لیگال اپلای گروه تخصصی مهاجرت و پذیرش تحصیلی

شهریه کامپیوتر در خارج از کشور

شهریه کامپیوتر در خارج از کشور
شهریه کامپیوتر در خارج از کشورReviewed by Tel: 021-882 882 00 on Feb 13Rating: 5.0شهریه کامپیوتر در خارج از کشور - مهندسی کامپیوتر خارج از کشور - معرفی رشته کامپیوترشهریه کامپیوتر در خارج از کشور : رشته کامپیوتر عموما به دو گروه اصلی مهندسی کامپیوتر (Compuer Engineering) و علوم کامپیوتر (Computer Science) تقسیم می‌شود. بسیاری از دانشگاه‌های خارج از کشور، دانشکده‌ی مستقلی برای رشته علوم کامپیوتر دارند و مهندسی کامپیوتر معمولا در کنار مهندسی برق در دانشکده‌ی ...شهریه کامپیوتر در خارج از کشور
شهریه کامپیوتر در خارج از کشور، رشته ی مهندسی کامپیوتر به دلیل درآمد بالایی که دارد، معمولا دارای متقاضیان زیادی در سراسر دنیا می باشد از این رو افرادی که قصد ادامه تحصیل در این رشته ی تحصیلی در خارج از کشور را دارند، باید دارای سابقه ی تحصیلی بسیار عالی باشند تا شانس بیشتری در پذیرش دانشگاه های خارج از کشور را داشته باشند.

شهریه کامپیوتر در خارج از کشور

علاوه بر این نکته ی قابل توجه شهریه ی بالای این رشته در خارج از کشور می باشد. بنابراین شما باید از هزینه های تحصیلی در این رشته در دانشگاه های سایر کشور ها مطلع باشید. در متن زیر شهریه ی رشته ی مهندسی کامپیوتر در چند کشور را تحت بررسی قرار می دهیم.

شهریه کامپیوتر در دانشگاه های کانادا

تحصیل رشته ی مهندسی کامپیوتر در کانادا در دانشگاه انتاریو معمولا بالاتر از دانشگاه کبک می باشد. دانشگاه کبک در این زمینه دارای شهریه ی کمتری می باشد. به طور کلی شهریه ی تحصیل در رشته ی کامپیوتر در دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی در حدود ۲۰٫۶۹۹ دلار در طول سال می باشد و به این ترتیب شهریه ی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی کامپیوتر در حدود ۱۲٫۱۱۳ دلار در سال می باشد.
علاوه بر هزینه های تحصیلی هزینه ی اقامت و خوابگاه در این کشور در حدود ۳۰۰ دلار در ماه می باشد این در صورتی است که از یک اتاق مشترک استفاده نمایید و در صورت استفاده از یک اتاق مستقل این هزینه در حدود ۷۰۰ دلار در ماه است. دانشگاه تورنتو در این زمینه یک دانشگاه معروف می باشد.

شهریه کامپیوتر در دانشگاه های ایتالیا

به طور کلی شهریه دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا در سال در حدود ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو یعنی در حدود ۴ میلیون تا ۴ میلیون ۷۰۰ می باشد. در صورت تحصیل در دانشگاه های خصوصی در رشته ی مهندسی کامپیوتر در ایتالیا می بایست شهریه ی بیشتری پرداخت کنید که در حدود ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو می باشد. از دانشگاه های معتبر در رشته ی مهندسی کامپیوتر در ایتالیا می توان به دانشگاه بولونیا اشاره کرد.
شهریه ی این دانشگاه برای تحصیل در رشته های مهندسی و مهندسی کامپیوتر در حدود ۲۱۰۰ یورو در سال معادل ۱۰ میلیون تومان می باشد. دانشگاه تورین نیز دانشگاه معتبر دیگری در رشته های مهندسی می باشد که در طول هر یک سال تحصیلی شهریه ای در حدود ۲۸۰۰ یورو معادل ۱۳ میلیون تومان دریافت می کند.

شهریه ی تحصیل مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های آلمان

برای تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر در آلمان دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارد. دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یک دانشگاه معتبر در مهندسی کامپیوتر می باشد که تحصیل در این رشته در این دانشگاه در حدود ۳۱٫۴۲۰ دلار می باشد.
به این ترتیب شهریه دانشگاه فرای برلین برای این رشته در حدود۴۳٫۵۴۰ دلار، دانشگاه فنی مونیخ به عنوان دانشگاه معتبری دیگر در مهندسی کامپیوتر با شهریه ای در حدود ۴۵٫۱۲۰ دلار و دانشگاه جاکوبز برمن با شهریه ای در حدود ۳۴٫۵۱۰ دلار می باشد. به طور کلی هزینه های تحصیلی در این رشته در کانادا بین ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار است.
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان 470 690 22 - 021