لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهر دبرسن مجارستان

تحصیل در مجارستان

این کشور عروس کشورهای اروپا نام گرفته و دارای باغات میوه بسیار فراوانی است که دشت های بسیار سرسبز و حاصل خیز مجارستان توسط رود دانوب آبیاری می شوند. معادن بوکسیت بسیار غنی در این کشور شناسایی و به بهربرداری رسیده است. نیمی از صادرات مجارستان را ماشین آلات کشاورزی ، ابزار مهندسی و غلات و ماشین های صنعتی تشکیل می دهند.

 

شهر دبرسن(Debrecen)مجارستان

یکی از شهرهای مهم و دومین شهر بزرگ مجارستان که در نزدیکی بوداپست قرار دارد. این شهر به مدت چند سال پایتخت مجارستان بوده و با ۱۴ شهر دنیا پیمان خواهر خواندگی دارد که مهم‌ترین آن ، شهر سنت پترزبورگ کشور روسیه می ‌باشد. جمعیت شهر دبرسن مجارستان نزدیک به ۲۰۵ هزار نفر است. با تاسیس دانشگاه کالوینیستدر سال ۱۵۳۸ که معماری معروفی دارد ، دبرسن به قطب فرهنگی و دانش این کشور تبدیل شد. دانشگاه دبرسن مجارستان به خاطر معماری خارق العاده اش یکی از معروف ترین دانشگاه های کشور مجارستان و همچنین این شهر به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان شناخته شده است.

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در این کشور می باشد. رشته های تحصیلی در این دانشگاه به خصوص در شاخه های پزشکی برای اولین بار به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان این دانشگاه در زمینه های پزشکی عمومی ، دندان پزشکی و داروسازی و همچنین علوم طبیعی ، بیولوژی مولکولی ، زمینه سلامت عمومی ، تکنولوژی فن آوری ، مهندسی ، هنر و اقتصاد می توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

ورزش در این شهر از اهمیت خاصی برخوردار است. تیم فوتبال شهر دبرسن پرافتخارترین تیم بعد از تیم های باشگاهی شهر بوداپست و جزء پرطرفدارترین تیم های فوتبال در کشور مجارستان می باشد. همچنین شهر دبرسن دارای باشگاه های متعدد برای پروش نخبگان فوتبال در میان کودکان و نوجوانان می باشد. شهر دبرسن قلب تپنده ی موسیقی مجارستان است و هرساله مسابقه بین‌المللی بلابارتوک برای گروه‌های کر در آن برگزار می‌شود. کارناوال سالیانه گل از جذابیت های این شهر است که شما را محصور خودخواهد کرد. به طور کلی این شهر به شهر فرهنگی مجارستان مشهور است و یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی در اروپای شرقی می باشد.

 

شهر-دبرسن-مجارستان

جاذبه‌های گردشگری دبرسن

این شهر زیبایی‌ها ودیدنی‌های فراوان بسیاری دارد.

موزه دری شهر دبرسن کشور مجارستان صنایع مصری بسیاری در آن وجود دارد و کلیسای بزرگ که بزرگترین کلیسای پروتستان در مجارستان است.

 

مذهب شهر دبرسن مجارستان

مذهب اصلی مردم شهر دبرسن کشور مجارستان کالونیسم است.

 

میانگین هزینه‌زندگی در شهر دبرسن

هزینه‌های زندگی پایین و سطح رفاه و امنیت نسبتا بالا در این کشور،یکی ازمقاصد خوب برای افرادی است که می‌خواهند زندگی کم هزینه ای را در مرکز اروپا شروع کنند.
تمام هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان برای دانشجویان ماهیانه حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو می‌باشد و هزینه های زندگی در شهر دبرسن نسبت به بوداپست پایین تر است.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021