لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

شهر استانبول

تحصیل در ترکیه

استانبول شهری با تاریخ 2500 ساله است که در جهان باستان با نام قسطنطنیه شناخته می شود و پرجمعیت ترین شهر کشور ترکیه است و همچنین استانبول مرکز اقتصادی ، فرهنگی و تاریخی این کشور محسوب می شود و 14.1 میلیون نفر در شهر وسیع و پرهیاهو استانبول اقامت دارند که این جمعیت استانبول را به هفتمین شهر  بزرگ و پرجمعیت اروپا تبدیل کرده است. بخشی از شهر استانبول در آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا قرار دارد و شهری میان قاره ای نام گرفته است ، شهر استانبول از لحاظ جغرافیایی بین دو دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده و از آن جا که  مراکز تاریخی و تجاری شهر استانبول در بخش اروپایی شهر واقع شده ، بیش از دو سوم جمعیت مردم شهر نیز ساکن بخش اروپایی استابول هستند و سالیانه هزاران گردشگر به این شهر سفر می کنند.

 

علت شهرت استانبول ترکیه؟

علاوه بر رکوردهای جهانی استانبول، این شهر مرکز برگزاری فستیوال های بین المللی در حوزه فرهنگ و هنر می باشد که هر ساله هنرمندان بزرگ دنیا برای شرکت در این رویدادها به استانبول سفر می کنند. بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر جزو مسافرانی هستید که می خواهید صرفا در هتل بمانید به استانبول سفر نکنید. چون این شهر با مراکز خرید متعدد، رستوران های متنوع و جاذبه های تاریخی- طبیعی زمان زیادی از سفرتان را به خود اختصاص می دهد. برخی معتقدند علت جذابیت و شهرت این شهر به چند دلیل عمده بر می‌گردد:
– استانبول ارزان است؛
– برای سفر به استانبول نیاز به ویزا ندارید؛
– تنوع تفریحات و جاذبه های گردشگری استانبول بی نظیر است؛
– استانبول جذاب چون تنها شهر در دنیا است که در دو قاره قرار دارد؛
– استانبول پایتخت جوانان مسلمان در سال 2015 انتخاب شد.

 

شهر-استانبول

اطلاعات کلی شهر استانبول

– پیش شماره استانبول: 212
– اختلاف ساعت استانبول با تهران: یک ساعت و نیم عقب تر از تهران
– فاصله زمانی تهران تا استانبول با هواپیما: حدود 2ساعت و 30دقیقه
– زبان: ترکی استانبولی
واحد پول: لیر ترکیه
– کد تلفن ترکیه: +90
– شماره اضطراری: 155

 

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی مشهور شهر استابول

 1-جاذبه‌های تاریخی شهر استانبول

مهمترین جاذبه های گردشگری تاریخی استانبول شامل مسجد ایاصوفیه،مسجد آبی,قلعه توپکاپی ،تنگه بسفربرج گالاتا, کاخ دلمه باغچه, میدان تکسیم استانبول هستند.

2- جاذبه‌های طبیعی شهر استانبول

گلدن هرن یا شاخ طلایی، تنگه بسفر، ساپانچا، کاپادوکیه، بورسا از جاذبه های گردشگری طبیعی استانبول به حساب می‌آیند.

 

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید