می‌شود در گذشته جنایتکاران و زندانیان را از روی این پل رد کرده و به کاخ می‌بردند تا زندانی یا اعدام شوند. به همین دلیل آن‌ها هنگام عبور از روی این پل برای آخرین بار ونیز را می‌دیدند و آه می‌کشیدند. همین مساله موجب شده تا نام پل آه به روی این پل گذاشته شود.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021