لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهر آخن آلمان

مشاهده اطلاعات کامل آلمان

شهر آخن آلمان

شهر آخن آلمان

اگر مقصد شما برای تحصیل در شهر آخن می باشد بدانید که شما در آغوش شهری خواهید بود که در نقطه ای واقع شده که سه کشور آلمان، هلند و بلژیک در آنجا به هم می رسند.

درست است که کشورهای حوزه شینگن دیگر مرزی قابل مشاهده با هم ندارند اما با کمی توجه می توانید تفاوت فرهنگی را در این کشورها با هم مشاهده کنید.

شهر آخن آلمان در جنوب غرب استان نورد راین وستفالن پر است از مکان های دیدنی و زیبا با تاریخی غنی که چشم و ذهن و دل بیننده را به وجد می آورند: از کلیسای جامع آخن گرفته که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود، کلیسایی که در آن ۳۰ پادشاه آلمان و ۱۲ ملکه در آن به مدت ۶۰۰ سال تاجگذاری کردند، تا ساختمان تئاتر و ساختمان شهرداری گرفته و چشمه های متعدد آب گرم آن مثل چشمه ی الیزابت و غیره.

آب و هوای آخن بدلیل قرار گرفتن در منطقه ی معتدل، هوایی مرطوب با زمستانهایی خفیف و تابستانهایی گرم دارد. سیستم حمل و نقل عمومی آخن مثل بقیه ی شهر های آلمان بسیار کارآمد بوده و متشکل از خطوط اتوبوسی می باشد.

 

اخن-المان

دانشگاه فنی شهر آخن آلمان

شهر آخن در غربی ترین نقطه ی کشور آلمان در نزدیکی مرز با بلژیک و هلند قرار دارد. موقعیت این شهر و مناطق اطراف آن از گذشته های بسیار دور باعث شکوفایی صنعت و اقتصاد آخن بوده اند و همین رونق صنعت و اقتصاد و نزدیک بودن به راه های مواسلاتی فراوان چیزی است که به همه ی جوانب زندگی مردم هم رسوخ کرده از رفتار و اعتقادات باز مردم تا دانشگاه، دانشگاه RWTH آخن نیز از این امر جدا نبوده و کل پردیس این دانشگاه ارتباط نزدیکی با صنایع و جوانب مختلف علمی و تحقیقاتی دارد.

همین موارد دانشگاه RWTH آخن را تبدیل به یکی از فعالترین دانشگاه های آلمان در زمینه ی تحقیقات و علوم مرتبط با آن کرده و آخن را به مقصدی ایده ال برای تحصیل در آلمان تبدیل کرده است. شهرت دانشگاه اخن (با قدمت تقریبا ۱۵۰ سال) به رشته های متعدد ارائه شده توسط این دانشگاه در زمینه های مهندسی و فناوری خصوصا مهندسی مکانیک، برق، صنایع، علوم کامپیوتر، فیزیک و شیمی که شهرت جهانی دارند، برمی گردد.

دانشگاه فنی اخن آلمان ( به انگلیسی RWTH Aachen University ) در ایالت نوردراین وستفالن قرار دارد که در سال ۱۸۷۰ تاسیس شده است.

شهر آخن در قلب اروپا و خیلی نزدیک به مرز هلند و بلژیک واقع شده است، در نتیجه دانشگاه اخن به مقدار زیادی از ترکیب زبان ها و فرهنگ ها سود می برد.

دانشگاه فنی آخن در چندین رشته تحصیلی در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه به طور ویژه در مهندسی مکانیک موفق بوده است که در رنکینگ جهانی رتبه ی ۱۲ ام را به خود اختصاص داده است.

۱۹٫۲ درصد از کل دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و بیش از ۴۵٫۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. ۹٫۶۵۱ دانشجوی بین المللی از ۱۳۱ کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند. در سال ۲۰۱۶، ( ۷٫۱۸۴ ) نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

تعداد استادان این دانشگاه در سال (۲۰۱۶ ) ۵۴۰ نفر بوده است.

 

دانشکده های شهر آخن آلمان

لازم به ذکر است که دانشگاه فنی اخن شهریه آموزشی دریافت نمی کند.

 

دانشکده پزشکی دانشگاه آخن

در طی چند سال گذشته دانشکده ی پزشکی دانشگاه فنی آخن در بین دانشکده های پزشکی ممتاز آلمان معروف شده است. در سال ۲۰۱۲ دانشجویان دانشکده ی پزشکی دانشگاه آخن رتبه ی دوم را در بین کل دانشجویان پزشکی آلمان کسب کردند.

تحصیل پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه اخن به ۱۰ نیمسال و یک سال تجربی پایان می یابد. در نتیجه تحصیل رشته پزشکی ۶ سال تحصیلی طول می کشد.

 

مهلت ارائه درخواست پذیرش

برای ترم زمستان : اول مارس
برای ترم تابستان : اول سپتامبر

تا تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۷ هزینه ی زندگی دانشجویی در آخن بصورت ماهانه به ترتیب زیر می باشد: حدود ۲۵۰ یورو هزینه های اقامتی، غذا و هزینه های جاری تا ۳۵۰ یورو، بیمه درمانی تا ۸۰ یورو، ۴۲ یورو هزینه ی ماهانه برای خدمات دانشگاه شامل بلیط دانشجویی و…،کتاب اقلام آموزشی تا ۷۰ یورو که در کل معادل ۷۹۲ یورو در ماه می شود.

مهلت درخواست برای ترم زمستان تا ۱۵ ژوئیه و برای ترم تابستان تا ۱۵ ژانویه می باشد.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021