لیگال اپلای پایگاه اطلاع رسانی موسسات مهاجرتی مجاز و رسمی

شهریه پزشکی در خارج از کشور

شهریه پزشکی در خارج از کشور

برای تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور چقدر باید شهریه پرداخت کرد؟
شهریه دانشگاههای معتبر در خارج از کشور در رشته ی پزشکی چقدر است؟

شهریه پزشکی در خارج از کشور : در طول سال افراد زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور می گیرند که ممکن است این تصمیم به علت عدم موفقیت در کنکور سراسر داخلی و یا کیفیت بالاتر تحصیلی در کشور دیگر باشد.

شهریه پزشکی در خارج از کشور

افرادی که این تصمیم را می گیرند، باید از شهریه پزشکی در خارج از کشور و یا هزینه های زندگی در کشور های مختلف مطلع شوند تا بررسی کنند که توانایی پرداخت شهریه پزشکی در خارج از کشور را دارند یا خیر. در متن زیر شهریه پزشکی در خارج از کشور در چند کشور مختلف برای افراد علاقه مند توضیح داده شده است.

شهریه پزشکی در چین

شهریه پزشکی در خارج از کشور در کشور های قاره های مختلف ممکن است متفاوت باشد. در کشور چین شرایط تحصیل و دانشگاه های موجود در آن از سطح بالایی برخوردار می باشند. در این کشور متوسط شهریه ی دانشگاه ها در حدود ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در هر سال تحصیلی می باشد و هزینه ی زندگی دانشجویی در این کشور بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است. دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. شهریه دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی معمولا ۴۰۰۰ دلار در طول سال بوده و طول مدت تحصیل نیز ۴ سال است. این شهریه در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۳۰۰۰ دلار در سال بوده و ۲ سال به طول می انجامد. شهریه ی دوره های دکتری نیز در طی ۳ سال تحصیلی ۵۰۰۰ دلار است. شهریه دانشگاه شاندونگ در چین به عنوان یک دانشگاه معتبر در پزشکی به زبان انگلیسی ۷۲۰۰ دلار در سال است.

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص شرایط تحصیل در آلمان با ما در تماس باشید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شهریه پزشکی در ترکیه

شهریه پزشکی در کشور ترکیه که از کیفیت تحصیلی بالایی نیز در این زمینه برخوردار است در حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در سال می باشد و هزینه ی زندگی نیز در این کشور بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در هر ماه می باشد. دانشگاه های کشور ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. شهریه در دوره ی کارشناسی در کشور ترکیه بین ۲۴۰ تا ۲۵۰ دلار می باشد. در صورتی که بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، شهریه ی آن در حدود ۱۵۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد. شهریه ی دوره های کارشناسی ارشد نیز در حدود ۴۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد و این هزینه در مقطع دکتری در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار به زبان ترکی است. دانشگاه های کوچ، جراح پاشا و استانبول دانشگاه های پزشکی معتبری بوده و شهریه پزشکی در استانبول در حدود ۲۹۹۵ لیر می باشد.

شهریه رشته پزشکی در روسیه

شهریه پزشکی در کشور روسیه از شرایط تحصیلی بالایی برخوردار می باشد و شهریه در این کشور به طور کلی ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال بوده و هزینه ی زندگی دانشجویی نیز ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه است. شهریه دانشگاه پزشکی باشکیر در روسیه در هر سال در حدود ۵۰۰۰ دلار می باشد. به این ترتیب دانشگاه اوریول ۸۰۰۰ دلار، دانشگاه کریمه ۳۲۰۰ و دانشگاه پترزبورگ ۸۳۰۰ دلار در سال است. دوره ی کارشناسی و ارشد در روسیه به ترتیب ۴ و ۲ سال به طول می انجامد و شهریه این مقطع ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است. شهریه مقطع دکتری نیز ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار بوده و تا ۴ سال طول می کشد.

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021

نظرات شما در مورد این مقاله

مشاوره تلفنی رایگان مهاجرت تحصیلی 00 882 882 - 021
مشاوره تلفنی رایگان کاریابی بین المللی 11 882 882 - 021