لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021لیگال اپلای - موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور|88288200-021

شهر آنکارا

انکارا

خوشبختانه سفر به ترکیه هنوز برای ایرانی ها سخت نشده ، چرا که نیازی به ویزا نیست و لیر ترکیه هم هنوز آنقدر گران نشده که نتوان تکان خورد و می توانید با هزینه های کمی به این کشور و شهرهای آن مانند آنکارا بروید ، بیشتر شهرهای ترکیه برای سفر کردن شرایط مساعدی دارند و می توانید از امکانات و شرایط خوبی که برای گردشگران در نظر گرفته می شود استفاده نمایید

آنکارا پایتخت و دومین شهر بزرگ کشور ترکیه می باشد که قطب سیاسی و اداری این کشور هم محسوب می گردد ، این شهر از جمله پرجمعیت ترین و مهم ترین شهرهای ترکیه است و جاذبه های گردشگری بسیاری در آنکارا وجود دارد.

– اختلاف ساعت آنکارا با تهرانیک ساعت و نیم عقب تر از تهران. یعنی اگر در تهران ساعت 10:00باشد در شهر آنکارا ساعت 8:30صبح است.
– فاصله زمانی تهران تا آنکارا با هواپیما: فاصله این دو شهر حدود 1694.56کیلومتر است. یعنی حدود 2ساعت و نیم با پرواز است.
– زبان مردم آنکارا: ترکی استانبولی
– واحد پول در آنکارا: لیر ترکیه
– کد تلفن ترکیه: +90

 

شهر-آنکارا

علت شهرت شهر آنکارا

– آنکارا پایتخت سیاسی کشور ترکیه محسوب می شود.
– آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول است.
– مقبره آتاتورک و قلعه آنکار دو جاذبه گردشگری معروف در تور آنکارا هستند.
– در شهر آنکارا آثار تاریخی فراوانی از دوره اقوام هیتی ها وجود دارد.
– بیشتر ایرانی ها برای مراجعه به سفارت کانادا در آنکار و یا مراکز خرید آن به این شهر زیبا سفر می کنند.
– آنچه در سفر به آنکارا بیشترین توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، مراکز خرید متنوع و رستوران های بی شمار این شهر می‌باشد.

 

جاذبه های معروف آنکارا

پارک جنگلی و باغ وحش آتاتورک در آنکار

پارک جنگلی  و باغ آتاتورک ترکیه که با نام های باغ گیاهشناسی آتاتورک و یا باغ آتاتورک نیز شناخته می‌شود؛ یکی از جاذبه‌های طبیعی- گردشگری ترکیه می‌باشد. پارک آتاتورک در سال 1925افتتاح شد و در آن انواع گونه های گیاهی و جانوران بومی نگهداری می‌شود. جالب است بدانید در قسمت جنوب شرقی پارک جنگلی قسمتی به نام  “باغ بلگراد” وجود دارد. این پارک جنگلی دارای چای‌خانه، باغ‌وحش و محل‌های مناسب کمپ و پیک‌نیک می‌باشد.

 

برج آتاکوله آنکارا

برج و مرکز خرید آتاکوله اولین مرکز خرید در آنکارا است، که از آن می‌توان به‌ کل شهر مشرف بود. این برج که در سال 1989میلادی به‌عنوان نمادی از آنکارای مدرن و حتی ترکیه ساخته شد. از هر نقطه شهر آنکارا می‌توانید این برج و مرکز خرید را مشاهده کنید جایی که در آن پویایی شهر آنکارا سنجیده می‌شود. معماری این برج بی‌شباهت به برج میلاد تهران نیست. در طبقه فوقانی آن رستوران گردان، مراکز خرید، رستوران و کافی شاپ جهت پذیرایی از بازدیدکنندگان وجود دارد.

 

 

کوه الما داغ آنکارا

کوه  الماداغ  با ارتفاع 1855متر در 23کیلومتری شرق آنکارا قرار دارد. از این کوه می توانید بهترین منظره از شهر آنکارا را مشاهده کنید؛ اما علت شهرت کوه الماداغ به پیست اسکی آن است. این کوه پاتوق خوبی برای ورزش‌های زمستانی و اسکی در تور ترکیه است.

 

پیام بگذارید

به کمک نیاز دارید؟ با ما صحبت کنید