لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهر آخن آلمان

شهر آخن آلمان

شهر آخن آلمان

اگر مقصد شما برای تحصیل در شهر آخن می باشد بدانید که شما در آغوش شهری خواهید بود که در نقطه ای واقع شده که سه کشور آلمان، هلند و بلژیک در آنجا به هم می‌رسند. درست است که کشورهای حوزه شینگن دیگر مرزی قابل مشاهده با هم ندارند اما با کمی توجه می توانید تفاوت فرهنگی را در این کشورها با هم مشاهده کنید. شهر آخن آلمان در جنوب غرب استان نورد راین وستفالن پر است از مکان های دیدنی و زیبا با تاریخی غنی که چشم و ذهن و دل بیننده را به وجد می‌آورند: از کلیسای جامع آخن گرفته که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود، کلیسایی که در آن ۳۰ پادشاه آلمان و ۱۲ ملکه در آن به مدت ۶۰۰ سال تاجگذاری کردند، تا ساختمان تئاتر و ساختمان شهرداری گرفته و چشمه های متعدد آب گرم آن مثل چشمه ی الیزابت و غیره.

آب و هوای آخن بدلیل قرار گرفتن در منطقه ی معتدل، هوایی مرطوب با زمستانهایی خفیف و تابستانهایی گرم دارد. سیستم حمل و نقل عمومی آخن مثل بقیه ی شهر های آلمان بسیار کارآمد بوده و متشکل از خطوط اتوبوسی می باشد. شهر آخن به خاطر صنعت ذغال سنگ نیز بسیار معروف است.

هزینه های زندگی در شهر آخن

در بحثِ هزینه ها همیشه تاکید می کنیم که هزینه های زندگی در کشورها و شهرهای مختلف، به سبک زندگی افراد بستگی دارد. به طور کلی ما در مقوله هزینه، متوسط زندگی در هر شهر را بررسی می کنیم. در شهر آخن آلمان برای یک نفر حدود ۷۱۸/۱۳ یورو در ماه هزینه های زندگی برآورد شده است.

همانطور که اشاره شد سیستم حمل و نقل عمومی در آلمان بسیار پیشرفته است. پس اگر به تحصیل در آلمان مشغول هستید. حتما هزینه های رفت و آمد برای شما مهم خواهد بود. هزینه بلیط یک طرفه برای شما ۳٫۰۲ دلار تمام می شود. پس اگر طولانی مدت در این شهر هستید حتما یک کارت یک ماهه برای رفت و آمد خود خریداری کنید. این کارت برای شما ۷۸٫۴۲ دلار خواهد بود. اما اگر نخواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید هزنیه های تاکسی بیشتر خواهد بود. هزینه ورودی شما برای تاکسی ۲٫۱۳ دلار خواهد بود و به ازای هر یک ساعت معطلی باید ۴٫۱۵ دلار بپردازید.

جاذبه های گردشگری آخن

در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری شهر آخن آلمان می پردازیم:

کلیسای شهر آخن در سال ۱۹۷۸ به ثبت رسیده و معتبرترین کلیسای دوران رنسانس کارولینگر در سراسر جهان است. این کلیسا اولین میراث فرهنگ جهانی کشور آلمان است.  این کلیسا امروزه همچنان مکان بازدید هزاران گردشگر از سراسر جهان است.

اگر به شهر آخن سفر کرده اید و یا در برای تحصیل در آلمان به این شهر مهاجرت کرده اید، دیدار از میدان قدیمی مونستر را از دست ندهید. دیدن ساختمان‌های بسیار قدیمی این میدان با بوتیک‌های کوچک توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

شهرداری آخن نیز یکی دیگر از ساختمان های قدیمی شهر آخن در آلمان است. این ساختمان در قرن ۱۴ میلادی به سبک گوتیک ساخته شده است.

حتما می دانید که دانشگاه تکنیک آخن با ۴۰ هزار دانشجو، بزرگ‌ترین دانشگاه صنعتی در سراسر آلمان است. این دانشگاه آنقدر باشکوه است که بین جذابیت های گردشگری آلمان نیز وجود دارد.

آخن شهری بزرگ و دانشجویی است. در این شهر بزرگ مناطق دانشجویی فراوانی وجود دارند. در خیابان پونت یا “پونت اشتراسه” کافه های رستوران های بسیاری در کنار هم قرار دارند. این خیابان همیشه شلوغ است. و اگر در این شهر دانشجو هستید در هر ساعتی از شبانه روز می توانید برای گذراندن اوقات خود به این بخش شهر مراجعه کنید.

در شهر آخت آلمان چشمه های آب معدنی بسیاری وجود دارد. . مجسمه‌سازی حرفه ای به نامِ بونی‌فاتیوس اشتیرن‌برگ در سال ۱۹۷۵ مجسمه‌هایی باشکوه بر روی یکی از چشمه‌ های این شهر ساخت که تبدیل به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر آخن شده است. این مجسمه‌ها متحرک‌اند. و نمادهای سوارکاری، کارنوال، نساجی و علم در این شهر هستند. یکی دیگر از چشمه های معروف این شهر چشمه معدنی الیزن است.

آخنی‌ها شیرینی‌پزهای زبده‌ای هستند. اگر در دانشگاه های شهر آخن تحصیل می کنید حتما به کافه های قدیمی این شهر سری بزنید. در کافه قدیمی آخن با نام “فان دِن داله” شیرینی‌های بسیار خوشمزه ای برای شما سرو می شود.

اگر علاقمندید و دوست دارید شهر آخن زیر پای شما باش و همه شهر را ببینید، باید به برج لوس برگ مراجعه کنید. این برج بالای تپه ای ۲۶۴ متری این شهر است. این برج متحرک است. و امکان دید را به همه گردشگران و علاقمندان شهر آخن می‌دهد.

یکی از جذابترین نکاتی که می توانید در شهر آخن مشاهده کنید، مرز میان آلمان، بلژیک و هلند است. این مرز آن قدر مورد توجه علاقمندان است که در آن گردشگاه‌هایی با رستوران و تفریح‌گاه‌های مختلف و جذاب ساخته‌ شده است.

اخن-المان

دانشگاه فنی شهر آخن آلمان

شهر آخن در غربی ترین نقطه ی کشور آلمان در نزدیکی مرز با بلژیک و هلند قرار دارد. موقعیت این شهر و مناطق اطراف آن از گذشته های بسیار دور باعث شکوفایی صنعت و اقتصاد آخن بوده اند و همین رونق صنعت و اقتصاد و نزدیک بودن به راه های مواسلاتی فراوان چیزی است که به همه ی جوانب زندگی مردم هم رسوخ کرده از رفتار و اعتقادات باز مردم تا دانشگاه، دانشگاه RWTH آخن نیز از این امر جدا نبوده و کل پردیس این دانشگاه ارتباط نزدیکی با صنایع و جوانب مختلف علمی و تحقیقاتی دارد.

همین موارد دانشگاه RWTH آخن را تبدیل به یکی از فعالترین دانشگاه های آلمان در زمینه ی تحقیقات و علوم مرتبط با آن کرده و آخن را به مقصدی ایده ال برای تحصیل در آلمان تبدیل کرده است. شهرت دانشگاه اخن (با قدمت تقریبا ۱۵۰ سال) به رشته های متعدد ارائه شده توسط این دانشگاه در زمینه های مهندسی و فناوری خصوصا مهندسی مکانیک، برق، صنایع، علوم کامپیوتر، فیزیک و شیمی که شهرت جهانی دارند، برمی گردد. دانشگاه فنی اخن آلمان ( به انگلیسی RWTH Aachen University ) در ایالت نوردراین وستفالن قرار دارد که در سال ۱۸۷۰ تاسیس شده است. شهر آخن در قلب اروپا و خیلی نزدیک به مرز هلند و بلژیک واقع شده است، در نتیجه دانشگاه اخن به مقدار زیادی از ترکیب زبان ها و فرهنگ ها سود می برد.

رتبه بندی دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن در چندین رشته تحصیلی در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه به طور ویژه در مهندسی مکانیک موفق بوده است که در رنکینگ جهانی رتبه ی ۱۲ ام را به خود اختصاص داده است. ۱۹٫۲ درصد از کل دانشجویان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و بیش از ۴۵٫۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. ۹٫۶۵۱ دانشجوی بین المللی از ۱۳۱ کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند. در سال ۲۰۱۶، ( ۷٫۱۸۴ ) نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند. تعداد استادان این دانشگاه در سال (۲۰۱۶ ) ۵۴۰ نفر بوده است. رنکینگ جهانی دانشگاه آخن در ۹ سالِ اخیر تقریبا بیست پله صعود داشته است.  در حال حاضر این دانشگاه به جایگاه ۱۴۵ ارتقا پیدا کرده است.

دانشکده های دانشگاه آخن آلمان

لازم به ذکر است که دانشگاه فنی آخن شهریه آموزشی دریافت نمی کند.

دانشکده پزشکی دانشگاه آخن

در طی چند سال گذشته دانشکده ی پزشکی دانشگاه فنی آخن در بین دانشکده های پزشکی ممتاز آلمان معروف شده است. در سال ۲۰۱۲ دانشجویان دانشکده ی پزشکی دانشگاه آخن رتبه ی دوم را در بین کل دانشجویان پزشکی آلمان کسب کردند. تحصیل پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه اخن به ۱۰ نیمسال و یک سال تجربی پایان می یابد. در نتیجه تحصیل رشته پزشکی ۶ سال تحصیلی طول می کشد.

دانشگاه پزشکی آخن در کشور آلمان یکی از مهمترین دانشکده های دانشگاه آخن است. این دانشکده در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است. اگر علاقمند به تحصیل در آلمان هستید این دانشگاه یکی از بهترین دانشکده ها جهت تحصیل در آلمان است. حدود ۲،۷۰۰ دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. برای پذیرش در دانشگاه پزشکی آخن باید مدارک خود را آماده کرده و در ددلاین ثبت نام به دانشگاه ارائه کنید.

مهلت ارائه درخواست پذیرش

حتما توجه داشته باشید که برای تحصیل در آلمان باید مطابق با ددلاین های هر دانشگاه پیش بروید. حتی اگر یک روز بعد از ددلاین اقدام کنید تمام وبسایت ها به روی شما بسته خواهد بود. بنابراین به تاریخ هایی که دانشگاه در وبسایت خود قرارداده حتما توجه داشته باشید. اگر می خواهید برای ترم زمستان اقدام کنید باید تا ابتدای ماه مارس درخواست پذیرش خود را به دانشگاه ارائه کنید و اگر برای ترم تابستان قصد تحصیل در آلمان را دارید باید تا ابتدای سپتامبر مدارک خود را فرستاده باشید.

برای ترم زمستان : اول مارس
برای ترم تابستان : اول سپتامبر

تا تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۷ هزینه ی زندگی دانشجویی در آخن بصورت ماهانه به ترتیب زیر بوده است: حدود ۲۵۰ یورو هزینه های اقامتی، غذا و هزینه های جاری تا ۳۵۰ یورو، بیمه درمانی تا ۸۰ یورو، ۴۲ یورو هزینه ی ماهانه برای خدمات دانشگاه شامل بلیط دانشجویی و…،کتاب اقلام آموزشی تا ۷۰ یورو که در کل معادل ۷۹۲ یورو در ماه می شود.

آخرین ویرایش: ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021